Football.biz
27/10 10:00 FC Tighina -:- CSF Sparta
27/10 10:00 FC ABUS Ungheni -:- FC Floresti
27/10 10:00 FC Sireti -:- Iskra Stal Ribnita
26/10 09:00 Dacia-Buiucani -:- Drochia
26/10 09:00 Real Succes -:- Spatakihine U
26/10 09:00 FC Cahul-2005 -:- Victoria Bardar
26/10 09:00 FC Olimpia Balti -:- FC Singerei
F 19/10 Glodeni 0-0 FC Olimpia Balti
F 19/10 Victoria Bardar 0-0 Real Succes
F 19/10 Spatakihine U 0-0 Dacia-Buiucani
F 19/10 Iskra Stal Ribnita 0-0 FC Cahul-2005
F 05/10 FC ABUS Ungheni - Drochia
F 05/10 FC Cahul-2005 - FC Singerei
F 28/09 FC Singerei 0-0 Real Succes
F 14/09 FC Singerei - FC Tighina
F 14/09 Spatakihine U - CSF Sparta
F 14/09 Glodeni - Dacia-Buiucani
F 14/09 Victoria Bardar - FC Floresti
F 31/08 Dacia-Buiucani - FC Cahul-2005
F 31/08 Spatakihine U 0-0 Victoria Bardar
F 31/08 Drochia 0-0 Iskra Stal Ribnita
F 31/08 CSF Sparta 0-0 FC Singerei
F 17/08 FC ABUS Ungheni 0-0 FC Cahul-2005
F 17/08 Spatakihine U 0-0 FC Singerei
F 17/08 Victoria Bardar 0-0 Iskra Stal Ribnita
F 17/08 FC Kitzbuhel 0-0 SC Imst
F 17/08 FC Tighina 0-0 Real Succes
F 11/08 Spatakihine U 0-0 FC Olimpia Balti
F 20/10 Drochia 0-3 FC Tighina
F 10/10 FC Singerei 0-2 FC Sireti
F 06/10 FC Tighina 3-0 Spatakihine U
F 06/10 FC Floresti 3-2 CSF Sparta
F 06/10 FC Sireti 5-2 Glodeni
F 05/10 Dacia-Buiucani 3-1 Victoria Bardar
F 02/10 Real Succes1 4-3 Iskra Stal Ribnita
F 29/09 FC Olimpia Balti 5-0 FC Sireti
F 29/09 Drochia 4-3 FC Floresti
F 28/09 Spatakihine U 0-3 FC ABUS Ungheni
F 28/09 Glodeni 1-4 FC Cahul-2005
F 28/09 Iskra Stal Ribnita 1-3 Dacia-Buiucani
F 28/09 Victoria Bardar 2-2 FC Tighina
F 09:00 CSF Sparta 3-0 Drochia
F 09:00 FC Floresti 3-0 Spatakihine U
F 09:00 FC Tighina 1-0 Iskra Stal Ribnita
F 21/09 Dacia-Buiucani 1-1 FC Singerei
F 21/09 FC ABUS Ungheni 2-0 Victoria Bardar
F 21/09 FC Cahul-2005 1-1 FC Olimpia Balti
F 21/09 Real Succes 2-2 Glodeni
F 15/09 FC Olimpia Balti 4-1 Real Succes
F 15/09 FC Sireti 2-6 FC Cahul-2005
F 18/11/17 Gagauziya 0-0 Iskra Stal Ribnita
F 17/11/17 FC Cahul-2005 1-3 Victoria Bardar
F 17/11/17 FC ABUS Ungheni 2-0 Zimbru Chisinau B
F 17/11/17 Real Succes 4-1 Edinet1
F 17/11/17 CF Sparta Selemet3 5-3 FC Singerei2
F 17/11/17 Glodeni3 1-2 FC Sheriff B2
F 13/11/17 Zimbru Chisinau B 1-0 Real Succes
F 10/11/17 Victoria Bardar 0-2 Glodeni
F 10/11/17 FC Singerei 3-2 FC Cahul-2005
F 10/11/17 Zimbru Chisinau B 1-0 Gagauziya
F 10/11/17 Codru Lozova1 1-2 Real Succes
F 10/11/17 Edinet 0-1 FC ABUS Ungheni
F 10/11/17 FC Sheriff B 6-1 CF Sparta Selemet
F 06/11/17 Iskra Stal Ribnita 1-2 Zimbru Chisinau B
F 04/11/17 CF Sparta Selemet 0-1 Victoria Bardar
F 04/11/17 Gagauziya 3-0 Edinet
F 04/11/17 FC Sheriff B 3-1 FC Singerei
F 03/11/17 Glodeni2 5-3 FC Cahul-2005
F 03/11/17 FC ABUS Ungheni 1-1 Codru Lozova
F 30/10/17 Victoria Bardar2 1-1 FC Sheriff B3
S 28/10/17 FC Singerei 0-0 Glodeni
F 27/10/17 Edinet 1-1 Iskra Stal Ribnita
F 27/10/17 Codru Lozova1 3-1 Gagauziya
F 27/10/17 Real Succes1 4-0 FC ABUS Ungheni5
F 27/10/17 FC Cahul-2005 3-3 CF Sparta Selemet
F 23/10/17 Zimbru Chisinau B1 1-2 Edinet
F 21/10/17 Gagauziya 0-1 Real Succes
F 20/10/17 CF Sparta Selemet 0-2 Glodeni
F 20/10/17 FC Sheriff B 4-1 FC Cahul-2005
F 20/10/17 Iskra Stal Ribnita 0-1 Codru Lozova
F 20/10/17 Victoria Bardar2 1-0 FC Singerei2
F 16/10/17 FC Sheriff B4 6-0 FC Singerei13
F 13/10/17 Zimbru Chisinau B3 0-0 CF Sparta Selemet12
F 13/10/17 Codru Lozova 1-2 Victoria Bardar1
F 13/10/17 Gagauziya1 3-3 FC Cahul-20052
F 13/10/17 Iskra Stal Ribnita 1-3 Glodeni1
F 13/10/17 Real Succes3 3-0 Edinet1
F 27/09/17 CF Sparta Selemet1 3-0 Iskra Stal Ribnita3
F 27/09/17 FC Singerei1 5-0 Codru Lozova2
F 27/09/17 FC Cahul-20052 7-2 Real Succes1
F 27/09/17 Victoria Bardar 4-1 Gagauziya
F 27/09/17 Glodeni1 2-2 FC Sheriff B
S 23/09/17 Iskra Stal Ribnita - FC ABUS Ungheni
S 23/09/17 Edinet - FC Cahul-2005
S 23/09/17 Gagauziya - FC Singerei
F 09:00 Real Succes 0-5 Victoria Bardar
F 09:00 Codru Lozova 2-2 Glodeni
F 09:00 FC Sheriff B2 7-1 CF Sparta Selemet13
F 19/09/17 FC ABUS Ungheni3 2-1 Zimbru Chisinau B1
F 10/09/17 Victoria Bardar1 4-1 Edinet1
F 10/09/17 Zimbru Chisinau B 4-1 Iskra Stal Ribnita
S 10/09/17 Glodeni - Gagauziya
F 10/09/17 CF Sparta Selemet3 2-2 Codru Lozova1
F 10/09/17 FC Singerei1 3-1 Real Succes3
F 09/09/17 FC ABUS Ungheni2 3-3 FC Sheriff B1
F 06/09/17 FC Cahul-20054 4-4 Victoria Bardar4
F 06/09/17 Gagauziya3 1-4 CF Sparta Selemet14
F 06/09/17 Real Succes3 0-3 Glodeni1
F 06/09/17 Edinet3 1-2 FC Singerei3
F 05/09/17 FC Sheriff B2 2-2 Zimbru Chisinau B5
F 05/09/17 Codru Lozova2 2-2 FC ABUS Ungheni
F 01/09/17 CF Sparta Selemet 3-1 Real Succes
F 01/09/17 FC ABUS Ungheni 1-2 Gagauziya
F 01/09/17 FC Singerei 0-2 FC Cahul-2005
F 01/09/17 Iskra Stal Ribnita 1-2 FC Sheriff B
F 01/09/17 Glodeni 2-0 Edinet
F 01/09/17 Zimbru Chisinau B 6-0 Codru Lozova
F 09:00 Glodeni 0-1 Victoria Bardar
F 09:00 FC Sheriff B 5-1 Codru Lozova
F 09:00 FC ABUS Ungheni 2-0 Edinet
F 09:00 CF Sparta Selemet 4-1 FC Cahul-2005
F 09:00 Iskra Stal Ribnita 1-0 Gagauziya
F 09:00 Zimbru Chisinau B 4-1 Real Succes
F 08/08/17 Real Succes 1-2 Iskra Stal Ribnita
F 02/08/17 Codru Lozova 2-0 Gagauziya
F 02/08/17 Iskra Stal Ribnita 2-0 Edinet
F 02/08/17 FC ABUS Ungheni 2-3 Victoria Bardar
F 02/08/17 Zimbru Chisinau B 1-3 FC Cahul-2005
F 02/08/17 FC Sheriff B 6-0 Real Succes1
F 02/08/17 CF Sparta Selemet 1-1 FC Singerei