football.biz

Today Games

Order by:
| Live | Today | Yesterday | Tomorrow | Not Started | Finished
Refresh [ 18:04:50 Change ]
English Premier League
4' Norwich City 0-0 Brighton Hove Albion
4' Manchester City 0-0 Burnley
4' Leicester City 0-0 Manchester United
4' Southampton 0-0 Leeds United
4' Aston Villa 0-0 Wolves
20:30 Brentford ?-? Chelsea
F16/10 15:30 Watford 0-5 Liverpool
German Bundesliga
34' Greuther Furth 1 0-0 VfL Bochum
34' SC Freiburg 0-1 RB Leipzig
34' Union Berlin 0-0 VfL Wolfsburg
34' Eintracht Frankfurt 1 0-1 Hertha Berlin
34' Borussia Dortmund 1 1-0 FSV Mainz 05
20:30 Borussia Monchengladbach ?-? VfB Stuttgart
England FA Cup
4' Wealdstone FC 0-0 Dagenham Redbridge 1
4' King s Lynn Town 0-0 Peterborough Sports
4' Marine 0-0 Wrexham
4' Curzon Ashton FC 0-0 Chesterfield
4' Bedfont Sports 0-0 Kidderminster Harriers
4' Tamworth 0-0 Notts County
4' Bowers Pitsea 0-0 Aldershot Town
4' Horsham 0-0 Woking
4' Pontefract Collieries 0-0 Halifax Town
4' Banbury United 0-0 Bath City
4' Corinthian Casuals 0-0 St Albans City
4' Harrow Borough 0-0 Chelmsford City
4' Hungerford Town 0-0 Bromley
4' Marske United 0-0 Gateshead
4' Maidenhead United 1-0 Hastings United
4' Hereford United 0-0 Solihull Moors
4' Dorking 0-0 Hayes Yeading United
4' Ebbsfleet United 0-0 Hampton Richmond Borough
4' Brackley Town 0-0 Guiseley
4' Sudbury 0-0 Dartford
4' Kettering Town 0-0 Buxton FC
4' Stockport County 0-0 Stamford
4' Dover Athletic 0-0 Yate Town
4' Boston United 0-0 Stratford Town
4' York City 0-0 Morpeth Town
4' Eastleigh 0-1 Folkestone
4' Yeovil Town 0-0 Weymouth
4' Southend United 0-0 Chertsey Town
4' Barnet 0-0 Boreham Wood
4' Southport FC 0-0 Altrincham
4' Torquay United 0-0 Havant Waterlooville
F16/10 15:30 bromsgrove 2 0-5 Grimsby Town
Spanish La Liga
23:00 Real Sociedad ?-? Mallorca
20:30 Levante ?-? Getafe
England Championship
4' Preston North End 0-0 Derby County
4' Millwall 0-0 Luton Town
4' Huddersfield Town 1 0-0 Hull City
4' Blackburn Rovers 0-0 Coventry City
4' Middlesbrough 0-0 Peterborough United
4' Reading 0-0 Barnsley
4' Bristol City 0-0 Bournemouth AFC
4' Sheffield United 0-0 Stoke City
4' Nottingham Forest 0-0 Blackpool
F16/10 15:30 Fulham 4-1 Queens Park Rangers (QPR) 4
France Ligue 1
23:00 Lyon ?-? Monaco
19:00 Clermont ?-? Lille
Argentine Division 1
22:45 Gimnasia La Plata ?-? Newells Old Boys
20:30 Sarmiento Junin ?-? Union Santa Fe
F16/10 02:00 Racing Club 1 0-1 CA Platense 1
F16/10 04:15 Defensa Y Justicia 1 2-1 Estudiantes La Plata 1
F16/10 04:15 Velez Sarsfield 3 0-0 Arsenal de Sarandi 3
Austrian Bundesliga
19:00 Austria Wien ?-? Trenkwalder Admira Wacker
19:00 SG Austria Klagenfurt ?-? Rapid Wien
19:00 Rheindorf Altach ?-? Red Bull Salzburg
Italian Serie A
HT Spezia 0-1 Salernitana
22:45 AC Milan ?-? Verona
19:59 Lazio ?-? Inter Milan
AFC Champions League
22:00 Persepolis ?-? Al Hilal
19:00 Al Wehda(UAE) ?-? Al-Nasr(KSA)
Turkish Super Liga
HT Sivasspor 2-2 Antalyaspor 2
19:59 Adana Demirspor ?-? Yeni Malatyaspor
F16/10 14:30 Giresunspor 3 2-0 Caykur Rizespor 1
Finland Veikkausliga
4' Inter Turku 0-0 KuPs
4' AC Oulu 0-0 IFK Mariehamn
4' HIFK 1 0-0 SJK Seinajoen
4' FC Haka 0-1 Lahti
4' KTP Kotka 1 0-0 Honka Espoo
F16/10 16:00 Ilves Tampere 2 2-3 HJK Helsinki
England League 1
4' Cheltenham Town 0-0 Accrington Stanley
4' Fleetwood Town 0-0 Crewe Alexandra
4' Doncaster Rovers 0-1 Wycombe Wanderers
4' Gillingham 0-0 Sunderland A.F.C
4' Rotherham United 0-0 Portsmouth
4' Lincoln City 0-0 Charlton Athletic
4' Shrewsbury Town 0-0 Milton Keynes Dons
4' Cambridge United 0-0 Ipswich Town
4' Oxford United 0-0 Plymouth Argyle
4' Bolton Wanderers 0-0 Wigan Athletic
4' AFC Wimbledon 0-0 Sheffield Wednesday
England Southern Premier League
4' Chesham United 0-0 Dorchester Town
4' Farnborough Town 0-0 Kings Langley
4' Metropolitan Police 0-0 Merthyr Town
4' Poole Town 0-0 Hendon
4' Taunton Town 0-0 Beaconsfield SYCOB
4' Tiverton Town 0-0 Wimborne Town
4' Walton Casuals 0-0 Swindon Supermarine
4' Weston Super Mare 0-0 Salisbury FC
P16/10 18:00 Hayes Yeading United ?-? Truro City
P16/10 18:00 Hartley Wintney ?-? Yate Town
P16/10 18:00 Harrow Borough ?-? Gosport Borough
England Conference North Division
4' AFC Fylde 0-0 Gloucester City
4' AFC Telford United 0-0 Farsley Celtic
4' Chorley FC 0-0 Darlington
P16/10 18:00 Boston United ?-? Darlington
P16/10 18:00 Brackley Town ?-? Spennymoor Town
P16/10 18:00 Bradford Park Avenue ?-? Gateshead
P16/10 18:00 Chester FC ?-? Guiseley
P16/10 18:00 Chorley FC ?-? Kettering Town
P16/10 18:00 Hereford United ?-? Blyth Spartans
P16/10 18:00 Leamington ?-? York City
P16/10 18:00 Southport FC ?-? Alfreton Town
P16/10 18:00 Curzon Ashton FC ?-? Kidderminster Harriers
International Club Friendly
F16/10 16:06 SV Empor Berlin 2 5-1 FC Neubrandenburg 04 5
P16/10 19:59 Anagenisi Karditsa ?-? Olympiakos Volou
P16/10 19:00 Olympiakos Piraeus B ?-? Kallithea
P16/10 17:45 Ierapetra ?-? Atsalenios
P16/10 17:00 Trikala ?-? Pierikos
P16/10 17:00 Asteras Vlachioti ?-? AEK Athens B
P16/10 16:00 Kalamata AO ?-? Panahaiki-2005
Norwegian Tippeligaen
19:59 Lillestrom ?-? Kristiansund BK
19:59 Molde ?-? Tromso IL
J-League Division 1
F16/10 09:00 Sagan Tosu 1-1 Shonan Bellmare
F16/10 10:00 Shimizu S-Pulse 0-1 Kashiwa Reysol 1
F16/10 10:00 Urawa Red Diamonds 1-1 Gamba Osaka 4
F16/10 11:00 Vissel Kobe 2 1-0 Avispa Fukuoka 2
F16/10 11:00 Yokohama FC 4 5-3 Tokushima Vortis 1
F16/10 14:00 Yokohama Marinos 2 2-1 Consadole Sapporo 1
England League 2
4' Exeter City 0-0 Newport County
4' Carlisle United 0-0 Tranmere Rovers
4' Northampton Town 0-0 Mansfield Town
4' Salford City 0-0 Hartlepool United
4' Colchester United 0-0 Harrogate Town
4' Crawley Town 0-0 Sutton United
4' Leyton Orient 0-0 Walsall
4' Swindon Town 0-0 Rochdale
4' Port Vale 0-0 Barrow
4' Scunthorpe United 0-0 Forest Green Rovers
4' Bradford City 0-0 Bristol Rovers
4' Oldham Athletic 0-0 Stevenage Borough
Swedish Allsvenskan
49' Ostersunds FK 2 0-1 Malmo FF
46' Degerfors IF 2-1 Halmstads 1
19:30 IK Sirius FK ?-? Varbergs BoIS FC
England Northern Premier League
4' Basford Utd 0-0 Hyde F.C.
4' Ashton United 0-1 Nantwich Town
4' Atherton Collieries 0-0 Mickleover Sports
4' FC United of Manchester 0-0 Grantham Town
4' Matlock Town 0-0 South Shields
4' Radcliffe Borough 0-0 Lancaster City
4' Scarborough 0-0 Witton Albion
4' Stafford Rangers 0-0 Gainsborough Trinity
4' Stalybridge Celtic 0-0 Bamber Bridge
4' Warrington Town AFC 0-0 Whitby Town
England Ryman(Isthmian) League Premier Division
4' Bishop s Stortford 0-0 Margate
4' Brightlingsea Regent 0-0 Wingate Finchley
4' Carshalton Athletic FC 0-0 East Thurrock United
4' Enfield Town 0-0 Worthing
4' Hornchurch 0-0 Leatherhead
4' Merstham 0-0 Haringey Borough
18:00 Cray Wanderers ?-? Horsham
P16/10 18:00 lewes ?-? Corinthian Casuals
P16/10 18:00 Bognor Regis Town ?-? Folkestone
P16/10 18:00 Potters Bar Town ?-? Bowers Pitsea
England Conference South Division
4' Billericay Town 0-0 Slough Town
4' Eastbourne Borough 0-0 Chippenham Town
4' Welling United 0-0 Braintree Town
P16/10 18:00 Bath City ?-? Hampton Richmond Borough
P16/10 18:00 Ebbsfleet United ?-? Maidstone United
P16/10 18:00 Tonbridge Angels ?-? Havant Waterlooville
P16/10 18:00 Concord Rangers ?-? Dartford
P16/10 18:00 Oxford City ?-? Dorking
P16/10 18:00 Hungerford Town ?-? Hemel Hempstead Town
P16/10 18:00 St Albans City ?-? Dulwich Hamlet
Russia Division 2
F16/10 13:30 FK Ural-2 1 4-2 Zvezda Perm 1
England U23 Premier League
22:30 Manchester City U23 ?-? Leicester City U23
19:59 Brighton U23 ?-? Crystal Palace U23
19:00 Liverpool U23 ?-? Arsenal U23
F16/10 15:00 Manchester United U23 1 3-0 Blackburn Rovers U23 1
F16/10 15:00 Birmingham City U23 3 1-2 Aston Villa U23 3
F16/10 16:00 Chelsea U23 2-0 Derby County U23 1 3
German Bundesliga 2
22:30 Hamburger SV ?-? Fortuna Dusseldorf
F16/10 15:30 Heidenheimer 3 2-4 St. Pauli 2
F16/10 15:30 Ingolstadt 4 1-1 Holstein Kiel 2
F16/10 15:30 Karlsruher SC 1 1 2-1 Erzgebirge Aue 4
Spanish Segunda Division
4' Girona 0-0 SD Huesca
4' SD Amorebieta 0-0 FC Cartagena
23:00 Sporting Gijon ?-? AD Alcorcon
22:30 Malaga ?-? Real Zaragoza
20:15 Las Palmas ?-? Tenerife
German 3.Liga
F16/10 16:00 Zwickau 2 3-2 MSV Duisburg 1 5
F16/10 16:00 Hallescher FC 2 2-3 Saarbrucken 2
F16/10 16:00 Kaiserslautern 1 3-0 SC Freiburg (Youth) 2
F16/10 16:00 Eintracht Braunschweig 1 4-2 Borussia Dortmund (Youth) 2
F16/10 16:00 SV Meppen 3 2-3 Magdeburg 2
P16/10 16:00 TSV 1860 Munchen ?-? SV Waldhof Mannheim
Belgian Pro League
22:45 Standard Liege ?-? Oud Heverlee
20:30 Oostende ?-? Cercle Brugge
20:30 Zulte-Waregem ?-? Royal Antwerp
18:15 Saint Gilloise ?-? Seraing United
Poland Ekstraklasa
HT LKS Nieciecza 0-0 Lechia Gdansk 1
22:00 Slask Wroclaw ?-? Rakow Czestochowa
19:30 Gornik Zabrze ?-? Wisla Krakow
F16/10 14:30 Gornik Leczna 3 1-1 Piast Gliwice 2
Russia Premier League
34' Rubin Kazan 0-0 Lokomotiv Moscow 2
19:59 Spartak Moscow ?-? Dynamo Moscow
19:59 FK Sochi ?-? Rostov FK
F16/10 15:00 Arsenal Tula 5 2-1 Zenit St. Petersburg 1
Italian Serie B
20:30 Como ?-? Alessandria
18:15 Perugia ?-? Brescia
18:15 Cosenza Calcio 1914 ?-? Frosinone
F16/10 16:00 Vicenza 4 0-1 Reggina 1
F16/10 16:00 Pordenone Calcio SSD 3 1-3 Ternana 2
F16/10 16:00 Crotone 4 2-1 Pisa 1
F16/10 16:00 Ascoli 6 1-1 Lecce 3
Portugal Campeonato Nacional
4' Oriental Dragon 0-0 Moreirense
4' Paredes 0-0 Viseu
4' Leixoes 0-0 Vilaverdense
4' Sp. Espinho 0-0 FC Caldas
4' Vilafranquense 0-0 Real Sport Clube Queluz
4' Valadares Gaia FC 0-0 Casa Pia AC
4' Camacha 0-0 CD Tondela
4' Berco SC 0-0 Belenenses
23:15 Clube Desportivo Trofense ?-? Benfica
21:00 Louletano ?-? Estrela da Amadora
19:00 Uniao Leiria ?-? Santa Clara
F16/10 14:00 Oliveira Hospital 0-1 Vitoria Guimaraes 4
USA Major League Soccer
23:30 Los Angeles FC ?-? San Jose Earthquakes
21:00 Montreal Impact ?-? Philadelphia Union
06:30 LA Galaxy ?-? Portland Timbers
France Ligue 2
49' Toulouse 1 4-0 AJ Auxerre 1
21:00 Quevilly ?-? Chamois Niortais
21:00 Pau FC ?-? Paris FC
21:00 Rodez Aveyron ?-? Sochaux
21:00 Bastia ?-? Grenoble
21:00 Caen ?-? Le Havre
21:00 Valenciennes ?-? USL Dunkerque
21:00 Dijon ?-? Amiens
21:00 Nancy ?-? Guingamp
Greece Super League A
21:30 Panathinaikos ?-? Ionikos
19:15 Apollon Smirnis ?-? Asteras Tripolis
Holland Eredivisie
23:00 PSV Eindhoven ?-? PEC Zwolle
23:00 Fortuna Sittard ?-? SC Cambuur
20:45 SC Heerenveen ?-? AFC Ajax
20:45 Go Ahead Eagles ?-? Heracles Almelo
18:30 Feyenoord ?-? RKC Waalwijk
Swiss Super League
22:30 FC Zurich ?-? Lugano
19:59 Young Boys ?-? Luzern
Scottish Premier League
4' Motherwell 0-0 Celtic FC
4' Glasgow Rangers 0-0 Heart of Midlothian
4' Saint Johnstone 0-1 Livingston
4' Ross County 0-0 Saint Mirren
4' Hibernian 0-0 Dundee United
21:00 Dundee ?-? Aberdeen
Poland Mloda Ekstraklasa
F16/10 14:00 Wisla Krakow (Youth) 3-1 Arka Gdynia (Youth)
F16/10 14:15 Polonia Warszawa (Youth) 5-1 Zaglebie Lubin (Youth)
Thai Premier League
F16/10 14:30 Samut Prakan City 1 2-2 Port FC 1
F16/10 15:00 Khonkaen United 1-0 Nong Bua Lamphu 3
F16/10 15:00 Suphanburi FC 1 0-2 BG Pathum United 2
F16/10 16:00 JL Chiangmai United FC 3 0-1 Prachuap Khiri Khan 1
UEFA European U-17 Football Championship
4' Belarus U17 0-0 Slovakia U17
F16/10 16:00 England U17 7-0 Armenia U17
Slovenia 2.Liga
47' Roltek Dob 0-1 ND Gorica
47' NK Rudar Velenje 2-0 NK Brezice 1
46' Jadran Dekani 0-0 NK Rogaska
46' Krsko Posavlje 2 0-2 ND Beltinci 2
HT NK Primorje 2-0 NK Fuzinar 2
Denmark Womans League
76' AGF Kvindefodbold APS (w) 1-2 Thisted FC (w)
HT Brondby IF (w) 2-1 Aalborg (w)
F16/10 15:45 Nordsjaelland (w) 1 2-2 Fortuna Hjorring (w)
Turkey 2 Ligi A
HT Denizlispor 2 0-1 Balikesirspor 1
19:59 Menemen Belediye Spor ?-? Samsunspor
F16/10 14:30 Umraniyespor 2 2-2 Eyupspor 3
F16/10 14:30 Bandirmaspor 1-2 Ankaragucu 1
Belarusian Premier League
4' Slavia Mozyr 0-0 BATE Borisov
F16/10 14:00 FK Isloch Minsk 1 2-0 Slutsksakhar Slutsk 1 4
F16/10 16:00 Smorgon FC 2 2-0 FK Vitebsk 1 2
Korea Challengers League
F16/10 10:00 Hwaseong FC 2 3-2 Yangju Citizen 1
Primera Division de Mexico
F16/10 04:00 Necaxa 0-1 Puebla
F16/10 06:00 Mazatlan FC 3 1-0 Atlas 1 4
Uruguay Primera Division
34' CA River Plate 1 2-0 IA Sud America 1
22:00 Liverpool URU ?-? Plaza Colonia
19:45 Torque ?-? Rentistas
French Feminines D1
80' Guingamp (w) 1-1 Issy FF (w) 1
76' Fleury 91 (w) 1 0-1 Dijon w
75' Paris FC (w) 1 3-0 ASJ Soyaux (w) 2
F16/10 15:00 Reims (w) 2 5-2 Bordeaux (w)
UAE Division 1 Group A
46' Al-Thaid 1-0 Hatta
HT Gulf Heroes FC 1-1 City Club 2
HT Masfut 2-2 Al Arabi(UAE) 3
Scottish Championship
4' Ayr United 0-0 Queen of South
4' Dunfermline Athletic 0-0 Kilmarnock
4' Raith Rovers 1-0 Arbroath
4' Inverness 0-0 Greenock Morton
Primera Division de Colombiano-Apertura
23:00 La Equidad ?-? Patriotas FC
F16/10 04:40 Deportes Tolima 2 1-0 Atletico Huila 2
Saudi Arabia Division 2
90+' Taraggi 5 1-0 Al-Taqdom 1
64' Al-Ansar 0-0 Al Qaisoma
TBD16/10 16:10 Al Nairyah ?-? Al-Thuqbah
TBD16/10 16:25 Al-Sadd FC(SA) ?-? Al Dahab
TBD16/10 16:25 Afief ?-? Arar FC
TBD16/10 16:40 Al-Jndal ?-? Al Najma(KSA)
TBD16/10 16:45 Hottain (KSA) ?-? Al-Rayyan
Canadian Premier Soccer League
21:00 St. Catharines Hrvat ?-? Brantford Galaxy SC
Japan Football League
F16/10 08:00 Yokogawa Musashino 1 2-0 Honda Lock SC 1
F16/10 08:00 Suzuka unlimited 1 2-1 Nara Club 3
F16/10 08:00 Honda FC 4-1 Matsue City FC
Wales Cup
51' Saul Courtney FC 1 0-0 Aberystwyth Town
34' Carmarthen 0-0 The New Saints 1
34' Pen-y-Bont FC 0-0 Caernarfon
34' Swansea University 2 0-2 Guilsfield 1
34' Haverfordwest County 0-0 Bala Town F.C.
34' Buckley Town 0-1 Taffs Well
F16/10 15:45 Colwyn Bay 1 1-0 UWIC Inter Cardiff 1
Czech Republic 2.Liga
34' Marila Pribram 1-0 Opava 1
34' SK Prostejov 0-1 Vysocina jihlava 1
Chile Primera B
22:00 Cobreloa ?-? CD Copiapo S.A.
Swiss Challenge League
19:59 Yverdon ?-? FC Wil 1900
19:59 Kriens ?-? Schaffhausen
Poland Liga 1
HT GKS Jastrzebie 1 2-0 Gornik Polkowice 1
22:30 Skra Czestochowa ?-? GKS Katowice
19:59 Miedz Legnica ?-? Zaglebie Sosnowiec
19:59 Podbeskidzie Bielsko-Biala ?-? Sandecja Nowy Sacz
F16/10 14:40 Resovia Rzeszow 1 3-0 Chrobry Glogow 3
Botola Pro 1
21:15 DHJ Difaa Hassani Jadidi ?-? Club Salmi
19:00 RCOZ Oued Zem ?-? Maghreb Fez
Bulgaria Premier League
21:00 Lokomotiv Sofia ?-? Levski Sofia
18:30 Ludogorets Razgrad ?-? Tsarsko Selo
UAE Cup
HT Al-Dhafra 0-2 Al Nasr Dubai
HT Banni Yas 1-2 Al-Wasl 1
Slovakia 3.Liga
F16/10 16:00 Slovan Duslo Sala 3-0 TJ Druzstevnik Vrakun 1
F16/10 16:00 FK Podkonice 3 1-0 Novohrad Lucenec 3
F16/10 16:00 Fomat Martin 5-1 MFK Zarnovica
F16/10 16:00 Nove Mesto 1 0-0 KFC Kalna nad Hronom 1
F16/10 16:00 Nitra 3 4-2 OFK Malzenice 1 3
F16/10 16:00 Slovan Giraltovce 2 3 2-3 Lipany 1 1
TBD16/10 16:00 Pokrok SEZ Krompachy ?-? FK Svidnik
German Frauen Bundesliga
F16/10 15:00 SC Freiburg (w) 1-2 Bayer Leverkusen (w)
Scottish Division One
4' Clyde 0-1 Montrose
4' East Fife 0-0 Cove Rangers
4' Alloa Athletic 0-0 Peterhead
4' Falkirk 0-0 Airdrie United
4' Dumbarton 0-0 Queen s Park
Slovakia 2. Liga
79' FK Kosice 2-1 MFK Dubnica nad Vahom
78' MSK Puchov 1 0-1 FC Artmedia Petrzalka 1
78' Namestovo 0-1 KFC Komarno 2
76' Dukla Banska Bystrica 1-0 Slovan Bratislava B 1
19:59 MFK Skalica ?-? Partizan Bardejov
Spanish Bizkaia-Tercera Division
49' CD Union Sur Yaiza 0-0 Tenisca
4' CD Paracuellos Antamira 1-0 Rayo Vallecano B
4' San Jodie 0-0 Santanyi
4' Beti Kozkor KE 0-0 CD Beti Onak
4' CD Huarte 0-0 CD Cortes
4' Colegios Diocesanos 0-0 CD Guijuelo
21:00 Marino ?-? Las Palmas C
20:30 CD Gerena ?-? Cordoba B
19:59 Valencia CF Mestalla ?-? Atzeneta UE
19:59 CD Tarancon ?-? AD Hogar Alcarreno
19:59 Villarrubia CF ?-? CD Villacanas
19:59 CD Azuqueca ?-? Almansa
19:59 UF Beniganim ?-? Elche CF Ilicitano
19:30 UCD Burlades ?-? Avance Ezcabarte
19:30 Amurrio ?-? Beti Gazte
19:30 UD Rotlet Molinar ?-? CD Serverense
19:30 Uritarra ?-? Cultural de Durango
19:00 CD Subiza ?-? Azkoyen
19:00 CF Rapid De Murillo ?-? Yague CF
19:00 CD Guadalajara ?-? Manchego Ciudad
19:00 CD Roces ?-? Caudal
19:00 Barreda Balompie ?-? CD Guarnizo
19:00 Samano ?-? Atletico Albericia
19:00 CD Lagun Onak ?-? Aurrera Ondarroa
19:00 CD Rota ?-? AD Ceuta FC B
19:00 UD Poblense ?-? Llosetense
19:00 CD Manacor ?-? CE Felanitx
19:00 Jove Espanol ?-? Villajoyosa
19:00 CD Santa Ursula ?-? UD Gran Tarajal ST
19:00 UDC Txantrea KKE ?-? Murchante
18:30 CD Cantolagua ?-? CD Corellano
18:30 CD Gares ?-? Valle de Egues
18:30 UC Cartes ?-? Castro
18:30 Pasaia KE ?-? CD Basconia
18:30 Tolosa ?-? Urduliz FT
18:30 Numancia B ?-? Ciudad Rodrigo
18:30 UD Santa Marta ?-? Atletico Astorga
F16/10 14:00 Arucas CF 4 3-0 UD Las Zocas 3
TBD16/10 14:00 Union Viera ?-? CD Vera
TBD16/10 15:00 Intergym Melilla ?-? UD San Pedro
Denmark Woman League Divison 2
TBD16/10 14:00 Naesby BK (w) ?-? Varde (w)
TBD16/10 15:30 Vildbjerg SF (w) ?-? Herlufsholm GF (w)
TBD16/10 16:00 Boldklubben AF 1893 (w) ?-? Sundby BK (w)
TBD16/10 16:00 Odense BK (w) ?-? ASA Aarhus (w)
Denmark Division 3
F16/10 15:00 Vanlose 1 3-2 B 73 Slagelse 2
F16/10 16:00 Naesby 2 4-0 Karlslunde IF 1 6
F16/10 16:00 BK Frem 1 3-2 KFUM Roskilde 1 3
F16/10 16:00 VSK Arhus 1-0 Herlev IF 3
TBD16/10 16:00 Roskilde ?-? Dalum
Primera Division de Venezuela
F16/10 00:00 Zulia FC 2-0 Trujillanos
F16/10 02:15 Universidad Central de Venezuela 1-1 Deportivo Metropolitano
F16/10 04:30 Deportivo Tachira 3 1-2 Zamora Barinas 5
Finland Ykkonen
HT Gnistan Helsinki 2 1-4 Vaasa VPS 1
19:00 JIPPO ?-? PK-35 Vantaa
F16/10 16:00 Jaro 2 3-6 RoPS Rovaniemi 1
F16/10 16:00 KPV 1 5 4-1 MuSa 1 3
Sweden Superettan
46' AFC Eskilstuna 3 0-1 Vasteras SK FK
F16/10 15:00 GAIS 3 1-2 IFK Varnamo 2
Slovak Super Liga
4' MSK Zilina 0-0 Dunajska Streda
19:59 Sokol Dolna Zdana ?-? MFK Ruzomberok
19:59 FK Senica ?-? Michalovce
19:59 Zlate Moravce ?-? SKF Sered
Oman Professional League
46' Nizwa Club 0-1 Al-Nasr(OMA)
HT Al-Nahda Muscat 0-0 Al-Msnaa
HT Saham 3 1-1 Al-Seeb 1
20:15 Sohar Club ?-? Al-Suwaiq
Italy C1
78' Modena 2 1-0 Viterbese 1 4
76' Pontedera 6 2-3 Lucchese 2
76' Olbia 1 0-2 Imolese 3
75' Carrarese 0-0 Pistoiese 3
72' Grosseto 2 0-0 A.C. Reggiana 1919 1
19:30 Teramo ?-? Gubbio
19:30 Robur Siena S.S.D. ?-? ACD Virtus Entella
19:30 Ancona ?-? Montevarchi
19:30 Pescara ?-? Fermana
F16/10 16:00 Vis Pesaro 1 1-1 Cesena 4
Peru Primera Division
22:15 UTC Cajamarca ?-? Sport Boys
19:59 Alianza Atletico Sullana ?-? Academia Deportiva Cantolao
Scottish Division Two
4' Albion Rovers 0-0 Elgin City
4' Cowdenbeath 0-0 Stenhousemuir
4' Forfar Athletic 0-0 Annan Athletic
4' Stirling Albion 0-0 Stranraer
Bosnia and Herzegovina Premier League
19:00 FK Zeljeznicar ?-? FK Tuzla City
19:00 Sloboda ?-? Radnik Bijeljina
F16/10 16:00 Leotar 1 7 1-1 Borac Banja Luka 2
Israel Youth League
47' Sectzya Nes Ziona U19 1 0-1 Bnei Yehuda Tel Aviv U19
HT Hapoel Kiryat Shmona U19 0-0 Hapoel Kfar Saba U19 1
21:30 Maccabi Ashdod U19 ?-? Maccabi Ein Mahal Jamal U19
F16/10 10:00 Hapoel Nir Ramat Hasharon U19 6-1 Hapoel Hod Hasharon U19
F16/10 11:00 Hapoel Umm al-Fahm U19 1 1-5 Maccabi Ironi Kiryat Ata U19
F16/10 11:00 Gadna Tel Aviv U19 1 1-1 Hapoel Ashkelon U19 3
F16/10 11:30 Maccabi Herzliya U19 3 2-0 Hapoel Qiryat Ono U19 1
F16/10 11:45 Beitar Nes Tubruk U19 1 1-0 Hapoel Herzliya U19
F16/10 12:00 Maccabi Yaffo Kabilio U19 3 2-1 Beitar Shimshon Tel Aviv U19 3
F16/10 12:00 Maccabi Haifa U19 1 3-0 Hapoel Raanana Roei U19
F16/10 12:00 Hapoel Akko U19 3 0-0 SC Haifa Robi Shapira U19 2
F16/10 12:00 Hapoel Ramat Gan U19 3 1-1 Maccabi Tel Aviv U19 1
F16/10 12:00 Maccabi Netanya U19 3 1-1 Beitar Jerusalem Oren U19 1
F16/10 12:00 Hapoel Nof HaGalil U19 1 1 4-0 Maccabi Achi Nazareth U19 3
F16/10 12:00 Ironi Nesher U19 1 0-1 Hapoel Rishon Lezion Yehuda U19 2
F16/10 12:30 Hapoel Beer Sheva U19 1 3-4 Bnei Sakhnin U19 3
F16/10 12:30 FC Kfar Qasim U19 2 3-0 Hapoel Jerusalem Malka U19 1
F16/10 13:00 Hapoel Tel Aviv U19 0-2 Maccabi Petah Tikva Asis Dabid U19 1
CAF Confederation Cup
48' Orapa United 1-0 Coton Sport
48' URA Kampala 0-0 EL Masry
46' Red Arrows 1 1-0 Primeiro de Agosto
22:00 FAR Forces Armee Royales ?-? JS kabylie
21:00 Diambars ?-? Enyimba
19:59 Concorde ?-? JS Saoura
19:30 US Ben Guerdane ?-? Renaissance Sportive de Berkane
F16/10 16:00 Azam 2 0-0 Pyramids FC 1
Montenegro Prva Crnogorska Liga
4' FK Sutjeska Niksic 0-0 FK Zeta
19:00 Decic Tuzi ?-? Jezero Plav
Uzbek League
34' Sogdiana Jizak 0-1 Kuruvchi Kokand Qoqon 3
F16/10 15:15 Pakhtakor 3 4-2 Qizilqum Zarafshon 4
F16/10 16:00 Turon Nukus 3 1-1 Termez Surkhon 2
Ukraine Division 2
79' Kryvbas 1 2-0 FK Avanhard Kramatorsk 1 4
F16/10 14:15 Podillya Khmelnytskyi 0-2 Prykarpattya Ivano Frankivsk
Saudi Professional League
21:10 Al Ahli Jeddah ?-? Al-Ettifaq
19:20 Al-Tai ?-? Abha
19:05 Al-Feiha ?-? Al Raed
19:00 Al-Baten ?-? Al-Shabab(KSA)
Macedonian First Football League
F16/10 16:00 Academy Pandev 3 2-1 FK Shkendija 79 3
F16/10 16:00 FK Tikves Kavadarci 4 0-1 FK Shkupi 2
F16/10 16:00 Bregalnica Stip 2 4-1 FK Makedonija Gjorce Petrov 1
F16/10 16:00 FC Struga Trim Lum 3 1-1 Borec Veles 1 3
F16/10 16:00 Renova Cepciste 4 2-0 Pelister Bitola 1 2
Qatar League
20:45 Qatar SC ?-? Umm Salal
18:30 Al Shamal ?-? Al-Arabi SC
18:30 Al-Sailiya ?-? Al-Wakra
Azerbaijan Premier League
HT FK Gilan Gabala 0-1 Zira FK
F16/10 15:00 Sabail 1-2 Keshla FK
Norway Adeccoligaen
47' Jerv 0-0 Ranheim IL
47' Strommen 1 1-1 Sandnes Ulf
47' Ham-Kam 2 0-0 KFUM Oslo
47' Asane Fotball 1 1-1 Ullensaker/Kisa IL 2
46' Stjordals Blink 1-0 Start Kristiansand 2
46' Bryne 1 0-1 Fredrikstad
HT Grorud 1-0 Raufoss 1
Palestine Football League
19:00 Shabab Althahrea ?-? Thaqafi Tulkarm
Argentine Division 2
23:00 Santa Marina Tandil ?-? Almagro
22:00 CA Brown Adrogue ?-? Gimnasia Jujuy
F16/10 02:10 Defensores de Belgrano 3 1-0 Club Atletico Guemes 2
F16/10 04:10 Atletico Rafaela 0-2 Barracas Central
Croatia 1.Division
HT HNK Gorica 1 1-0 Istra 1961 Pula 2
19:05 Rijeka ?-? Dinamo Zagreb
Malta Premier League
46' Balzan FC 1 1 0-1 Floriana F.C. 1 3
21:00 Birkirkara FC ?-? Gudja United
19:00 Hamrun Spartans ?-? Gzira United
Sweden Damallsvenskan
48' Djurgardens (w) 0-2 Kristianstads DFF (w)
F16/10 16:00 Vittsjo GIK (w) 2 3-1 Hammarby (w) 2
Estonia Champions League
47' Viljandi Tulevik 1 1-1 Levadia Tallinn
19:59 Tartu JK Maag Tammeka ?-? Trans Narva
F16/10 14:00 Vaprus Parnu 1 1-4 Nomme JK Kalju 1
Botola 2
19:30 TAS de Casablanca ?-? USM Oujda
19:30 Chabab Atlas Khenifra ?-? UTS Union Touarga Sport Rabat
19:00 JSM Jeunesse Sportive El Massi ?-? Raja de Beni Mellal
Georgia Primera Division
75' FC Telavi 1 2-1 Lokomotiv Tbilisi 1
34' FC Saburtalo Tbilisi 0-1 Samgurali Tskh 1
20:30 Dinamo Tbilisi ?-? Torpedo Kutaisi
18:30 Dila Gori ?-? Samtredia
F16/10 14:30 FC Shukura Kobuleti 2 0-2 Dinamo Batumi 1
Women Norwegian Toppserien
50' Klepp (w) 0-2 Rosenborg BK (w)
HT Kolbotn (w) 0-0 Lyn (w)
HT Stabaek (w) 0-1 LSK Kvinner (w)
17:00 Avaldsnes (w) ?-? Sandviken (w)
Latvian Higher League
47' Rigas Futbola skola 1-0 FK Spartaks Jurmala
F16/10 15:00 FK Valmiera 3 1-0 FK Liepaja 3
Luxembourg National Division
18:00 Fola Esch ?-? Hamm RM Benfica FC
18:00 Red Boys Differdange ?-? F91 Dudelange
18:00 CS Petange ?-? Racing Union Luxemburg
18:00 Etzella Ettelbruck ?-? Jeunesse Esch
18:00 Victoria Rosport ?-? FC Wiltz 71
18:00 Swift Hesperange ?-? Progres Niedercorn
18:00 UNA Strassen ?-? Rodange 91
Romania Liga I
21:30 FC Steaua Bucuresti ?-? CS Mioveni
18:30 Sepsi OSK Sfantul Gheorghe ?-? FC Voluntari
Primera Division de Paraguay
P16/10 00:00 River Plate (PAR) ?-? Sol de America
P16/10 00:00 Libertad ?-? FC Nacional Asuncion
P16/10 00:00 Guairena ?-? Cerro Porteno
P16/10 00:00 Sportivo Luqueno ?-? 12 de Octubre
P16/10 00:00 Olimpia Asuncion ?-? Guarani CA
J-League Division 2
F16/10 08:00 Blaublitz Akita 2 0-2 Machida Zelvia
F16/10 09:00 SC Sagamihara 1 0-1 Montedio Yamagata 1
F16/10 09:00 Giravanz Kitakyushu 2-2 Tokyo Verdy 1
F16/10 09:00 V-Varen Nagasaki 1 1-1 Albirex Niigata 1
F16/10 13:30 FC Ryukyu 1 0-1 Ehime FC
Albania Super league
F16/10 15:45 KF Laci 0-1 Egnatia
F16/10 15:45 Kastrioti Kruje 3 2-0 Skenderbeu Korca 1
Primera Division de Chile
4' Cobresal 0-0 Univ Catolica
22:00 Santiago Wanderers ?-? Everton CD
F16/10 01:30 Universidad de Chile 2 0-1 Audax Italiano 2
F16/10 04:00 Nublense 1 0-2 Union La Calera
Cyprus 2 Division
76' Alki Oroklini 3 1-2 Akritas Chloraka 1
75' Anagennisi FC Deryneia 2 2-0 Othellos Athienou 2
75' E.N.Paralimniou 1 0-1 Olympiada Lympion 2
71' Omonia 29is Maiou 2 0-0 Xylotympou 3
Lebanese Premier League
64' Al-Hikma 0-2 Al-Ahed
Russian National Football League
17:00 Tekstilshchik Ivanovo ?-? Akron Togliatti
15:00 Veles ?-? Torpedo moskva
Northern Ireland Premier League
4' Cliftonville 0-0 Larne FC
4' Glenavon Lurgan 0-0 Dungannon Swifts
4' Portadown 0-0 Ballymena United
4' Warrenpoint Town 0-0 Linfield FC
20:30 Glentoran FC ?-? Coleraine
P16/10 18:00 Carrick Rangers ?-? Crusaders
Belgium Women 1st National
P16/10 19:00 ASE de Chastre (w) ?-? KSKV Zwevezele (w)
P16/10 19:00 RAEC Mons (w) ?-? Famkes Merkem (w)
P16/10 19:00 Anderlecht II (w) ?-? Moldavo (w)
P16/10 19:00 Standard Liege B (w) ?-? Ladies Genk B (w)
P16/10 17:30 Kontich FC (w) ?-? Gent B (w)
P16/10 17:00 Royal FC Liege (w) ?-? KV Mechelen (w)
Czech Republic Ceska Fotbalova Liga
77' Zivanice 1 2-1 Mlada Boleslav B
76' Uhersky Brod 0-0 FC Vratimov
34' Domazlice 0-1 Sokol Hostoun
F16/10 12:15 Frydek-Mistek 4 1-0 Zlin B 1
F16/10 12:15 Loko Vltavin 2 2-1 SK Motorlet Praha
F16/10 12:15 Benesov 3-0 FK Banik Sokolov
F16/10 12:15 Velke Mezirici 2 0-2 Unicov 1
F16/10 12:15 Otrokovice 1 2-0 Vysocina Jihlava B 2
F16/10 12:15 Hlucin 3 0-0 Slovan Rosice 2
F16/10 12:15 SK Rakovnik 1 3-1 Povltava FA 1
F16/10 12:15 FK Zbuzany 1953 5 3-3 Sokol Brozany 2
F16/10 12:30 FK Prepere 1 3 3-1 Slovan Liberec II 1 1
Denmark Youth U19
14:30 Vejle U19 ?-? Lyngby Fodbold Club U19
F16/10 14:30 Sonderjyske U19 3 1-1 Aarhus AGF U19
TBD16/10 14:30 Odense BK U19 ?-? Midtjylland U19
TBD16/10 14:30 Horsens U19 ?-? Aalborg BK U19
TBD16/10 15:00 Lyngby Fodbold Club U19 ?-? Vejle U19
TBD16/10 15:00 Silkeborg U19 ?-? Esbjerg U19
TBD16/10 15:00 Randers Freja U19 ?-? BrondbyU19
P16/10 15:00 FC Kobenhavn U19 ?-? Nordsjaelland U19
Professional Tunisian League 1
46' Esperance Sportive Zarzis 0-1 Olympique de Beja
4' Club Africain 0-0 Rejiche
Hungary Borsodi Liga
62' Gyirmot SE 2 1-0 Paksi SE Honlapja 1
21:30 Fehervar Videoton ?-? Budapest Honved
19:00 Ferencvarosi TC ?-? ZalaegerzsegTE
Iceland Cup
19:00 Akranes ?-? Vikingur Reykjavik
Kazakhstan Premier League
47' FK Aktobe Lento 0-2 FC Kairat Almaty 2
46' Ordabasy 1 0-0 FK Atyrau 1
F16/10 13:00 Akzhayik Oral 2 1-1 FK Arys 3
F16/10 15:00 FC Shakhtyor Karagandy 3 1-0 FK Kaspyi Aktau 2
Faroe Islands Formuladeildin
4' EB Streymur 0-0 TB/FCS/Royn
21:00 KI Klaksvik ?-? B36 Torshavn
19:00 HB Torshavn ?-? Toftir B68
South Asian Football Federation
19:00 India ?-? Nepal
Czech Republic U19 League
F16/10 12:00 Banik Ostrava U19 3-1 Opava U19 1
F16/10 12:15 Pardubice U19 3 1-0 Mlada Boleslav U19 1
F16/10 13:00 Slavia Praha U19 3 2-0 Viktoria Plzen U19 2
F16/10 14:00 Meteor Praha(U19) 1 2-1 Slovacko U19 2
F16/10 15:00 Sparta Praha U19 2 1-1 Brno U19 1 1
F16/10 15:45 Hradec Kralove U19 2 0-4 MFK Karvina U19 2
F16/10 15:30 Tescoma Zlin U19 2 4-5 Dynamo Ceske Budejovice U19 2
South Africa First League
34' Black Leopards 0-0 JDR Stars
34' Cape Town All Stars 0-0 Richards Bay
34' Free State Stars 0-0 Pretoria Univ
34' Platinum City 0-0 Jomo Cosmos
Lithuania - 1.Division
F16/10 14:00 Hegelmann Litauen 1 1-2 Kauno Zalgiris 2
F16/10 16:00 Dziugas Telsiai 2 1-1 DFK Dainava Alytus 3
Argentina Prim C Metropolitana
22:45 Flandria ?-? Colegiales
22:00 Club Atletico Acassuso ?-? Argentino de Quilmes
22:00 Deportivo Merlo ?-? CA Fenix Pilar
22:00 CA San Miguel ?-? Defensores Unidos
22:00 UAI Urquiza ?-? Deportivo Armenio
20:05 Sacachispas ?-? Uhl Que Sa
Danish 1st Division
F16/10 15:30 Herfolge Boldklub Koge 5 1-0 Nykobing FC 4
F16/10 16:00 Jammerbugt 1 0-2 Hvidovre IF
Ukraine U21 Liga
TBD16/10 14:00 Inhulets Petrove U21 ?-? Rukh Vynnyky U21
Czech Republic Gambrinus Liga
4' Mlada Boleslav 0-0 Bohemians 1905
4' Baumit Jablonec 0-0 Dynamo Ceske Budejovice
4' Banik Ostrava 0-0 Synot Slovacko
21:00 Slavia Praha ?-? Slovan Liberec
Scottish Highland Football League
4' fraserburgh 0-0 Keith
4' Clachnacuddin 0-0 Brora Rangers
4' Formartine United 0-0 Turriff United
4' Fort William 0-0 Lossiemouth
4' Huntly 0-0 Buckie Thistle FC
4' Inverurie Loco Works 0-0 Forres Mechanics
4' Rothes 0-0 Deveronvale
4' Strathspey Thistle 0-0 Nairn County
4' Wick Academy 0-0 Brechin City
Slovenia 1.Liga
22:15 Maribor ?-? Radomlje
19:00 NK Mura 05 ?-? NK Aluminij
Mexico Primera Divison A
F16/10 06:05 CSyD Dorados de Sinaloa 3 4-1 Monterrey B 3
South Africa Premier Soccer League
34' Sekhukhune United 0-0 Cape Town City
19:30 Kaizer Chiefs ?-? Chippa United
19:00 Supersport United ?-? Baroka FC
Israel Premier League
21:30 Maccabi Netanya ?-? Maccabi Tel Aviv
19:59 Hapoel Haifa ?-? Hapoel Natzrat Illit
19:45 Ashdod MS ?-? Hapoel Bnei Sakhnin FC
19:00 Hapoel Jerusalem ?-? Maccabi Haifa
Sweden Division 1
4' Utsiktens BK 0-0 Osterlen FF
4' Hudiksvalls ABK 0-0 Taby
4' Sandvikens IF 0-0 Haninge
4' Lunds BK 0-0 Oskarshamns AIK
4' Atvidabergs 0-0 FC Linkoping City
F16/10 15:00 Umea FC 2 2-1 Gefle IF 1 3
F16/10 15:00 Lindome GIF 2 1-2 Vanersborgs IF 2
F16/10 15:00 Sollentuna United 1 1-0 IF Sylvia 2
F16/10 15:00 Torns IF 3 1-3 Tvaakers IF 3
F16/10 16:00 IFK Malmo FK 2 0-2 Assyriska Turab IK JKP 3
Bahraini Premier League
21:20 Al-Najma ?-? Al-Budaiya
18:45 East Riffa ?-? Al-Hadd
P16/10 18:45 Al-Muharraq ?-? Al-Ahli(BHR)
Austria Erste Division
79' Rapid Vienna (Youth) 1 0-2 FC Wacker Innsbruck 2
76' Lafnitz 2-0 FC Dornbirn 1913 1
74' SV Horn 2 0-3 SKU Amstetten 1
Belgian Second Division
22:45 Excelsior Virton ?-? Lierse
USL First Division
23:00 Real Monarchs ?-? Austin Bold
F16/10 03:30 Tampa Bay Rowdies 2 1-1 New York Red Bulls B 1 1
Northern Ireland IFA Championship
4' Annagh United 0-0 Ballyclare Comrades
4' Ards FC 0-0 Queen s University
4' Dergview FC 0-0 Loughgall FC
4' Dundela 0-0 Ballinamallard United
4' HW Welders 0-0 Knockbreda
4' Institute FC 0-0 Newry City
Brazil Serie B
23:30 Vasco da Gama ?-? Coritiba PR
23:00 Ponte Preta ?-? Nautico (PE)
22:00 Brasil de Pelotas ?-? Vila Nova
F16/10 02:00 CRB AL 2 2-2 Guarani SP 4
F16/10 04:30 Goias 4 3-1 Centro Sportivo Alagoano 1
Jordan Premier League
21:30 Shabab AlOrdon ?-? Al Aqaba SC
21:30 Maan ?-? Ramtha Club
19:00 Al Wihdat Amman ?-? Al-Jazeera
Ukrainian Premier League
4' FC Lviv 0-0 Dynamo Kyiv
20:30 Dnipro-1 ?-? Kolos Kovalyovka
F16/10 15:00 FC Mariupol 1 1-2 Metalist 1925 Kharkiv 4
Serbian Superliga
9' Kolubara 0-0 Crvena Zvezda
19:59 Cukaricki Stankom ?-? Vojvodina Novi Sad
CAF Champions League
46' APR FC 1 1-1 ES du Sahel 1
4' Sagrada Esperanca 0-0 Royal Leopards
21:00 Stade Malien de Bamako ?-? Horoya AC
21:00 Al Merreikh ?-? Zanaco
19:30 US Gendarmerie Nationale ?-? Al Ahly SC
19:00 ASEC MIMOSAS ?-? CR Belouizdad
F16/10 16:00 Tusker 2 0-1 Zamalek 1
Cyprus 1 Division
4' AEK Larnaca 0-0 PAEEK
19:59 AEP Paphos ?-? Olympiakos Nicosia FC
Armenia Premier League
F16/10 15:00 FK Van Charentsavan 1 3 1-1 Urartu 1
Hungary U19 A League
F16/10 13:00 Fehervar Videoton U19 2 0-2 Ujpesti TE U19 1
F16/10 13:30 Vasas U19 3 0-2 Gyori ETO U19 5
TBD16/10 12:00 Budapest Honved U19 ?-? MTK Budapest U19
TBD16/10 14:00 Ferencvarosi U19 ?-? Illes Akademia Haladas U19
TBD16/10 16:00 Puskas Akademia FehervarU19 ?-? Diosgyor VTK U19
Primera Division de Ecuador
F16/10 04:00 Club Sport Emelec 1 1-0 Orense SC 1 2
Mexico Youth U20
4' CDSyC Cruz Azul U20 0-0 Tigres UANL U20
4' Monterrey U20 0-0 Leon U20
21:00 Pachuca U20 ?-? Santos Laguna U20
19:00 San Luis U20 ?-? Club America U20
Italian Campionato Nazionale Primavera
48' Empoli U20 1 1-0 Inter Milan U20 1
F16/10 13:00 Atalanta U20 2 2-2 Lecce U20 1
F16/10 13:00 Genoa U20 3 2-2 Torino U20 4
F16/10 15:00 Bologna U20 1 1-2 Spal U19 1
F16/10 15:00 Juventus U20 1 1-0 Sampdoria Youth 2
Futsal Spain Division De Honor
22:30 Manzanares FS Futsal ?-? Inter Movistar Futsal
20:30 Jaen Paraiso Interior Futsal ?-? Real Betis Futsal
20:30 Rios Renovables Ribera Navarra Futsal ?-? Vaidepenas Futsal
19:59 DKV Seguros Zaragoza Indoor So ?-? Catgas Energia Futsal
19:00 EiPozo Murcia Turistica Futsal ?-? Xota Navarra Futsal
F16/10 15:00 Cordoba Futsal 4-2 Palma Futsal
Lithuania - 2.Division
19:00 Siauliai ?-? Babrungas
19:00 FK Neptunas Klaipeda ?-? FK Minija
F16/10 15:00 Kazlu Ruda FK Silas 4-1 Atomsfera Mazeikiai 1
F16/10 16:00 Vilniaus Baltijos Futbolo Akademija 0-1 FK Trakai II
TBD16/10 15:00 Suduva Marijampole II ?-? FK Zalgiris Vilnius B
Azadegan League
F16/10 15:30 Malavan 2 2-0 Arman Gohar Sirjan 1
F16/10 15:45 Saipa 4 1-1 Esteghlal Khozestan 2
F16/10 16:00 Kheybar Khorramabad 2 1-0 Shahrdari Astara 2
P16/10 15:45 Mes Shahr-e Babak ?-? Pars Jonoubi Jam
Saudi Arabia Youth League
19:40 Al-Ittihad (Youth) ?-? Al-Fath (Youth)
19:10 Al-Nasr (Youth) ?-? Ohud Medina Youths
F16/10 16:10 Al-Qadasiya (Youth) 2 1-1 Al Khaleej Youths 2
TBD16/10 16:45 Al-Tai (Youth) ?-? Al Raed U20
TBD16/10 16:45 Arar (Youth) ?-? Al-Jeel Youths
Liga Nacional de Guatemala
19:59 Santa Lucia Cotzumalguapa ?-? CD Puerto de Iztapa
Moldova Divizia Nationala
19:00 Sheriff Tiraspol ?-? FC Sfintul Gheorghe
F16/10 16:00 FC Floresti 1 1-3 CSF Baliti 2
Malta First Division League
HT Qrendi 1 1-0 Senglea Athletic 3
HT Swieqi United 1 0-2 Zebbug Rangers 2
21:00 Marsaxlokk FC ?-? Zejtun Corinthians
21:00 San Gwann ?-? Naxxar Lions
Thai Division 2 League
F16/10 12:30 Watbot FC 4 0-8 Uthai Thani FC 3
F16/10 12:30 Singha GB Kanchanaburi 4 3-1 Samut Songkhram FC 2
F16/10 12:30 Ubon Krua Napas FC 1 1 1-3 Sisaket United 2
F16/10 12:30 Marines Eureka FC 1 2-2 Chanthaburi FC
F16/10 12:30 Mahasarakham United FC 1 3 0-1 Nakhonratchasima United FC 4
F16/10 12:30 Bangkok 2 2-1 Royal Thai Army FC 2
F16/10 12:30 Kasem Bundit University FC 2 2-0 Grakcu Sai Mai United 1 3
F16/10 12:30 North Bangkok College 4 2-0 Thonburi United FC 1 2
F16/10 12:30 Kohkwang 5 1-1 Bankhai United 1 2
F16/10 13:00 Maejo United 4 1-1 Uttaradit 1
TBD16/10 12:30 Chamchuri United FC ?-? Samut Prakan FC
TBD16/10 12:30 Chachoengsao ?-? Banbueng FC
Korea League 4
F16/10 09:00 Seoul United 2 0-1 Geoje Citizen 2
F16/10 09:00 Jungnang Chorus Mustang FC 2 0-3 FC Namdong 2
F16/10 10:00 Gangwon II 1 2-0 Goyang FC 2
F16/10 10:00 Jinju Citizen 1 1-1 Dangjin Citizen 2
Faroe Islands Division 1
19:00 Skala Itrottarfelag ?-? KI Klaksvik II
F16/10 16:00 B36 Torshavn II 2 1-1 AB Argir 2
Spain Youth League
34' Compostela U19 0-0 CD Arenal U19
4' CP Flecha Negra U19 0-0 Real Madrid U19
4' Torre Levante U19 0-0 CF Inter San Jose U19
19:59 UD Unificacion Bellvitge U19 ?-? UD Cornella U19
19:00 CE Europa U19 ?-? Gimnastic Tarragona U19
19:00 UD La Cruz Villanovense U19 ?-? Union Adarve U19
F16/10 14:00 Malaga U19 1 3-1 Castilleja CF U19 3
F16/10 14:30 Mutilvera U19 2-1 Danok Bat U19
F16/10 14:30 Deportivo La Coruna U19 2-1 Pontevedra U19 2
F16/10 14:30 Sevilla U19 14-0 Sporting Atletico U19 2
F16/10 15:00 CD Marino U19 1 0-1 Atletico Gran Canaria CF U19 2
F16/10 15:00 CF Juventud Laguna U19 1 1-1 AD Huracan U19 2
F16/10 15:00 Tenerife U19 4 4-1 RC Victoria U19 4
F16/10 15:30 Cultural Leonesa U19 1 2-1 Trival Valderas U19
F16/10 16:00 Arucas CF U19 5 2-1 CD La Oliva U19 1
TBD16/10 15:00 SD San Jose U19 ?-? Mensajero U19
Australia Sunshine Coast Premier League Reserves
TBD16/10 09:48 Woombye Reserves ?-? Nambour Yandina Utd Reserves
Tanzania First Division
48' DTB FC 1 2-0 African Sports
64' Ndanda FC 0-0 Pamba SC
64' Ken Gold FC 0-0 Green Warriors
64' Fountain Gate FC 2-1 Kitayosce FC
Swden Women Divi.1
48' Alvsjo AIK FF (w) 0-0 Alingsas (w)
48' Borgeby FK (w) 0-1 IFK Kalmar (w)
19:59 Bollstanas Sk (w) ?-? IFK Norrkoping DFK (w)
F16/10 16:00 Mallbackens IF (w) 1-0 Sundsvalls DFF (w)
F16/10 16:00 Jitex DFF (w) 0-2 Umea IK (w)
Schleswig Holstein Liga
64' Dornbreite Lubeck 0-0 TSV Pansdorf
F16/10 15:30 TSB Flensburg 3 5-1 TSV Kronshagen
F16/10 16:00 Eutin 08 1-0 Oldenburger SV 2
TBD16/10 16:00 TSV Altenholz ?-? SV Frisia 03
Australia Sunshine Coast Premier League
F16/10 12:00 Kawana 4 2-0 Woombye 2 5
Uruguay U19 League
TBD16/10 17:38 Defensor Sporting U19 ?-? Deportivo Maldonado U19
Italy Serie D
51' AC Dolomiti Bellunesi 2 1-2 AC Este
49' FC Vado 1 1-2 USD Pont Donnaz 1
48' A.S.D. Bra 0-2 Gozzano 2
HT Borgo San Donnino 1 1-0 Aglianese 1
64' USD Casatese 0-0 USD Castellanzese
64' ASD Molfetta 1 2-1 FB Brindisi 1912 4
64' Ravenna 0-0 ASD Sasso Marconi
64' Forli 1 1-0 Ghivizzano 1
22:00 Arconatese ?-? AC Leon Monza Brianza
Kosovo Superliga
F16/10 15:00 KF Dukagjini 6 2-0 Malisheva 1 1
F16/10 15:00 Gjilani 1 4 1-1 KF Ballkani 1
F16/10 15:00 Prishtina 1 4 1-2 KF Llapi 2
Croatia 3.Division
46' NK Vodice 2 0-0 Urania 2
Uzbekistan Second League
15:00 FK Chigatoy ?-? FC Zhomboy
Brazil Serie D
23:30 Sul America EC ?-? Rio Negro AM
22:30 Cordino ?-? Maranhao
22:30 EC Timon ?-? CAB Tuntum
22:30 Rolandia EC ?-? Portuguesa Londrinense PR
22:15 EC Bahia (w) ?-? Doce Mel EC (W)
22:00 Aparecidense GO ?-? Uberlandia MG
22:00 Marcilio Dias SC ?-? Hercilio Luz SC
22:00 Joinville SC ?-? Juventus SC
22:00 Cruzeiro U23 ?-? Agrimaq Pilarense U23
22:00 Santarritense FC ?-? AC Tres Coracoes
22:00 Araguari AC ?-? Araxa EC MG
22:00 Bostong ?-? Manchester Futbol Club
F16/10 16:00 Inter De Minas 1 0-1 SEP Patrocinense 6
Latvia Division 2
F16/10 15:00 FK Dinamo Riga 0-0 JDFS Alberts
F16/10 15:00 FK Auda Riga 2-0 Albatroz 1
F16/10 16:00 FK Smiltene BJSS 2 1-6 Tukums-2000
TBD16/10 17:00 Grobina ?-? Rezekne/BJSS
Egypt Division 2
73' Fayoum 2 1-0 Al Madina Al Monawara SC
TBD16/10 16:30 Beni Suef ?-? Suhag
India JKFA Pro League
TBD16/10 09:30 Downtown Heroes FC 1 ?-? Real Kashmir FC Reserves
TBD16/10 12:00 Kashmir Maharaja ?-? J K Bank Academy
Australia New South Wales NPL Women
F16/10 12:15 Brisbane Olympic (w) 1 5-0 Brisbane City (w)
F16/10 13:00 Queensland Lions(w) 5-1 Eastern Suburbs SC (w)
Hungary NB III
F16/10 15:00 Tatabanya 1 2 1-2 Veszprem 3
F16/10 16:00 Kisvarda II 1 1 4-3 Tiszaujvaros 1 3
Belarus Reserve League
HT Energetik-BGU Minsk Reserves 2 1-1 Dinamo Brest Reserves 1
F16/10 15:00 FC Minsk Reserves 1 5 1-2 FK Gomel Reserves 1
F16/10 15:50 Rukh Brest Reserves 3 2-3 Dinamo Minsk Reserves 1 3
South Africa Reserve League
TBD16/10 11:00 Golden Arrows Reserves ?-? Stellenbosch FC Reserves
TBD16/10 14:00 Royal AM Reserves ?-? Sekhukhune United Reserves
Denmark - 4.Liga
64' Varde 0-0 B 1913 Odense
F16/10 14:00 KFUM 1 1-0 Skovshoved 3
F16/10 14:00 Union 2 0-2 Greve Fodbold 1
F16/10 15:00 FC Sydvest 2-2 Hedensted 1
F16/10 15:00 ASA Aarhus 3 1-1 Norresundby 3
F16/10 15:00 Tarup Paarup IF 2 0-1 B 1909 Odense 1
F16/10 15:00 Rishoj 2-1 Allerod
F16/10 16:00 Vejgaard B 3 0-0 Holstebro BK 2
F16/10 16:00 Bronshoj 4 1-1 BK Avarta 1
TBD16/10 15:00 Fuglebakken ?-? AaB 2
TBD16/10 15:00 Ringsted ?-? Tarnby FF
TBD16/10 16:00 B 1903 2 ?-? Frederikssund IK
TBD16/10 16:00 AB Tarnby ?-? GVI
TBD16/10 16:00 Solrod FC ?-? Herstedoster
TBD16/10 16:00 Odder IGF ?-? Kjellerup
TBD16/10 16:00 Holbaek ?-? Ledoje-Smorum Fodbold
TBD16/10 16:00 Koge Nord FC ?-? B1908
TBD16/10 16:00 Aarhus Fremad 2 ?-? SfB Oure
Turkiye Lig3
F16/10 15:00 Ankarademirspor 1-0 Anadolu Selcukluspor 4
F16/10 15:00 Pendikspor 4-1 Akhisar Bld.Geng 1
F16/10 15:00 Etimesgut Belediye Spor 3 1-0 Sariyer
Portugal Champions NACIONAL Juniores A 2
4' Gil Vicente U19 0-0 FC Famalicao U19
4' Oliveirense U19 0-0 Rio Ave U19
4' Amora FC U19 0-0 Nacional U19
4' Alverca U19 0-0 Benfica U19
4' Sporting Lisbon U19 0-0 Belenenses U19
4' Vitoria FC Setubal U19 0-0 Vilafranquense U19
4' Vizela U19 0-0 Braga U19
4' GD Estoril-Praia U19 0-0 Academica Coimbra U19
4' Pacos Ferreira U19 0-0 FC Porto U19
F16/10 13:30 Vitoria SC Guimaraes U19 1 3-1 Feirense U19
F16/10 14:00 Uniao Leiria U19 2 1-2 Sacavenense U19 3
Danish U17
34' Silkeborg IF U17 0-0 Esbjerg FB U17
17:00 VejleU17 ?-? LYNGBY FODBOLD CLUB U17
TBD16/10 17:15 Randers FC U17 ?-? Brondby IFU17
TBD16/10 17:15 LYNGBY FODBOLD CLUB U17 ?-? VejleU17
TBD16/10 16:45 Horsens U17 ?-? AalborgU17
TBD16/10 16:45 Sonderjyske U17 ?-? AGF Viby U17
P16/10 17:00 Odense BK U17 ?-? Midtjylland U17
Brazil Copa Rio
22:00 CFRJ Marica RJ ?-? Madureira
Romania - Liga 3 Seria
19:59 ACS Rapid FNG ?-? ACS Sportivii Bucuresti
F16/10 16:00 AFC Metalul Buzau 3 1-3 FC Otelul Galati
F16/10 16:00 Real Bradu 0-1 Tunari 2
F16/10 16:00 CSM Satu Mare 2 2-2 Baile Felix 2
F16/10 16:00 CS Blejoi 4 1-2 ACS Olimpic Cetate Rasnov 3
F16/10 16:00 Bucovina Radauti 1 0-4 CS Dante Botosani 4
F16/10 16:00 CSO Petrolul Potcoava 6 1-1 Alexandria 1
F16/10 16:00 FC Voluntari II 3 4-0 CS Gloria Albesti 1 6
F16/10 16:00 ACS Somuz Falticeni 2 1-0 Husana Husi
F16/10 16:00 Pobeda Star Bisnov 4 2-0 CSC Dumbravita 3
F16/10 16:00 Armata Aurul Brad 1 3 0-1 ACS Viitorul Simian 2
TBD16/10 16:00 CS Gilortul Targu Carbunesti ?-? Scolar Resita
P16/10 16:00 Sportul Chiscani ?-? CS Aerostar Bacau
Burundi League
50' Bumamuru 1 1-0 Musongati FC 2
4' BS Dynamic 0-0 Flambeau du Centre
Wales FAW Championship
34' Llanidloes Town 0-0 Llangefni town
34' Holyhead 1-0 Llanrhaeadr
Portugal Liga 3
HT Sporting Braga II 1 0-0 Montalegre 2
Serbia Prva Liga
48' Timok 0-0 Macva Sabac 1
47' FK Zeleznicar Pancevo 1 1-1 FK Rad Beograd 1
47' FK Buducnost Dobanovci 1 0-0 Habitpharm Javor
HT Mladost Novi Sad 2 1-2 Indjija
14:00 Kabel Novi Sad ?-? FK Loznica
14:00 Zlatibor Cajetina ?-? FK Graficar Beograd
Argentina group C Tebolidun League Manchester
22:00 Excursionistas ?-? Sportivo Dock Sud
Angola Girabola League
4' CRD Libolo 0-0 Cuando Cubango
4' Bravos do Maquis 0-0 Sporting Cabinda
19:00 Kabuscorp do Palanca ?-? Academica Do Lobito
Italy Futsal
49' Cormar Polistena Indoor Soccer 2-2 Lido Di Ostiav Meta Futsal
49' Pessah Lo Fano 1-1 Catania Futsal
21:00 Petrarca Padova C5 Futsal ?-? Phil diae Bolley
20:30 CMB Matera Futsa ?-? Napoli Futsal
20:30 Pescara Futsal ?-? Romania Indoor Soccer
19:59 Royal Saint Giuseppe Futsal ?-? Carme Dawson
Czech Republic Cambrinus Liga Women s
F16/10 12:30 Pardubice (w) 0-16 Sparta Praha (w)
Brazil Paulista Women s League
22:00 Bangu (w) ?-? Duque de Caxias (w)
22:00 Perolas Negras (W) ?-? Barcelona EC RJ (W)
22:00 Botafogo RJ(w) ?-? Boavista S.C.
P16/10 22:00 Portuguesa Desportos (w) ?-? Boavista SC Saquarema (W)
Germany Youth U17 League
TBD16/10 13:30 Bayern Munchen U17 ?-? Stuttgarter Kickers U17
TBD16/10 14:00 Dynamo DresdenU17 ?-? Energie Cottbus U17
P16/10 13:00 Carl Zeiss Jena U17 ?-? Werder Bremen U17
P16/10 13:00 Chemnitzer(U17) ?-? Holstein Kiel U17
P16/10 13:00 Hallescher FC U17 ?-? Eintr. BraunschweigU17
P16/10 13:00 FC Erzgebirge Aue U17 ?-? RasenBallsport LeipzigU17
P16/10 13:00 Hannover 96 U17 ?-? Hertha BSC Berlin U17
P16/10 13:00 Union Berlin U17 ?-? VfL Wolfsburg U17
P16/10 13:00 Viktoria Berlin U17 ?-? St. PauliU17
P16/10 13:00 Hansa Rostock U17 ?-? Hamburger SV U17
Croatia 2.HNL
50' HNK Cibalia 0-0 NK Osijek II
49' Kustosija 0-0 NK Dubrava Zagreb 1
64' NK Opatija 0-0 NK Varteks Varazdin
F16/10 15:00 NK Solin 2 1-1 NK Jarun
Indonesia Super League
19' Bhayangkara Surabaya United 0-1 Persib Bandung
F16/10 12:15 Persela Lamongan 1 3 2-2 Madura United 3
F16/10 12:15 Persita Tangerang 2 1-1 Persiraja Aceh 3
F16/10 15:15 Persipura Jayapura 1 4 1-3 Persebaya Surabaya 1 2
Poland League Women
47' Wanda NH Krakow (w) 0-2 Ostrovia 1909 (w)
F16/10 14:00 UKS SMS Lodz III (W) 10-0 AZS KU Uniwersytetu Warsaw (w)
SVK U19 A
F16/10 12:00 DAC Dunajska Streda U19 3 2-3 Dukla Banska Bystrica U19 2
F16/10 13:00 FK Zeleziarne Podbrezova U19 1 1-2 Slovan Bratislava U19
F16/10 13:00 FC Nitra U19 1 3-3 FK Poprad U19 3
F16/10 13:00 Spartak Trnava U19 2 1-1 FC Kosice U19 3
F16/10 13:00 FK Senica U19 1 0-3 MSK Zilina U19 1
FYR Macedonia Vtora Fudbalska Liga
TBD16/10 16:00 Korab Debar ?-? FK Teteks Tetovo
TBD16/10 16:00 FK Rinija Gostivar ?-? Sileks
TBD16/10 16:00 KF Veleshta ?-? KF Besa Doberdoll
TBD16/10 16:00 Voska Sport ?-? FK Kadino
TBD16/10 16:00 Detonit Junior ?-? FK Lokomotiva Gradsko
TBD16/10 16:00 Pehchevo ?-? FK Sloga 1934 Vinica
TBD16/10 16:00 FK Kozuv ?-? Kamenica-Sasa
TBD16/10 16:00 FC Vardar Skopje ?-? FK Ohrid 2004
TBD16/10 16:00 Belasica Strumica ?-? FK Osogovo
TBD16/10 16:00 Pobeda Prilep ?-? Bratstvo 07
Armenia Division 2
TBD16/10 15:00 Alashkert B Martuni ?-? Lernayin Artsakh
TBD16/10 15:00 Shirak ?-? Gandzasar Kapan
Zimbabwe Cup
F16/10 13:00 Black Rhinos FC 2 1-1 Manica Diamond
F16/10 13:00 ZPC Kariba 2 1-0 Yadah FC 1
Bulgaria B PFG
50' Sportist Svoge 1 1-0 Marek Dupnitza 2
48' Neff supporting Simic 2 0-0 FC Sozopol 2
64' FC Dobrudzha 0-0 Livstrom
64' Spartak Varna 1 0-0 Yantra Gabrovo 1
64' Strumska Slava 0-0 Etar
F16/10 16:00 FC Maritsa 1921 3-1 FC Hebar Pazardzhik
Chile Primera D
19:30 Deportes Recoleta ?-? Deportes Valdivia
San Marino League
64' SP Cosmos 0-0 Faetano
64' S.S Pennarossa 0-0 AC Juvenes
64' SP Libertas 0-0 San Giovanni
64' SS Virtus 0-0 SP Domagnano
FFSA PL
F16/10 08:00 West Bay 1 2-1 Modbury Jets 2
Australian cloth
F16/10 13:30 North Pine United 3 0-3 Logan Metro 4
Peru B League
F16/10 00:00 Sport Chavelines Juniors 1 1 1-2 FC Carlos Stein 3
K League Challenge League
F16/10 11:00 Chungnam Asan 2 3-4 Daejeon Citizen 1
F16/10 13:30 Gyeongnam FC 3 0-2 Ansan Greeners FC 1
Holland Ligue 3
72' AFC 2 1-2 Volendam (Youth) 1
HT Excelsior Maassluis 0-0 Kozakken Boys
HT Noordwijk 2-0 Rijnsburgse Boys
64' ASWH 0-0 Quick Boys
64' IJsselmeervogels 0-0 Jong Sparta Rotterdam (Youth)
34' HHC Hardenberg 0-0 Spakenburg
34' Katwijk 0-0 GVVV Veenendaal
34' Koninklijke HFC 0-0 Scheveningen
Argentina Regional League
22:30 Tiro Federal ?-? Huracan de Ingeniero White
F16/10 04:30 Argentina Quilmes Rafaela 1 2-1 Deportivo Tacural 1 3
Spanish Segunda Division B
4' UD Logrones B 0-0 Arenas Club de Getxo
21:00 Pontevedra ?-? UD Llanera
21:00 SD Gernika ?-? Burgos Promesas
19:59 Racing B ?-? Pena Sport
19:59 Union Langreo ?-? AD Union Adarve
19:30 SD Ejea ?-? CF Badalona
19:00 UD Mutilve ?-? AD San Juan
19:00 Osasuna B ?-? Rio Sports
19:00 Terrassa ?-? Andratks
19:00 UC Ceares ?-? coruxo FC
Romania - Liga 2 Seria
F16/10 12:00 ACS Viitorul Pandurii Targu Jiu 2 1 2-1 Unirea Constanta 4
F16/10 12:00 FC Unirea 2004 Slobozia 4 1-0 FC Timisoara 6
F16/10 12:00 Dacia Unirea Braila 4 0-7 Gloria Buzau 2
F16/10 12:00 Dunarea Calarasi 4 0-1 Metaloglobus 1
F16/10 12:00 ACS Viitorul Selimbar 5 1-0 Concordia Chiajna 3
F16/10 16:00 CSA Steaua Bucuresti 1 1-1 Astra Giurgiu 4
Tanzania Ligue 1
HT Geita Gold 0-0 Mtibwa Sugar 1
F16/10 15:00 Kagera Sugar 0-0 Mbeya City 2
Ukraine Women Division
F16/10 12:00 Voskhod Stara Mayachka (w) 1 1-2 Mariupolchanka Mariupol (w) 1
F16/10 13:30 Ateks Kiev (W) 1 0-5 Kolos Kovalivka (W)
F16/10 14:00 Karpaty Lviv (w) 2 3-4 Pantery Uman (w) 1
Guatemala Liga Nacional Women
21:00 Suchitepequez (w) ?-? Marquense (w)
Estonia Esi Liiga
F16/10 14:00 JK Tallinna Kalev 1-0 Flora Tallinn II
India I-League 2nd Division
F16/10 11:30 Royal Rangers FC 1 2-0 Uttrakhand 1 1
F16/10 11:30 Youngmen SC 1 1 1-2 CISF New Delhi 2
F16/10 14:00 Tarun Sangha FC 4-2 Jaguar FC 1
F16/10 14:00 Friends United 1 0-0 Ahbab FC 2
Brazil national youth (U20) Football Championship
23:00 Aquidauanense U20 ?-? Maracaju AC U20
23:00 SE Pontaporanense U20 ?-? Dourados AC U20
22:30 Floresta CE Youth ?-? Pague Menos U20
22:30 Morrinhos U20 ?-? Goiania (Youth)
22:30 Itumbiara U20 ?-? Atletico Goianiense U20
22:00 Olaria RJ U20 ?-? Serra Macaense U20
22:00 Joinville SC Youth ?-? Hercilio Luz U20
22:00 Santa Cruz PE U20 ?-? bis SC U20
22:00 CTE Colatina U20 ?-? Gremio Esportivo Laranjeiras U20
22:00 Vilavelhense ES (Youth) ?-? Rio Branco AC (Youth)
22:00 Gramadense U20 ?-? Gremio FBPA U20
22:00 Novo Hamburgo RS U20 ?-? SC Ivoti U20
22:00 Chapecoense (Youth) ?-? Criciuma SC (Youth)
22:00 Sao Jose EC U20 ?-? Brasil de Pelotas U20
Japanese WE League
F16/10 06:00 Urawa Red Diamonds (w) 1-2 Hiroshima Sanfrecce (W)
F16/10 08:00 Nagano Parceiro (w) 0-2 JEF United Ichihara Chiba (w)
F16/10 09:00 NTV Beleza (w) 1 4-1 AS Elfen Sayama (w)
Costa Rica 2.Liga
21:00 Puerto Golfito ?-? Municipal Turrialba
F16/10 01:15 FC Aserri 2 0-0 CD Barrio Mexico 6
Brazil women s League
22:00 Minas Brasilia DF (W) ?-? Real Brasilia FC (w)
Burkina Faso League
19:30 Etoile Filante Ouagadougou ?-? ASEC Koudougou
19:30 AS Koupela ?-? AS Sonabel
19:30 Royal FC ?-? Kiko FC
Uruguay Segunda
P16/10 04:00 Defensor Sporting Montevideo ?-? Villa Teresa
P16/10 04:00 Central Espanol ?-? Racing Club Montevideo
P16/10 04:00 Danubio FC ?-? Rampla Juniors FC
Bosnia erzegovina 1st League
79' Zvijezda Gradacac 2 2-0 FK Tekstilac 1
78' FK Podrinje 1 2 1-1 FK Modrica 6
47' FK Rudar Kakanj 0-2 FK Radnik Hadzici 1
Futsal Russia Division De Honor
19:59 MFK Torpedo Futsal ?-? TTG-Ugra Yugorsk Futsal
F16/10 13:00 MFK Tyumen Futsal 2-1 Ukhta Tyumen Futsal 1
F16/10 13:00 MFK Sinara Ekaterinburg Futsal 5-3 Norilsky Nickel Futsal
F16/10 16:00 Dynamo Samarra Futsal 7-2 MFK CPRF Futsal
Japan Futsal League
F16/10 08:00 Shonan Bellmare Futsal 4-1 Vasagey oita Futsal
F16/10 10:15 Bardral Urayasu Futsal 6-2 Nagano Futsal 1
Gibraltar Premier Division
4' St Joseph s FC 0-0 Lynx FC
20:30 Manchester 62 FC ?-? College 1975 FC
Argentina Youth League
90+' Gimnasia Mendoza U20 2 1-0 Deportivo Maipu U20
70' CA Tigre U20 1 0-0 Quilmes U20
F16/10 16:00 All Boys U20 1 2-0 Almirante Brown U20 2
F16/10 16:00 CD Moron U20 1 3 1-2 Deportivo Camioneros U20 3
F16/10 16:00 Sportivo Estudiantes U20 3 0-2 Estudiantes Rio Cuarto U20 1
F16/10 16:00 Defensores de Belgrano U20 1 1-3 Chacarita Juniors U20 1 3
F16/10 16:00 Belgrano U20 2 4-0 Atletico Rafaela U20 3
TBD16/10 16:00 Juventud Unida Universitario U20 ?-? Independiente Rivadavia U20
TBD16/10 16:00 Tristan Suarez U20 4 ?-? Barracas Central U20 1
Slovenia 3.Liga
47' NK Svoboda Ljubljana 1 0-1 Brda
Moldova Division 2
TBD16/10 16:00 Drochia ?-? Olimp Comrat
TBD16/10 16:00 Real Succes ?-? FC Cahul-2005
Qatar B
19:59 Al Markhiya ?-? Al Nasa(QAT)
19:59 Al-Khuraitiat ?-? Al Mesaimeer Club
France Youth U19 League
72' Orleans US 45 U19 2-0 LensU19 1
46' Bordeaux U19 1 0-0 Nantes U19 1
HT Rennes U19 1-0 Tours U19
64' Paris Saint Germain U19 0-0 Amiens U19
64' Monaco U19 2-2 Avenir Sportif Beziers U19
19:00 Nice U19 ?-? Saint Etienne U19
Austria Landesliga
64' SV Frauental 0-0 SC Bruck An Der Mur
21:00 SV Lafnitz II ?-? Rottenmann
F16/10 16:00 Stadlau 1 3 1-2 SV Schwechat 2
TBD16/10 16:00 Sportunion Mauer ?-? SC Mannsworth
Belgian First Amateur Division
22:00 FCV Dender EH ?-? RFC de Liege
22:00 KSK Heist ?-? URS Lixhe-Lanaye
22:00 La Louviere Centre ?-? Patro Eisden
21:30 Dessel Sport ?-? Olympic Charleroi
Poland Division 4
78' Rekord Bielsko-Biala 1 2-0 LKS Goczalkowice Zdroj 2
49' Gwarek Tarnowskie Gory 1 0-0 Miedz Legnica II
49' Baltyk Gdynia 1 1 2-1 Swit Skolwin 1
48' Kotwica Kolobrzeg 0-3 KS Pogon Nowe Skalmierzyce 1
48' Olimpia Grudziadz 0-0 Baltyk Koszalin 1
47' Pilica Bialobrzegi 1-3 Jagiellonia Bialystok II 1
64' Gawin Sleza Wroclaw 0-0 Foto-Higiena Olawa
64' Stal Stalowa Wola 0-0 Czarni Polaniec
64' Unia Tarnow 0-0 Wisloka Debica
64' Podlasie Biala Podlaska 0-0 Sokol Sieniawa
64' Podhale Nowy Targ 0-0 Siarka Tarnobrzeg
64' Chelmianka Chelm 0-0 Orleta Radzyn Podlaski
64' Stal Brzeg 0-0 Gornik II Zabrze
64' Lechia Zielona Gora 0-0 Warta Gorzów Wielkopolski
64' Wikielec 0-0 KS Legionovia Legionowo
34' Jarota Jarocin 1-1 KP Starogard Gdanski 1
34' Korona Rzeszow 0-0 LKS Wolczanka Wolka Pelkinska
34' GKS Pniowek Pawlowice Slaskie 0-0 Odra Wodzislaw
4' Sokol Kleczew 0-0 KS Polonia Sroda Wlkp
4' Karkonosze Jelenia Gora 0-0 Piast Zmigrod
20:15 Bytovia Bytow ?-? Jaguar Gdansk
19:00 MKS Kluczbork ?-? Polonia Bytom
19:00 Bron Radom ?-? Polonia Warszawa
19:00 Zawisza Bydgoszcz SA ?-? Stolem Gniewino
F16/10 13:00 Czarni Pruszcz Gdanski 2 4-0 Sparta Sycewice 1
F16/10 13:00 Legia Warszawa B 1 2-0 Swit Nowy Dwor Mazowiecki 1
F16/10 15:00 Zaglebie Lubin B 3 1-0 MKP Carina Gubin 1 3
F16/10 16:00 Kaszubia Koscierzyna 4 2-1 Arka Gdynia II 1
F16/10 16:00 MLKS Znicz Biala Piska 3 1-3 Ursus Warszawa 2
F16/10 16:00 ZKS Kluczevia 3 1-2 Unia Janikowo 2
F16/10 16:00 Avia Swidnik 1 5 1-2 KSZO Ostrowiec 4
TBD16/10 16:00 Mamry Gizycko ?-? Blonianka Blonie
Argentina Reserve League
64' Huracan Reserves 0-0 Boca Juniors Reserve
Greece U19
HT PAOK Saloniki U19 0-0 Volos Nps U19
12:00 Aris Thessaloniki U19 ?-? Panaitolikos U19
12:00 OFI Crete U19 ?-? PAS Lamia U19
12:00 Olympiakos Piraeus U19 ?-? PAOK Saloniki U19
12:00 Apollon Smirnis U19 ?-? PAS Giannina U19
12:00 Asteras Tripolis U19 ?-? Panathinaikos U19
F16/10 13:30 Apollon Smirnis U19 4 1-2 Asteras Tripolis U19 4
F16/10 14:00 PAS Lamia U19 0-4 Aris Thessaloniki U19
P16/10 12:00 Atromitos U19 ?-? Ionikos U19
South Africa League Women
HT Nicko Taurus (w) 0-0 NWU Vaal FC (w)
64' Kathorus United (W) 0-0 Croesus (w)
64' Merwe United ladies FC (w) 1 0-0 Morning Stars Lacoste FC (W)
F16/10 16:59 Blue Birds FC (w) 2-3 Soweto Fabulous (w) 1
TBD16/10 16:00 Spurs WFC (w) ?-? Dangerous Heroes (W)
Finland Woman s Cup
F16/10 14:00 PK-35 Vantaa (w) 1 1-1 Aland United (w) 2
Spanish Ladies Premier League B
19' Bizkerre (w) 0-0 San Ignacio (w)
21:15 CE Europa (w) ?-? SD Casablanca (w)
19:59 CD Achaman Santa Lucia (w) ?-? Atletico Union Guimar (w)
19:30 CPM Friol (w) ?-? Sporting Gijon II (W)
19:00 CF Extremadura (w) ?-? Atleico Malaga (w)
18:30 Rayo Vallecano II (w) ?-? Real Madrid II (W)
Iraqi Premier League
20:30 Al Talaba ?-? Al Zawraa
18:15 AL Minaa ?-? Al-Naft
F16/10 16:00 Zakho 2-1 Baghdad
F16/10 16:00 AI Kahrabaa 2-0 Al Diwaniya
TBD16/10 16:00 Al Qasim Sport Club ?-? Samarra
Estonia Teine Liiga
19:59 Viimsi MRJK ?-? Halliu football College
F16/10 14:00 Tallinna JK Legion B 1 0-7 Tallinna FC Ararat TTU
F16/10 14:00 Laanemaa Haapsalu 1-3 Tabasalu Charma
Spain Primera Division RFEF
23:00 Real Madrid Castilla ?-? Barcelona B
21:00 Deportivo La Coruna ?-? UD San Sebastian Reyes
21:00 Real Betis B ?-? Villarreal B
19:00 CD Linares Deportivo ?-? Algeciras
19:00 Cultural Leonesa ?-? Extremadura
19:00 SD Logrones ?-? Zamora CF
19:00 Castellon ?-? Gimnastic Tarragona
Australia Queensland State Women s Premier League
F16/10 10:45 Logan Lightning (w) 8-1 Dare southwest Queensland (w) 1
F16/10 11:00 Virginia United SC (w) 0-0 The Gap NPL (w) 2
F16/10 11:45 Mitchelton (w) 0-6 Weston Pud(w)
Australia Women Brisbane Premier League
F16/10 11:00 Taringa Rovers (w) 2-1 Ipswich knights SC W 1
Colombia Regional League
21:00 Estudiantes de Medellin ?-? CD Gallegol S.A.S.
Belgium Women s Premier League
4' Standard Liege (w) 0-0 Zulte Waregem VV (w)
18:15 Club Brugge (w) ?-? Eendracht Aalst (w)
F16/10 16:00 Oud Heverlee Leuven (w) 2-0 Racing Genk (w) 1
ENG SD1
4' Highworth Town 0-0 Evesham United
4' Melksham Town 0-0 Plymouth Parkway
Germany Youth U19 League
F16/10 13:00 Energie Cottbus U19 1-6 Werder Bremen U19
F16/10 13:00 St. Pauli U19 2 3-2 Hallescher FC U19 1
F16/10 13:00 Ingolstadt U19 1 1-2 SpVgg Unterhaching U19
F16/10 13:00 Eintracht Frankfurt U19 3 2-3 Bayern Munchen U19 3
F16/10 13:00 Fortuna Koln U19 1-1 Monchengladbach U19 1 1
F16/10 13:00 Arminia Bielefeld U19 1 1-2 Borussia Dortmund U19 1
F16/10 14:00 Paderborn U19 5 1-2 VfL Bochum U19 2
F16/10 14:00 Nurnberg U19 1 3-0 Kickers Offenbach U19 2
F16/10 15:00 Hoffenheim U19 1 5-2 SSV Ulm U19 3
F16/10 15:00 VfB Stuttgart U19 2 1-1 Augsburg U19 2
F16/10 15:00 Hannover 96 U19 2 2-0 MagdeburgU19 4
F16/10 15:00 RB LeipzigU19 4 0-1 Chemnitzer U19 5
F16/10 15:00 Hamburger SV U19 0-1 VfL Wolfsburg U19
Switzerland - 2.Liga
64' FC Sion U21 0-0 Etoile Carouge
34' Basuli B team 0-0 Zurich B team
4' Bavois 0-0 FC Rapperswil-Jona
4' FC Balzers 0-0 Freienbach
4' FC Linth 04 0-0 FC Wettswil Bonstetten
4' FC Tuggen 0-0 FC Paradiso
4' Lausanne SportsU21 0-0 Vevey Sports
4' Bassecourt 0-0 SV Hongg
4' Koniz 0-0 FC Kosova Zurich
4' FC Schotz 0-0 FC Munsingen
4' solothurn 0-0 Zug 94
4' Wohlen 0-0 Grasshoppers U21
22:00 Chiasso ?-? Bruhl SG
22:00 Biel Bienne ?-? Breitenrain
21:00 Lugano U21 ?-? FC Winterthur U21
19:30 FC Martigny Sports ?-? La Chaux-de-Fonds
19:30 La Sarraz-Eclepens ?-? Echallens
19:30 Thalwil ?-? FC Gossau
19:00 SC Buochs ?-? FC Luzern U21
19:00 Bulle ?-? FC Naters
19:00 Meyrin ?-? Monthey
19:00 Uzi ?-? FC St.Gallen U21
F16/10 19:00 Chenois 3-3 Grand-Lancy
P16/10 18:00 FC Eschenbach ?-? Baden
Costa Rica Primera Division Women
F16/10 06:00 Alajuelense (w) 2 1-0 CS Herediano (w) 2
Poland Division 2
47' Hutnik Krakow 2 0-1 Stal Rzeszow
46' Pogon Siedlce 2-0 Sokol Ostroda
46' GKS Belchatow 1-0 KP Calisia Kalisz 1
19:59 Motor Lublin ?-? Wigry Suwalki
19:15 Ruch Chorzow ?-? Wisla Pulawy
F16/10 15:00 Lech II Poznan 3-2 Chojniczanka Chojnice
F16/10 16:00 Garbarnia Krakow 2-1 Pogonmazovik
Brasil Campeonato do Nordeste Primeira
23:00 River PI ?-? Lagarto
Republic of Ireland National League Women
47' Cork City (w) 0-0 Wexford Youths (w)
47' DLR Waves (w) 0-0 Bohemians Dublin (w)
21:00 Peamount Utd (w) ?-? Yalong City (w)
Spain Segunda Women
4' Cordoba (w) 0-0 Elche (w)
22:00 Madrid CFF II (w) ?-? Real Betis B (w)
18:30 Granada CF(w) ?-? CD Castellon (W)
F16/10 14:30 Cacereno (W) 3 3-2 Santa Teresa CD (w) 2
Argentina Primera B Women
22:00 Almirante Brown (W) ?-? CD Moron (w)
22:00 Argentino Rosario (W) ?-? CA Atlanta (w)
22:00 Argentinos Jrs (W) ?-? Deportivo Armenio (W)
22:00 CA Atlas (W) ?-? Argentino Quilmes (W)
21:00 Banfield (W) ?-? Lima FC (W)
Pakistan Premier League
TBD16/10 14:00 Civil Aviation Authority FC ?-? Karachi United
P16/10 17:00 Humma FC ?-? SNGPL FC
Finland Championship U20
HT TPS Turku U20 1-1 VJS Vantaa U20
F16/10 13:00 IF Gnistan U20 2-1 PK-35 Vantaa U20 2
F16/10 13:15 PPJ U20 2 4-1 Haka Youth 1
F16/10 14:00 KaaPo U20 2-1 Ilves U20
F16/10 15:00 KaPa U20 2 2-4 HJK Helsinki U20 2
Northern German state premier league - bayern
50' FC Hanau 93 1 1-1 Buchonia Flieden
64' Viktoria Griesheim 0-0 Turk Gucu Friedberg
64' Bayern Alzenau 0-0 Hünfelder SV
4' TuS Dietkirchen 0-0 Hessen Dreieich
4' FC 1906 Erlensee 0-0 FSV Fernwald
TBD16/10 16:00 SG Barockstadt ?-? KSV Baunatal
England Northern League Division One
4' Carlton Town 0-0 Loughborough Dynamo
4' Runcorn Linnets 0-0 Ramsbottom United
4' Cleethorpes Town 0-0 Sheffield FC
4' Hebburn Town 0-0 Lincoln United 1
4' Coleshill Town 0-0 Corby Town
4' Dunston UTS 0-0 Yorkshire Amateur
Germany Regionalliga
HT SV Atlas Delmenhorst 1 3-0 FC Oberneuland 1
F16/10 15:00 Phonix Lubeck 3 1-1 Eintracht Norderstedt 1
F16/10 15:00 VSG Altglienicke 3 1-1 SV Babelsberg 03 1 2
F16/10 15:00 FSV Optik Rathenow 1-2 Chemnitzer
F16/10 15:00 Energie Cottbus 1 3-0 ZFC Meuselwitz 3
F16/10 15:00 FC Lokomotive Leipzig 3 5-0 SV Tasmania Berlin 7
F16/10 15:00 VfB Auerbach 1-0 FSV luckenwalde
F16/10 16:00 FC Augsburg II 2 2-0 VfB Eichstatt 2
F16/10 16:00 Nurnberg (Youth) 1 1-1 FC Memmingen 1
F16/10 16:00 SV Rodinghausen 1-1 Alemannia Aachen
F16/10 16:00 VFB Homberg 3 2-2 Preuben Munster
F16/10 16:00 TSV Steinbach 2 3-1 FSV Frankfurt 1
F16/10 16:00 TSV Aubstadt 2 4-1 FC Pipinsried 1
F16/10 16:00 FSV Mainz 05 (Youth) 1-3 Hessen Kassel 4
F16/10 16:00 Sportfreunde Lotte 1 0-2 Bonner 1
F16/10 16:00 Heider SV 1-1 FC Teutonia 05
F16/10 16:00 Fortuna Koln 2 4-2 SV Lippstadt 3
F16/10 16:00 Werder Bremen (Youth) 2 0-0 Oldenburg 1
F16/10 16:00 St Pauli II 2 1-0 VFB Lubeck 4
F16/10 16:00 Rot-Weiss Essen 1 1 0-0 Wiedenbruck 1 2
F16/10 16:00 SV Straelen 1 2-0 Uerdingen KFC 05 1 5
F16/10 16:00 FC Giessen 2 0-2 FC 08 Hombrug 1
F16/10 16:00 FV Illertissen 2 1-1 Schweinfurt 05 FC 2 3
F16/10 16:00 TSV Schott Mainz 1 1-1 TSG Hoffenheim (Youth) 1
F16/10 16:00 TSV Rain Am Lech 6 2-1 Unterhaching 5
F16/10 16:00 Greuther Furth (Youth) 2-2 SV Schalding Heining 1
F16/10 16:00 Bahlinger 0-2 SSV Ulm 1846
F16/10 16:00 FK Pirmasens 0-0 Rot-Weiss Koblenz
F16/10 16:00 Wuppertaler 5 1-1 Rot-Weiss Oberhausen 3
P16/10 16:00 SV Heimstetten ?-? SC Eltersdorf
Faroe Islands Women Premier League
75' HB Torshavn (w) 1 1-0 EBS/Skala (w)
Austrian 3.Liga
48' ATSV Stadl Paura 1-1 Santa Ana
48' Wolfsberger AC Amateure 1-0 SV Spittal
HT SV Innsbruck 3 0-1 SC Imst 3
34' SV Ried B 0-0 Union Gurten
34' FC Wolfurt 0-0 SC Bregenz
34' SV Stripfing Weiden 0-0 Mauerwerk
4' FC Pinzgau Saalfelden 0-0 Bischofshofen
4' WSC Hertha Wels 0-0 FC Wels
21:00 SV Spittal ?-? Wolfsberger AC Amateure
19:00 Wiener Viktoria ?-? Neusiedl
19:00 FC Lauterach ?-? VfB Hohenems
F16/10 16:00 Worgl Obi SV 1 3-1 FC Wacker Innsbruck Amateure 2
Sweden Div 3 Mellersta
50' Yxhults IK 1 0-1 IK Oddevold
49' Gottne IF 1-1 Ytterhogdal IK
49' Lidkopings FK 2-1 IFK Skovde FK
49' Vanersborg FK 4-1 Kumla
49' Gamla Upsala SK 2-1 IFK Stocksund
48' Rappe GOIF 2-0 FBK Balkan
48' Smedby AIS 0-1 Syrianska Botkyrka IF
48' Varmbols FC 1-0 Rynninge IK
48' Mjolby AI FF 0-0 Syrianska FC
47' Husqvarna 2-2 Dalstorps IF
HT Friska Viljor FC 0-0 Bodens BK
4' FC Arlanda 0-0 Kvarnsvedens IK
F16/10 14:00 Vastra Frolunda 3 2-0 Torslanda IK 3
F16/10 15:00 IFK Ostersund 2 4-1 Storfors AIK 1
F16/10 15:00 Hoganas BK 3-1 Onsala BK
F16/10 15:00 Froso IF 1-4 Skelleftea FF
F16/10 15:00 Savedalens IF 1 2-5 Assyriska BK
F16/10 15:30 Ullared 2-3 Varbergs GIF FK
F16/10 16:00 Angered BK 5-0 Stenungsunds IF 1
F16/10 16:00 Umea FC Academy 1 1-1 Notvikens IK
F16/10 16:00 BK Astrio 1-1 IK Tord 2
F16/10 16:00 Angelholms FF 1-0 Vinbergs IF 3
F16/10 16:00 IFK Osterakers Fk 1 1 4-2 Sandvikens AIK FK 1
F16/10 16:00 FC Rosengard 1 1 3-1 IFK Berga
F16/10 16:00 Grebbestads IF 6-1 Karlstad BK B
F16/10 16:00 Ahlafors IF 5 1-4 BK Forward 1
F16/10 16:00 Nykopings BIS 6-1 Tyreso FF
F16/10 16:00 Eslovs BK 1-0 IFK Karlshamn
F16/10 16:00 Nordvarmland FF 8-0 IFK Tidaholm
F16/10 16:00 Taftea IK 2 2-1 Sandviks IK 4
F16/10 16:00 Huddinge IF 1-2 Motala AIF FK
F16/10 16:00 Asarums IF FK 1 3-3 Solvesborgs GoIF 1 3
F16/10 16:00 Trosa Vagnhärad SK 1-1 Eskilstuna City FK
TBD16/10 15:00 FC Gute ?-? Enskede IK
P16/10 18:30 Tegs SK ?-? Bergnasets AIK
Zambia Super League
HT Kafue Celtic FC 1 0-0 Kansanshi Dynamos 2
64' Green Eagles 0-0 Kabwe Warriors
64' Konkola Blades 0-0 Chambishi FC
64' Buildcon FC 0-0 Nkwazi
64' Nkana FC 2 1-0 ZESCO United Ndola
Belarus Pershaya Liga
4' Arsenal Dzyarzhynsk 0-0 FC Baranovichi
F16/10 14:00 Krumkachy Minsk 3 1-3 FC Belshina Babruisk 2
F16/10 16:00 Kommunalnik Slonim 3 1-2 Naftan Novopolock 1
Kyrgyzstan Top Liga
F16/10 13:30 Dordoi-Dynamo Naryn 1 3-0 FC Ilbirs 1
Mozambique Championship
64' UD Songo 0-0 Incomati Xinavane
64' Desportivo Maputo 0-0 Ferroviario Beira
J-League Division 3
F16/10 08:00 Azul Claro Numazu 1-3 Roasso Kumamoto 1
Hungary Womens Division 1 League
F16/10 14:00 Gyori Dozsa (w) 4-0 Viktoria FC Szombathely (w)
F16/10 16:00 MTK Hungaria FC (w) 1-7 Ferencvarosi TC (w)
Denmark 2 Division Women
F16/10 13:00 Allerod (w) 0-2 FC Damso (w)
Kenya Super League
87' Mathare United 2 0-1 Ulinzi Stars Nakuru 1
F16/10 14:00 KCB SC 0-0 AFC Leopards
F16/10 16:00 Kenya Police FC 2 0-2 Nairobi Star City 3
Guatemala D2
19:00 C.S.D. Comunicaciones B ?-? CSD Agua Blanca
Paraguayan Division 2
79' General Caballero 2-0 Fulgencio Yegros
F16/10 02:00 Independiente Luque 2-1 Club Fernando de la Mora 1
Spanish Ladies Premier League
19:59 Sevilla FC (w) ?-? Real Madrid (w)
F16/10 15:00 Colegio Aleman Valencia (w) 3 1-0 Rayo Vallecano (w) 1
Australia NPL Queensland U23
F16/10 09:45 Peninsula Power U23 4-0 Gold Coast United U23
P16/10 06:00 Gold Coast Knights U23 ?-? Brisbane Strikers U23
Norway Division 4
64' Honefoss BK 0-0 Follo
64' Lysekloster 0-0 Fyllingsdalen
64' Fana 0-0 Stord IL
34' Lokomotiv Oslo 1-1 Spike
4' Orn-Horten 0-0 Oppsal
4' Madla IL 0-0 Sola
4' Gjøvik-Lyn 0-0 Lorenskog
4' Elverum 0-0 Brumunddal
4' Byasen Toppfot 0-0 Tiller
4' Orkla 0-1 Kolstad
4' Sandvikens 0-0 Fjora
F16/10 15:00 Sogndal B 1-11 Frigg 1
F16/10 16:00 Lyn Oslo 1 3-1 Ready 1
F16/10 16:00 Volda 3 2-2 Strindheim IL 2
F16/10 16:00 Flint 1 1-3 Pors Grenland 5
TBD16/10 16:00 Djerv 1919 ?-? Hinna
TBD16/10 16:00 Vidar ?-? Brodd
TBD16/10 16:00 Ardal ?-? Bjarg
TBD16/10 16:00 Staal Jorpeland ?-? Mandalskameratene
Italian Women Division 1
77' Inter Milan (w) 1 0-0 Roma CF (w) 2
Finland - Kakkonen Lohko
47' PK Keski Uusimaa 0-2 JaPS
4' GrIFK Kauniainen 0-0 TPV Tampere
F16/10 15:00 Narpes Kraft 1-2 Jyvaskyla JK
F16/10 15:00 FC Vaajakoski 1-0 VIFK 3
F16/10 16:00 MiPK Mikkeli 2 3-2 KaPa 1
F16/10 16:00 PIF Parainen 0-3 Jazz Pori 3
F16/10 16:00 Vantaa 1 0-1 SalPa 2
F16/10 16:00 Mypa 1 4 2-3 PeKa 1
F16/10 16:00 NJS 1 1-0 Kiffen Helsinki 2
F16/10 16:00 EPS Espoo 3 0-3 Kaarinan Pojat 2
Mexico Liga MX Femenil
21:00 Cruz Azul (w) ?-? Mazatlan FC (w)
F16/10 02:00 Queretaro (w) 1 0-1 Toluca (w) 3
F16/10 06:05 Chivas Guadalajara (w) 1 1-1 Tigres (w) 2
Denmark - 2.Liga
46' Kolding FC 2 1-1 HIK Hellerup
F16/10 15:45 FA 2000 2 3-5 Hillerod Fodbold 2
F16/10 16:00 Brabrand 3 0-3 Thisted FC 2
Croatia U19
4' Zagreb locomotive U19 0-0 NK Dugopolje U19
F16/10 12:00 Bjelovar U19 3 3-5 Sesvete U19 1
F16/10 12:00 Rijeka U19 1 3-0 NK Orijent U19 2
F16/10 13:00 Slaven Belupo U19 2 2-3 Inter Zapresic U19 1
F16/10 13:00 NK Rudes U19 1-4 Dinamo Zagreb U19 1
P16/10 12:00 Hajduk Split U19 ?-? HNK Sibenik U19
Serbia U19 League
F16/10 13:15 IMT Novi Beograd U19 1-0 FK Brodarac U19 2
F16/10 12:32 Mladost Lucani U19 3 2-0 Spartak Subotica U19 2
F16/10 15:00 Cukaricki U19 1 2-0 FK Radnicki 1923 U19
Czech Group D League
77' Hermanice 1 0-0 SK Detmarovice 1
75' Banik Sous 1 0-1 Tachov
F16/10 12:15 Ceska Lipa 1 2-1 SK Slany 2
F16/10 12:15 Marianske Lazne 2 1-4 SK Senci Doubravka 2
F16/10 12:15 SK Kladno 3 0-2 Meteor Praha 1
F16/10 12:15 Aritma Praha 2 3-2 FK Olympie Brezova 5
F16/10 12:30 Ceske Budejovice B 3 0-1 Preddie J 2
F16/10 12:30 MSK Breclav 5 2-2 Sokol Tasovice 1
F16/10 12:30 Havlickuv Brod 1 4 1-2 AFC Humpolec 3
Kazakhstan Division 1
F16/10 13:00 FK Igilik 0-4 FK Aksu
TBD16/10 14:00 Akademiya Ontustik ?-? Kairat Academy
El Salvador Reserves League
22:00 Once Deportivo de Ahuachapan Reserves ?-? Jocoro FC Reserves
22:00 Once Deportivo de Ahuachapán U20 ?-? Jocoro FC Reserves
21:00 CD Luis Angel Firpo Reserves ?-? Municipal Limeno Reserves
F16/10 01:00 AD Isidro Metapan Reserves 2 0-0 Santa Tecla U20 4
Panama Liga Prom
4' Tauro FC II 0-0 Colon C 3
F16/10 01:00 CD Centenario 1 5 4-1 San Martin FC 1 1
F16/10 00:00 UMECIT 4 1-3 Costa Del Este Reserves 4
F16/10 03:00 Sporting San Miguelito Reserves 1 1-0 Panama City FC 1
F16/10 04:00 Mario Mendez FC 5 1-2 CA Independiente de la Chorrera Reserves 5
Canadian Premier League
23:30 Forge FC ?-? Atletico Ottawa
Norway 2.Liga
76' Sotra 4-1 Egersunds IK 2
48' Kongsvinger 5-0 Kvik Halden 2
47' Kjelsas 2-1 Vard Haugesund 1
HT Notodden FK 0-0 Oygarden FK 1
34' Nardo FK 0-1 Skeid Oslo
4' IF Floya 0-0 Baerum SK
4' Asker 0-0 Moss
4' Eidsvold Turn 0-0 Tromsdalen
F16/10 16:00 Floro 1-2 Brattvag
Curacao League
F16/10 04:00 SV SUBT 1 2-0 Centro Social Dep Barber 3
Thai Division 1 League
F16/10 14:00 Phrae United FC 1 1-2 Sukhothai 4
F16/10 15:00 Trat FC 1 1-0 Kasetsart FC 1 4
F16/10 15:30 Muangkan FC 2 3-3 Khonkaen FC 1
F16/10 16:00 Lampang FC 4 3-0 Ayutthaya United 2
F16/10 16:00 Raj Pracha FC 1 3-3 Rayong FC 3
Italian Youth League B
77' Como U20 1-2 S.S.D. Monza 1912 Youth 3
50' Udinese U20 1 1-0 Venezia F.C. Youth 1
64' Brescia U20 0-0 Pordenone Youth
64' Reggiana U20 0-0 Parma U20
4' Vicenza U20 0-0 Alessandria U19
F16/10 13:00 Cosenza Calcio Youth 2 1-5 Frosinone U20 2
F16/10 13:00 Sha LAN U19 4 2-3 Perugia U20 2
F16/10 13:00 Benevento (Youth) 1 5 1-2 Crotone U19 3
F16/10 13:00 Reggina U19 0-3 Lazio U20
F16/10 16:00 Ternana u20 3 0-2 Spezia U20 2
TBD16/10 16:30 US Cremonese U20 ?-? Virtus Entella U20
TBD16/10 16:30 Cesena U20 ?-? Pisa U19
Germany Oberliga NOFV
64' Bayern Hof 0-0 DJK TEUTONIA SCHALKE
64' SV Curslack Neuengamme 0-0 HSV Barmbek Uhlenhorst
64' Gundelfingen 0-0 TSV Schwaben Augsburg
64' Rotenburger SV 0-0 FC Hagen/Uthlede
34' Villingen 0-0 SV Linx
34' SSV Reutlingen 05 0-0 Pforzheim
34' Nottingen 2-0 Goppinger SV 1 1
34' TB Uphusen 0-0 Eintracht Celle
34' FV Diefflen 0-0 Arminia Ludwigshafen
34' FC Karbach 0-0 TSV Emmelshausen
34' FSV Jagersburg 0-0 SV Elversberg II
34' FV Dudenhofen 0-0 SV Rochling Volkling
34' Hertha Wiesbach 0-0 VfR Wormatia Worms
4' 1. FC Sand 0-0 TSV Karlburg
4' SpVgg Hankofen-Hailing 0-0 FC Ingolstadt 04 Am
4' Grossbardorf 0-0 DJK Ammerthal
4' HSC BW Schwalbe Tundern 0-0 MTV Gifhorn
4' TSV Abtswind 0-0 ATSV Erlangen
4' TSV Kottern 0-0 FC Ismaning
4' Freie Turnerschaft Braunschweig 0-0 SV Ramlingen Ehlershausen
4' TSG Pfeddersheim 0-0 FV Eppelborn
4' Sportfreunde Eisbachtal 0-0 Eintracht Trier
4' ASV Cham 0-0 SpVgg Ansbach
4' Arminia Hannover 0-0 Eintracht Northeim
19:59 SC Union Nettetal ?-? FC Monchengladbach 1894
19:59 FC Suderelbe ?-? SC Victoria Hamburg
F16/10 14:00 Brinkumer SV 3-1 LTS Bremerhaven 1
F16/10 16:00 Rostocker FC 7-0 MSV Neuruppin
F16/10 16:00 SC Staaken 3 1-1 Torgelower SV Greif 1 3
F16/10 16:00 Hallen 2-2 SG Union Sandersdorf 2
F16/10 16:00 Bischofswerdaer FV 3-1 Budissa Bautzen
F16/10 16:00 Meiendorfer SV 3-2 Bramfelder SV 2
F16/10 16:00 Stuttgarter Kickers 3-0 FC Bruchsal 3
F16/10 16:00 Würzburger FV 1 5 1-1 DJK Gebenbach 2
F16/10 16:00 Brandenburger SC Sud 05 2-1 Ludwigsfelder FC
F16/10 16:00 TSG Backnang 3-0 Neckarsulmer Sport-Union
F16/10 16:00 Sportfreunde Dorfmerkingen 2-2 FV Lorrach-Brombach
F16/10 16:00 Hansa Rostock II 4-0 MSV Pampow
F16/10 16:00 FC Mecklenburg Schwerin 3-1 Hertha Zehlendorf
F16/10 16:00 TSV Landsberg 1-1 VfR Garching
F16/10 16:00 SV Pullach 1 1-5 SSV Jahn Regensburg II
F16/10 16:00 TSV Dachau 1865 3-3 FC Deisenhofen 1
F16/10 16:00 FC Astoria Walldorf II 3-0 TSV Ilshofen
F16/10 16:00 Aumund-Vegesack 2-3 OSC Bremerhaven
F16/10 16:00 FC Oberlausitz 0-1 VFC Plauen
F16/10 16:00 SV 09 Arnstadt 0-2 VfB 1921 Krieschow
TBD16/10 16:00 Kickers Emden ?-? Heeslinger SC
TBD16/10 16:00 Freiberg ?-? Freiburger FC
TBD16/10 16:00 FV Ravensburg ?-? Rielasingen Arlen
TBD16/10 16:00 international Leipzig FC ?-? FC Einheit Wernigerode
TBD16/10 16:00 TuS Koblenz ?-? Engers
QLD Premier League
F16/10 12:00 Peninsula Power 1 3-5 Gold Coast United 2
F16/10 13:00 Sunshine Coast Wanderers FC 1 5-0 Magpies Crusaders
Brazil Campeonato Pernambucano A2
22:00 Ipojuca AC ?-? Caruaru City FC
Mexico Segunda Division
19:59 Chivas Guadalajara II ?-? Coras Tepic
The women s league of Argentina
34' River Plate (w) 1-1 UAI Urquiza (w)
22:00 Rosario Central (w) ?-? Excursionistas (w)
Romania U19 League
F16/10 12:00 AFC Botosani U19 4 4-0 FC Voluntari U19 4
F16/10 13:00 Gaz Metan Medias U19 1 3 2-1 CS U Craiova U19 1 3
Russia Womens Premier League
46' Zenit St Petersburg (w) 0-2 FK Ryazan (w)
46' Rubin Kazan (w) 1-0 Chertanovo Moscow (w)
F16/10 12:00 Zvezda 2005 (w) 4 2-1 Yenisey Krasnoyarsk (w) 1
F16/10 15:00 FK Rostov (w) 0-1 CSKA Moscow (w) 1
F16/10 16:00 Krasnodar FK (w) 1 4 0-3 Lokomotiv Moscow (w) 4
Solomon Islands S League
F16/10 05:00 Henderson Eels FC 1 2-0 Marist FC 1
F16/10 07:00 Honiara City FC 2-0 Waneagu United 2
F16/10 09:00 Real Kakamora 2 2-3 Kossa FC 2
Austrian Frauen Bundesliga
F16/10 14:00 Sudburgenland (w) 2 0-5 SKV Altenmarkt (w) 4
TBD16/10 16:00 Neulengbach (w) ?-? Bergheim/Hof (w)
BRA SE
22:00 Aracaju FC ?-? Santa Cruz SE
POL WD1
F16/10 15:00 AZS UJ Krakow (w) 0-0 Czarni Sosnowiec (w) 1 2
Nicaragua Segunda Division
19:00 CD El 26 ?-? Tipitapa
Estonia Womens Meistri Liiga
F16/10 15:00 Ajax Tallinna (w) 0-3 FC Lootos Polva (w)
F16/10 16:00 FC Flora Tallinn (w) 4-0 Vaprus Parnu (w)
El Salvador Liga Feminina
F16/10 01:15 Atletico Marte (w) 2 0-4 Santa Tecla (w) 1
Costa Rica U20 League
F16/10 00:00 AD Guanacasteca U20 2 0-2 Alajuelense U20 3
England Southern League Central Division
4' Biggleswade Town 0-0 Rushall Olympic
4' Hitchin Town 0-0 Needham Market
4' Leiston FC 0-0 Barwell
4' Nuneaton Borough 0-0 Lowestoft Town
4' Royston Town 0-0 Stourbridge
4' Hednesford Town 0-0 Redditch United
4' Peterborough Sports 0-0 Hednesford Town
4' Rushden Diamonds 0-0 Alvechurch
18:00 Tamworth ?-? Stratford Town
P16/10 18:00 Bromsgrove Sporting FC ?-? Coalville
P16/10 18:00 Redditch United ?-? Banbury United
Germany Bundesliga II Women
F16/10 16:00 FFC Frankfurt II (w) 3 4-2 TSG 1899 Hoffenheim II (w) 1
Nicaragua Apertura league
F16/10 05:10 Deportivo Ocotal 5 1-1 HYH Export Sebaco FC 1
Greece Super League Women
HT Giannina (w) 1 0-0 Amazones Dramas (w)
64' Elpides Karditsas (w) 0-0 Aris Salonika (w)
F16/10 14:00 Ergotelis (w) 3 2-1 Olympiada Imitou (W) 2
Italy Youth Championship Cup
48' CartanU19 2 1-1 Foggia U19 1
48' Monopoli U19 0-0 Virtus Francavilla U19 1
HT Lecco U19 0-1 Pro Sesto U19
64' Pro Vercelli U19 0-0 Albinoleffe U20
Portugal U23
4' Coimbra EC U23 0-0 Leixoes U23
F16/10 14:00 Portimonense U23 1 2-1 Maritimo U23 1 3
F16/10 14:00 Estoril U23 2-0 Belenenses U23 1
TBD16/10 14:00 Sporting Lisbon Sad U23 ?-? Benfica U23
Chile Tercera
23:00 Deportes Rengo ?-? Linares Unido
23:00 ProvincialTalagante ?-? Municipal Salamanca
23:00 Osorno ?-? CD Provincial Ranco
F16/10 01:00 CD Trasandino de Los Andes 5-0 Escuela Macul
Holland Reserve League
59' NAC U21 1-1 NEC U21
HT ADO Den Haag U21 0-0 Almere City FC U21
19:15 AFC U21 ?-? VV Alexandria 66 U21
F16/10 14:00 Excelsior Maassluis U21 1 4-0 ASV De Dijk U21 1
F16/10 14:30 RKVV Westlandia U21 1-1 MVV Maastricht U21 1 4
F16/10 15:00 De Treffers U21 1 2-1 Quick Boys U21 1
F16/10 14:30 FC Dordrecht U21 2 2-5 Cambuur Leeuwarden U21 1
Ukraine Division 3
F16/10 15:00 FC Lyubomyr Stavyshe 4 0-3 FC Chernigiv 4
F16/10 15:00 FK Epitsentr Dunayivtsi 4 1-0 FC Bukovyna chernivtsi 5
F16/10 16:00 Chayka Petropavlovsk Borshchagovka 3 0-4 FC Karpaty Lviv 1 1
F16/10 16:00 FC Vovchansk 2-0 Nikopol-NPGU 4
F16/10 16:00 SC Poltava 3 1-3 SC Tavriya 3
F16/10 16:00 Krystal 4 2-2 FC Trostianets 3
F16/10 16:00 MFK Mikolaiv 1 1-2 Balkany Zorya 3
Ecuador Campeonato Serie B
F16/10 01:00 Pelileo SC 1 1-2 SC Imbabura 1
Argentine Torneo A
23:00 Huracan Las Heras ?-? Club Cipolletti
23:00 Defensores Belgrano (VR) ?-? Boca Unidos
22:30 Sol de Mayo ?-? Independiente Chivilcoy
22:30 Deportivo Madryn ?-? Estudiantes de San Luis
22:00 Crucero del Norte ?-? Douglas Haig
22:00 Deportivo Camioneros ?-? Club Circulo Deportivo
India Punjab Super League
TBD16/10 14:00 Jagat Singh Palahi FA 2 ?-? Roundglass Punjab FC 2
Brazil Campeonato Paulista Youth
22:00 Velo Clube Youth ?-? Corinthians Paulista (Youth)
22:00 Ypiranga/RS U20 ?-? Santo Angelo U20
Norway Division 1 Women
F16/10 15:00 KIL/Hemne (w) 1-1 Roa (w) 1
Tajikistan Vysshaya Liga
P16/10 14:00 FK Eskhata ?-? FC Istiklol Dushanbe
P16/10 14:00 CSKA Pamir Dushanbe ?-? FC Kuktosh
Honduras Liga de Ascenso
F16/10 05:00 Atletico Choloma 1 4 1-2 Lone FC 2
F16/10 05:10 CA Independiente Siguatepeque 3 1-0 Villanueva FC 2
Hong Kong Elite Cup
F16/10 11:30 Kitchee 2 5-2 Tai Chung FC 2
Finland Kolmonen Cup
48' PEPO Lappeenranta 1-1 SJK Akatemia