Football.biz

Təqvim

<< | Jul 22 | Jul 23 | Jul 24 | Jul 25 | Jul 26 | >>
F 24/07 Tallya 0-0 Gesztelyi FCE
F 24/07 Middelfart G og 0-0 HIK Hellerup
F 24/07 Birmingham City 0-0 Salford City
F 24/07 SV Empor Berlin 0-0 Mahdov FC
F 24/07 Sheffield Wednesday 0-0 Wrexham
F 24/07 FC Utrecht (Youth) 0-0 Go Ahead Eagles
F 24/07 Schalke Youth 0-0 Jong PSV Eindhoven (
F 24/07 SG Einheit Zepernick 0-0 Vfb Fortuna Biesdorf
F 24/07 Derby County 0-0 Salford City
F 24/07 Birmingham City 0-0 Oxford United
F 24/07 Basford Utd 0-0 Leek Town
F 24/07 East Thurrock United 0-0 Concord Rangers
F 24/07 Wattenscheid 09 0-0 Luner SV
F 24/07 Sokol Kleczew 0-0 KP Calisia Kalisz
F 24/07 Spezia 0-0 Lecce
F 24/07 Reggina 0-0 Sambenedettese
F 24/07 Romorantin 0-0 Stade Lavallois MFC
F 24/07 Paris Saint Germain 0-0 Orleans US 45
F 24/07 Paris Saint Germain 0-0 Genoa
F 24/07 Racing Villalbes 0-0 Deportivo La Coruna
F 24/07 Conil CF 0-0 C.D. San Fernando Is
F 24/07 FC Davis 0-0 Academica SC
F 24/07 PFC Nesebar 1-3 Chernomorets Burgas
F 24/07 FC Sioni Bolnisi 3-0 FC Rustavi1
F 24/07 Bucovina Radauti3 1-4 CSM Politehnica Iasi2
F 24/07 Getafe1 3-0 Atromitos Athens1
F 24/07 Ceahlaul Piatra Neam 2-2 ACS Foresta Suceava1
F 24/07 CSA Steaua Bucuresti 3-0 Unirea Constanta
F 24/07 MFK Vranov nad Topou 2-1 MFK Snina
F 24/07 NK Jarun1 2-1 Karlovac
F 24/07 Andrashida SC 4-0 Illes Akademia Halad
F 24/07 Beech Sigit1 1-3 Ivancsa2
F 24/07 Budaorsi SC 3-1 Tatabanya
F 24/07 Gyori ETO FC II 3-2 Papai Perutz
F 24/07 Nyiregyhaza2 2-1 Balmazujvarosi FC1
F 24/07 RCD Espanyol3 0-2 Rayo Vallecano3
F 24/07 Benesov 2-3 Bohemians1905 B
F 24/07 UCAM Murcia 1-0 Al Ain1
F 24/07 Ujpesti TE B 1-1 BKV Elore
F 24/07 Penzugyor SE 0-0 Gardony
F 24/07 Astra Giurgiu 4-1 CS Blejoi
F 24/07 Unirea Dej 2-0 FC Gloria Bistrita2
F 24/07 Hermannstadt4 1-1 ACS Viitorul Selimba11
F 24/07 Ripensia Timisoara 0-2 FC Timisoara1
F 24/07 Csepel 6-0 Rakosmenti KSK
F 24/07 Inter Zapresic2 3-0 NK Maksimir1
F 24/07 FK Sindelic Nis 0-3 Zemun
F 24/07 GKS Pniowek Pawlowic2 0-1 Rekord Bielsko-Biala
F 24/07 Stal Rzeszow 3-1 Siarka Tarnobrzeg1
F 24/07 Slavia Kromeriz 3-0 Zlin B1
F 24/07 GKS Tychy 5-2 GKS Jastrzebie
F 24/07 Radnik Sesvete 0-1 Kustosija
F 24/07 KS Legionovia Legion1 0-0 Swit Nowy Dwor Mazow
F 24/07 Real Sociedad B 1-2 Eibar
F 24/07 Nantes 3-1 Stade Brestois
F 24/07 Olimpia Grudziadz3 1-1 Elana Torun1
F 24/07 Hutnik Krakow 1-1 Polonia Bytom
F 24/07 Komarom VSE1 2-1 MTK Hungaria FC II1
F 24/07 Csornai SE 0-3 MTE Mosonmagyarovar
F 24/07 ESMTK Budapest 3-1 Tiszafuredi
F 24/07 SC Cham1 10-0 Thalwil1
F 24/07 Slovan Rosice 1-1 Brno B
F 24/07 Technoroll Teskand K 2-7 Nagykanizsai TE 1866
F 24/07 TuS Blau-Weiss Lohne 2-3 Oldenburg
F 24/07 Suokuaili Moss 1-4 CD Linares Deportivo
F 24/07 OKS Stomil Olsztyn 2-0 Sokol Ostroda1
F 24/07 FK Banik Sokolov3 1-0 FK Chomutov2
F 24/07 Osasuna 2-0 Burgos CF
F 24/07 Paksi SE Honlapja3 2-0 Dafuji cloth MTE
F 24/07 Skra Czestochowa 4-0 Gornik II Zabrze
F 24/07 FV Dudenhofen 1-6 FC Astoria Walldorf
F 24/07 FK Zarkovo1 0-1 FK Buducnost Dobanov2
F 24/07 Lechia Zielona Gora 0-2 Zaglebie Lubin B
F 24/07 MSK Zilina U19 4-1 FK Belusa
F 24/07 SD Amorebieta 1-1 UD Logrones
F 24/07 Osasuna B 1-0 SD Logrones
F 24/07 Athletic Bilbao1 0-1 Mirandes
F 24/07 Downtown Heroes FC2 0-1 J K Bank XI1
F 24/07 SpVgg Neu-Isenburg 1-1 Kickers Offenbach U1
F 24/07 Lusitania 1-1 Valadares Gaia FC
F 24/07 Den Bosch 1-2 MVV Maastricht
F 24/07 B93 Copenhagen1 4-0 FA 2000
F 24/07 Bronshoj 0-4 Roskilde
F 24/07 Hillerod Fodbold 1-1 BK Frem
F 24/07 KP Calisia Kalisz1 1-0 Chojniczanka Chojnic
F 24/07 Widzew lodz 2-0 Pogonmazovik
F 24/07 Radomiak Radom11 2-1 GKS Belchatow1
F 24/07 Volendam (Youth) 6-1 AZ Alkmaar (Youth)
F 24/07 KS Wieczysta Krakow 4-4 Resovia Rzeszow
F 24/07 GKS Katowice2 3-0 LKS Goczalkowice Zdr
F 24/07 Reims 1-2 Lens
F 24/07 Willem II 4-1 Lierse Kempenzonen
F 24/07 Hull City 1-2 Mansfield Town
F 24/07 AB Copenhagen 0-4 Naestved
F 24/07 Heracles Almelo 0-1 NEC Nijmegen3
F 24/07 FC Porza2 2-2 Duren
F 24/07 Slovacko (w) 4-0 USC Landhaus (w)
F 24/07 Brighouse Town 2-3 Matlock Town
F 24/07 FC Utrecht Reserves 2-2 Excelsior SBV
F 24/07 Bromley2 4-0 Ebbsfleet United
F 24/07 Cleethorpes Town 2-0 Grantham Town
F 24/07 SCFA1 0-5 Kashmir Avenger1
F 24/07 Eintracht Nordersted2 3-0 Greifswalder FC
F 24/07 Bedford Town1 2-2 Wealdstone FC
F 24/07 Leamington 0-0 Forest Green Rovers
F 24/07 Bischofswerdaer FV 1-0 FC Blaus Weiss 90 Be
F 24/07 Saint Johnstone 0-0 Fleetwood Town
F 24/07 Grimsby Town 0-1 Rotherham United
F 24/07 Oldham Athletic 0-2 Burnley
F 24/07 FC Monheim 2-0 FSV Vohwinkel Wupper1
F 24/07 ASC 09 Dortmund 0-3 Rot-Weiss Oberhausen1
F 24/07 De Graafschap 2-1 SC Telstar
F 24/07 Gyori Dozsa (w) 1-0 Ferencvarosi TC (w)
F 24/07 Kickers Offenbach1 5-1 Bergisch Gladbach 091
F 24/07 VfB Stuttgart II 1-4 Bahlinger
F 24/07 Wuppertaler1 1-0 Ratingen SV
F 24/07 ADO Den Haag 2-2 FC Twente Enschede
F 24/07 SV Lippstadt 4-1 Holzwickeder SC1
F 24/07 Slavia Praha (w) 0-4 St. Polten (w)
F 24/07 Belper Town1 1-3 Coalville1
F 24/07 Bayern Munchen (w) 9-0 Grasshopper (w)
F 24/07 Bristol City 3-1 Milton Keynes Dons
F 24/07 PEC Zwolle2 2-1 SC Cambuur1
F 24/07 Cliftonville 2-0 Newry City
F 24/07 Reading 1-1 Charlton Athletic
F 24/07 BSV Rehden 0-2 Preuben Munster
F 24/07 TSG Hoffenheim 2-2 Greuther Furth
F 24/07 Coleraine 0-2 Annagh United
F 24/07 Chorley FC 0-2 Dorking
F 24/07 SV Atlas Delmenhorst1 4-1 Bremer SV1
F 24/07 Barnet 2-3 Peterborough United
F 24/07 Sparta Praha (w) 4-2 ZNK Pomurje (w)
F 24/07 VFB Homberg1 2-1 TVD Velbert
F 24/07 Horndean 1-3 Bognor Regis Town
F 24/07 Monza 3-0 Pro Sesto
F 24/07 Siegen Sportfreunde 3-1 TuS Dietkirchen
F 24/07 Zalaegerszegi TE II 1-3 NK Nafta
F 24/07 Borussia Monchenglad1 1-0 Metz
F 24/07 Reims 1-1 Lens
F 24/07 Pogon Tczew (w) 0-5 KKP Bydgoszcz (w)
F 24/07 Crusaders 3-1 HW Welders
F 24/07 Queens Park Rangers 4-2 Manchester United
F 24/07 Borussia Dortmund 0-2 Athletic Bilbao
F 24/07 Radcliffe Borough 1-2 Chester FC
F 24/07 Ramsbottom United 2-0 Bury AFC
F 24/07 Bradford City 2-0 Blackburn Rovers
F 24/07 Ipswich Town 0-1 Crystal Palace
F 24/07 AFC Telford United 0-1 Notts County
F 24/07 Maidenhead United 1-2 Leyton Orient
F 24/07 Stratford Town1 0-1 Yeovil Town2
F 24/07 VfV Borussia 06 Hild 3-2 FC Hagen/Uthlede
F 24/07 Watford 0-0 West Bromwich(WBA)2
F 24/07 East Grinstead Town 0-3 Crawley Town
F 24/07 Celtic FC 2-6 West Ham United
F 24/07 Barrow1 0-1 Bolton Wanderers1
F 24/07 Burton Albion 0-0 Leicester City
F 24/07 Ashton United 0-2 Altrincham
F 24/07 Vicenza1 0-3 Cagliari1
F 24/07 Poole Town 0-2 Torquay United
F 24/07 Banbury United 1-1 Solihull Moors
F 24/07 Hornchurch 0-3 Dagenham Redbridge
F 24/07 Cardiff City 2-2 Exeter City
F 24/07 Luton Town 1-1 Portsmouth1
F 24/07 AFC Fylde2 0-1 Rochdale
F 24/07 Warrington Town AFC 0-1 Tranmere Rovers
F 24/07 Nice(N) 0-2 Union Berlin
F 24/07 Cheltenham Town 2-0 Coventry City1
F 24/07 Dover Athletic 2-1 Folkestone
F 24/07 Crewe Alexandra 2-2 Nottingham Forest1
F 24/07 Weymouth 1-0 Swindon Town
F 24/07 Harrogate Town 0-4 Sunderland A.F.C
F 24/07 Carlisle United 0-1 Blackpool
F 24/07 Tavistock AFC 0-0 Plymouth Argyle
F 24/07 Dartford 1-0 AFC Wimbledon1
F 24/07 Scunthorpe United 0-1 Hull City
F 24/07 Colchester United 0-2 Gillingham2
F 24/07 Chelmsford City 1-1 Boreham Wood
F 24/07 Al-Ansar (LIB) 0-1 Al-Nejmeh
F 24/07 Shabab Sahel16 2-2 Al-Ahed1
F 24/07 Accrington Stanley 1-1 Preston North End
F 24/07 Bath City 3-3 Gloucester City
F 24/07 Eastbourne Borough1 1-2 Kingstonian1
F 24/07 FC Rouen 3-2 Caen II
F 24/07 Frome Town 1-0 Yate Town
F 24/07 Haringey Borough2 0-4 Oxford City
F 24/07 Hyde F.C. 4-4 Bradford Park Avenue1
F 24/07 Rushall Olympic 1-3 Stafford Rangers
F 24/07 Shepshed Dynamo 3-0 Sheffield FC1
F 24/07 Stalybridge Celtic2 1-2 Curzon Ashton FC1
F 24/07 Ware 2-4 Royston Town
F 24/07 Sokol Kleszczew2 2-2 KP Calisia Kalisz1
F 24/07 Northampton Town 3-2 Birmingham City
F 24/07 Chatham Town 0-0 Welling United
F 24/07 Nantwich Town 2-1 Whitchurch Alport
F 24/07 Needham Market 2-0 Brightlingsea Regent
F 24/07 Peterborough Sports 5-1 Mickleover Sports
F 24/07 Kidderminster Harrie 0-5 Walsall
F 24/07 Avro FC 1-1 Oldham Athletic
F 24/07 Sheerwater FC 0-3 Woking
F 24/07 Salford City1 2-1 Derby County1
F 24/07 VfB Ginsheim2 0-3 TuS Koblenz1
F 24/07 Blyth Spartans 1-2 South Shields
F 24/07 FC 1906 Erlensee 0-5 FSV Frankfurt
F 24/07 FC Saburtalo Tbilisi 1-1 Torpedo Kutaisi
F 24/07 Bayern Munchen1 2-2 AFC Ajax
F 24/07 Bologna(N) 1-0 Feralpisalo
F 24/07 Westerlo 1-0 OFI Crete12
F 24/07 FC Koln(N) 2-1 SV Elversberg
F 24/07 Parma 4-2 Trento
F 24/07 Pisa(N) 1-1 Cremonese1
F 24/07 Red Star FC 93 3-0 UNFP
F 24/07 Eintracht Frankfurt 2-3 Strasbourg
F 24/07 Villefranche(N) 3-2 Jura Sud Foot
F 24/07 AC Milan 5-0 Modena
F 24/07 Miedz Legnica2 2-0 Chrobry Glogow
F 24/07 Perugia 6-0 Montevarchi
F 24/07 FK Ohrid 2004 0-2 Rabotnicki Skopje
F 24/07 SK Zapy1 3-2 Viktoria Plzen B1
F 24/07 FC Rapperswil-Jona2 0-2 YF Juventus Zurich3
F 24/07 Blau-Weib Friesdorf 3-1 Millheim kellich
F 24/07 Pehchevo 2-0 FK Sloga 1934 Vinica1
F 24/07 Podbeskidzie Bielsko2 4-4 Garbarnia Krakow
F 24/07 Wiener Viktoria 2-1 Stadlau
F 24/07 VfL Wolfsburg 1-2 Monaco1
F 24/07 Angers 3-0 Troyes
F 24/07 Diosgyor VTK 1-1 Al-Hazm
F 24/07 Guingamp B 0-1 Cholet So
F 24/07 Frosinone 11-0 SSD Alatri
F 24/07 Gyori ETO 1-1 Varda SE
F 24/07 Habitpharm Javor1 2-0 FK Graficar Beograd
F 24/07 Wisla Pulawy 0-5 Polonia Warszawa2
F 24/07 Napoli(N) 1-0 Pro Vercelli1
F 24/07 SC Freiburg (w) 3-2 Hoffenheim (w)
F 24/07 Verona 0-0 USD Virtus Verona
F 24/07 TUS Bovinghausen 043 2-0 TuS Haltern12
F 24/07 NK Marsonia 19092 0-1 HNK Cibalia2
F 24/07 IMT Novi Belgrade2 0-2 Al-Feiha2
F 24/07 Jedinstvo UB 1-1 FK Radnicki Sremska
F 24/07 Brescia(N) 1-2 Renate AC
F 24/07 Trabzonspor 0-0 Istanbul Buyuksehir
F 24/07 Saint Etienne 2-3 Clermont
F 24/07 Tempo Overijse 0-8 Jeunesse Molenbeek
F 24/07 Levante2 3-1 Rennes
F 24/07 Sutton United 1-2 Aldershot Town
F 24/07 LKS Lodz 3-0 Znicz Pruszkow
F 24/07 Juventus 3-1 Cesena
F 24/07 Vitesse Arnhem1 0-1 KVSK Lommel
F 24/07 Sirens 0-1 Floriana F.C.
F 24/07 Macva Sabac 2-1 FK Backa Backa Palan1
F 24/07 SD Videm 1-7 ND Beltinci
F 24/07 Le Mans 3-1 Versailles 7811
F 24/07 Lorient 1-1 Bordeaux1
F 24/07 Sassuolo 0-0 SudTirol
F 24/07 Jeunesse Esch 2-2 Swift Hesperange
F 24/07 KF Tirana 2-2 Egnatia
F 24/07 Sparta Petegem 0-4 KMSK Deinze
F 24/07 Orleans US 45 0-1 Stade Lavallois MFC
F 24/07 Hamrun Spartans 2-1 Balzan FC
F 24/07 NK Gardiska 3-6 Slavonija Pozega
F 24/07 Dinamo Zagreb II 0-1 NK Rudar Velenje
F 24/07 FK Trajal Krusevac 0-1 Novi Pazar
F 24/07 Glasgow Rangers 0-0 Brighton Hove Albion
F 24/07 Real Aviles 0-1 Real Oviedo
F 24/07 ZalaegerzsegTE1 0-0 AEK Larnaca1
F 24/07 Petrolul Ploiesti3 2-1 Concordia Chiajna3
F 24/07 SV Grodig3 3-2 SV Wals-Grunau1
F 24/07 Aris Limassol1 0-1 Hapoel Jerusalem1
F 24/07 Recreativo Huelva2 0-1 Real Betis B2
F 24/07 Valencia1 3-2 FC Cartagena1
F 24/07 FC Utrecht 6-2 Volos NFC
F 24/07 Malaga 2-0 Sevilla Atletico1
F 24/07 Real Betis 0-1 Wolves2
F 24/07 Stoke City1 2-0 Aston Villa1
F 24/07 Real Sociedad1 3-1 Alaves2
F 24/07 FC Barcelona 3-1 Girona
F 24/07 Badajoz3 2-1 SL Benfica B14
F 24/07 Ibiza Eivissa3 1-2 Mallorca2
F 24/07 Almansa 0-5 Albacete
F 24/07 Budapest Honved2 0-0 Villarreal B
F 24/07 HNK Vukovar 911 0-1 NK Dubrava Zagreb2
F 24/07 KSK Heist2 1-3 Standard Liege11
F 24/07 Budapest Honved2 0-0 Villarreal
F 24/07 Sporting Braga1 2-1 Pacos de Ferreira1
F 24/07 Algeciras3 0-4 Cadiz
F 24/07 Elche 0-2 Real Zaragoza
F 24/07 Extremadura(N)2 0-3 Porto B2
F 24/07 Gremio Sorriso U194 0-2 Nova Mutum EC U192
S 24/07 Fortuna Koln Youth 0-0 Engers
S 24/07 North Ferriby United 0-0 Albion Sports
S 24/07 Bristol Rovers 0-0 Swansea City
S 24/07 Maidstone United 0-0 Southend United
S 24/07 Metropolitan Police 0-0 Eastleigh
S 24/07 Torino(N) 0-0 VfL Bochum
S 24/07 Polvorin 0-0 Bergantinos CF
S 24/07 Ponferradina 0-0 Real Valladolid
F 24/07 Mjallby AIF3 0-2 Malmo FF1
F 24/07 IK Sirius FK1 3-0 Degerfors IF2
F 24/07 Torpedo moskva3 3-1 Alania Vladikavkaz4
F 24/07 Rotor Volgograd3 0-0 SKA Khabarovsk2
F 24/07 FK Krasnodar 22 1-1 Tekstilshchik Ivanov
F 24/07 Fakel3 2-0 Tom Tomsk15
F 24/07 Spartak Moscow II4 2-1 Yenisey Krasnoyarsk13
F 24/07 Volgar-Gazprom Astra5 1-0 Neftekhimik Nizhneka5
F 24/07 Baltika Kaliningrad15 1-1 Gazovik Orenburg15
F 24/07 Berliner AK 073 1-0 Carl Zeiss Jena1
F 24/07 Gremio (RS)3 1-1 America MG3
F 24/07 Palmeiras1 1-0 Fluminense RJ2
F 24/07 Alvarado Mar del Pla2 2-0 San Martin Tucuman2
F 24/07 Hansa Rostock3 1-3 Karlsruher SC2
F 24/07 Darmstadt2 0-2 Jahn Regensburg
F 24/07 Heidenheimer3 0-0 SC Paderborn 073
F 24/07 Dynamo Dresden 3-0 Ingolstadt2
F 24/07 Werder Bremen1 1-1 Hannover 961
F 24/07 Hallescher FC1 3-1 SV Meppen5
F 24/07 TSV 1860 Munchen1 1-0 Wurzburger Kickers5
F 24/07 SV Waldhof Mannheim3 0-2 Magdeburg5
F 24/07 Kaiserslautern3 0-0 Eintracht Braunschwe2
F 24/07 Havelse3 0-1 Saarbrucken
F 24/07 Zwickau 1-2 Borussia Dortmund (Y11
F 24/07 Chile (w)2 1-2 Canada (w)1
F 24/07 China (w)1 4-4 Zambia (w)1
F 24/07 Sweden (w) 4-2 Australia (w)
F 24/07 Japan (w)2 0-1 Great Britain (w)
F 24/07 Netherland (w)2 3-3 Brazil (w)1
F 24/07 VSG Altglienicke3 1-1 FSV Optik Rathenow4
F 24/07 FSV Union Furstenwal3 4-2 VfB Auerbach3
F 24/07 New Zealand (w) 1-6 USA (w)
F 24/07 Curtin University FC 1-6 Perth SC (w)1
F 24/07 Perth Glory FC U20 4-0 Gwelup Croatia U20
F 24/07 Pires U20 5-0 Cockburn City U202
F 24/07 FloreatAthena U2013 1-0 Bayswater U2012
F 24/07 Balcatta U201 0-1 Armadale SC U202
F 24/07 Sorrento F.C. U203 4-0 Inglewood United U201
F 24/07 Rockingham City FC U2 1-1 ECU Joondalup U201
F 24/07 Quinns FC1 3-1 UWA-Nedlands FC
F 24/07 Olympic Kingsway SC3 0-1 Subiaco AFC1
F 24/07 Fremantle City3 1-1 Forrestfield United2
F 24/07 Mandurah City3 1-3 Joondalup United11
F 24/07 Western Knights1 2-2 Swan United1
F 24/07 FC Ashfield3 0-4 Stirling Macedonia3
F 24/07 Perth Glory (Youth)1 5-1 Willip1
F 24/07 Sorrento F.C.2 4-1 Inglewood United1
F 24/07 Floreat Athena1 1-1 Bayswater City
F 24/07 Balcatta FC14 1-2 Armadale SC3
F 24/07 Perth SC2 0-1 Cockburn City1
F 24/07 Rocking ham City1 1-5 ECU Joondalup
F 24/07 Conwy Utd 1-0 Llangefni town
F 24/07 Airbus UK Broughton 1-0 Holyhead
F 24/07 Guilsfield 3-0 Llandudno
F 24/07 Holywell 2-2 Llanidloes Town
F 24/07 Penrhyncoch 1-1 Ruthin Town FC
F 24/07 Prestatyn Town FC 3-1 Llanrhaeadr
F 24/07 Llantwit Major 2-0 Cwmbran Celtic
F 24/07 Pontypridd 1-1 Carmarthen
F 24/07 Port Talbot 0-4 Trefelin
F 24/07 Risca Utd 2-3 Afan Lido
F 24/07 Binh Phuoc - Khatoco Khanh Hoa
F 24/07 TTBD Phu Dong - Dak Lak
F 24/07 Can Tho - Huda Hue
F 24/07 Ba Ria Vung Tau FC - Pho Hien
F 24/07 Quang Nam - An Giang
F 24/07 Tuan Tu Phu Tho - Dong Tam Long An
F 24/07 Dynamo Puerto FC3 0-1 Angostura FC6
F 24/07 Urena SC 1-0 Deportivo Zulia
F 24/07 Caracas FC1 2-1 Universidad Central 4
F 24/07 Hartford Athletic 2-0 Miami FC2
F 24/07 Indy Eleven 1-2 Birmingham Legion2
F 24/07 Tampa Bay Rowdies3 3-1 Loudoun United1
F 24/07 Memphis 9012 1-0 Tulsa Roughneck1
F 24/07 OKC Energy FC1 0-0 Sporting Kansas City1
F 24/07 Rio Grande Valley3 1-1 Austin Bold13
F 24/07 New Mexico United13 0-0 El Paso Locomotive F2
F 24/07 Orange County Blues 1 2-2 Sacramento Republic 1
F 24/07 San Diego loyalty1 0-1 Phoenix Rising FC2
F 24/07 Pleasanton Rage (w) 2-3 San Francisco Nighth1
F 24/07 California storm (w) 4-1 Fresno freeze (w)
F 24/07 Orlando Pride (w)3 0-2 OL Reign Reign (w)4
F 24/07 Houston Dash (w) 0-1 Portland Thorns FC (2
F 24/07 Kalonji Pro Profile1 1-1 Florida Tropics1
F 24/07 Chattanooga Red Wolv3 1-1 Greenville Triumph2
F 24/07 Capital City FC1 1-2 Boise Cutthroats FC11
F 24/07 Forward Madison FC5 1-1 Fort Lauderdale Stri5
F 24/07 Tormenta FC1 2-2 Richmond Kickers3
F 24/07 FC Tucson3 1-2 Omaha2
F 24/07 Newtown Pride FC1 1-1 New Amsterdam11
F 24/07 Steel Pulse FC2 3-0 Allentown United FC12
F 24/07 La Luz U194 0-3 Sud America U191
F 24/07 Villa Teresa U194 1-3 Rampla Juniors U193
F 24/07 Central Espanol4 2-1 Villa Teresa4
F 24/07 Estudiantes de Caser4 1-2 Almirante Brown1
F 24/07 Torque13 0-2 CS Cerrito1
F 24/07 Hirnyk-Sport1 0-2 FK Avanhard Kramator1
F 24/07 MFK Mikolaiv 2-0 Vpk Agro Magdalinovk
F 24/07 Ahrobiznes TSK Romny 2-2 Volyn2
F 24/07 FC Uzhgorod 0-6 Prykarpattya Ivano F2
F 24/07 Veres4 0-0 Kolos Kovalyovka3
F 24/07 FC Shakhtar Donetsk1 2-1 FC Inhulets Petrove2
F 24/07 Hobart Zebras2 2-2 Kingborough Lions1
F 24/07 Devonport City 3-0 Olympia Warriors
F 24/07 Glenorchy Knights FC1 2-0 South Hobart
F 24/07 Hobart United2 0-0 Taroona
F 24/07 New Town Eagles1 6-0 Olympia FC Warriors
F 24/07 University of Tasman1 0-0 Metro Claremont SC1
F 24/07 South East United FC 0-2 South Hobart Reserve1
F 24/07 Launceston City B 2-1 Riverside Olympic Re
F 24/07 Devonport City Reser 5-3 Northern wandering
F 24/07 Coastal Union1 3-1 Pamba SC2
F 24/07 Mtibwa Sugar1 0-1 Transit Camp2
F 24/07 Angelholms FF 5-0 Ullared
F 24/07 Landskrona BoIS 2-0 GIF Sundsvall2
F 24/07 IK Brage12 0-1 Trelleborgs FF1
F 24/07 Tatran LM1 1-4 Slovan Bratislava1
F 24/07 MFK Ruzomberok1 0-0 FK Senica3
F 24/07 Namestovo1 0-7 Dukla Banska Bystric
F 24/07 Humenne3 1-0 Sport Podbrezova2
F 24/07 Partizan Bardejov26 0-1 STK Samorin4
F 24/07 KFC Komarno 1-0 MFK Dubnica nad Vaho4
F 24/07 Slavoj Trebisov1 1-0 FC Artmedia Petrzalk4
F 24/07 SDM Domino Bratislav1 0-8 FK Raca Bratislava
F 24/07 MFK Banik Handlova1 0-1 FC Banik Prievidza1
F 24/07 FC Komjatice2 0-2 Velke Lovce4
F 24/07 Boleraz 0-3 TJ Spartak Myjava
F 24/07 Druzstevnik Zvoncin 2-2 Blava Jaslovske Bohu
F 24/07 Slovan Modra12 3-3 PSC Pezinok3
F 24/07 Luzern1 3-4 Young Boys4
F 24/07 Lausanne Sports3 1-2 St. Gallen2
F 24/07 Solomon Warriors FC3 6-1 Kula FC
F 24/07 Real Kakamora2 2-1 Henderson Eels FC2
F 24/07 Marist FC1 3-1 Honiara City FC
F 24/07 ASK Bravo Publikum2 0-0 NK Aluminij2
F 24/07 FC Koper2 3-2 NK Mura 052
F 24/07 Brechin City 3-1 Turriff United
F 24/07 Deveronvale 0-3 Brora Rangers
F 24/07 Forres Mechanics2 1-1 Wick Academy1
F 24/07 Fraserburgh 3-0 Formartine United1
F 24/07 Huntly 1-1 Strathspey Thistle
F 24/07 Inverurie Loco Works 5-0 Clachnacuddin
F 24/07 Keith 0-2 Nairn County
F 24/07 Rothes 3-0 Fort William
F 24/07 Buckie Thistle FC 5-0 Lossiemouth
F 24/07 Vojvodina Novi Sad1 0-2 Partizan Belgrade2
F 24/07 Radnicki Nis3 4-2 FK Napredak Krusevac2
F 24/07 Metalac Gornji Milan2 2-4 Backa Topola4
F 24/07 FK Vozdovac Beograd3 2-2 Proleter2
F 24/07 Radnicki 1923 Kraguj3 3-2 FK Spartak Zlatibor 2
F 24/07 Kolubara3 1-1 Radnik Surdulica13
F 24/07 Crvena Zvezda2 2-0 Mladost Lucani2
S 24/07 Novi Pazar 0-0 Cukaricki Stankom
F 24/07 Ayr United 0-0 Falkirk
F 24/07 Stirling Albion2 3-1 Peterhead1
F 24/07 Arbroath1 3-2 Kelty Hearts2
F 24/07 East Fife1 2-3 Elgin City2
F 24/07 Dundee 5-2 Forfar Athletic1
F 24/07 Ross County 4-1 Montrose1
F 24/07 Livingston 3-1 Cowdenbeath1
F 24/07 Raith Rovers 0-0 Alloa Athletic
F 24/07 Hamilton Academical 2-2 Albion Rovers2
F 24/07 Motherwell2 2-0 Annan Athletic1
F 24/07 Queen of South 5-1 Airdrie United1
F 24/07 Kilmarnock2 2-1 Stranraer1
F 24/07 Greenock Morton 2-1 Clyde
F 24/07 Dunfermline Athletic 4-1 Stenhousemuir1
F 24/07 Celtic B1 1-1 East Kilbride2
F 24/07 East Stirlingshire3 0-1 Glasgow Rangers U20
F 24/07 Yenisey Krasnoyarsk 0-2 Lokomotiv Moscow (w)
F 24/07 FK Ryazan (w) 0-0 Krasnodar FK (w)
F 24/07 Chertanovo Moscow (w 3-0 Rubin Kazan (w)
F 24/07 Zenit St Petersburg 0-0 Zvezda 2005 (w)
F 24/07 Selangor PKNS - Perak FA II
F 24/07 Kuching FA - Negeri Sembilan
F 24/07 Darul Takzim II - FAM-MSN Project Squa
F 24/07 Khimki 1-3 Zenit St. Petersburg1
F 24/07 Rubin Kazan6 2-1 Spartak Moscow4
F 24/07 Lokomotiv Moscow1 3-1 Arsenal Tula13
F 24/07 FK Volna Nizhegorods4 2-2 Dinamo Moscow B3
F 24/07 Khimik Dzerzhinsk 0-0 Chertanovo Moscow
F 24/07 Stavropolye-20093 1-1 Mashuk-KMV4
F 24/07 SKA Rostov24 0-0 Spartak Nalchik2
F 24/07 Anzhi Makhachkala2 3-0 Rotor Volgograd B1
F 24/07 FK Makhachkala2 3-0 Druzhba Maykop1
F 24/07 FC Tuapse 0-3 FK Chayka Pesch
F 24/07 Shinnik Yaroslavl3 1-0 Torpedo Vladimir2
F 24/07 Znamya Truda2 1-1 Kazanka Moscow3
F 24/07 Avangard14 1-4 Arsenal Tula II2
F 24/07 FK Forte Taganrog 3-0 Alania-d Vladikavkaz
F 24/07 FC Voluntari3 0-1 FC Botosani4
F 24/07 Academica Clinceni3 1-2 CFR Cluj4
F 24/07 Magic United TFA14 3-2 North Star11
F 24/07 Virginia United3 1-2 Taringa Rovers11
F 24/07 Rochedale Rovers1 3-1 Souths United3
F 24/07 Holland Park Hawks F3 1-1 Ipswich knights SC2
F 24/07 CD Tondela1 0-1 Gil Vicente1
F 24/07 Estrela da Amadora4 2-1 Vizela3
F 24/07 CD Mafra2 1-0 Belenenses4
F 24/07 Viseu12 1-4 Casa Pia AC2
F 24/07 Clube Desportivo Tro1 0-3 SC Covilha1
F 24/07 Feirense1 0-1 FC Famalicao4
F 24/07 GD Chaves 1-2 SC Farense3
F 24/07 Aguilas Doradas3 1-3 America de Cali2
F 24/07 Jaguares de Cordoba1 1-1 Deportiva Once Calda2
F 24/07 Gornik Leczna3 1-1 Cracovia Krakow3
F 24/07 Jagiellonia Bialysto2 1-1 Lechia Gdansk1
F 24/07 Legia Warszawa2 1-0 Wisla Plock2
F 24/07 Alianza Atletico Sul1 1-0 Sport Huancayo1
F 24/07 Sarmiento Ayacucho3 1-2 Sport Boys6
F 24/07 Alianza Universidad4 0-0 Alianza Lima1
F 24/07 Deportivo Santani1 0-2 Club Fernando de la
F 24/07 General Caballero 1-0 Atyra FC
F 24/07 FC Nacional Asuncion3 1-1 Guarani CA4
F 24/07 Edgeworth Eagles Res1 2-1 Lambton Jaffas Reser1
F 24/07 Newcastle Olympic FC2 0-2 Broadmeadow Magic Re11
F 24/07 Charlestown Azzurri 1 0-2 Adamstown Rosebud Re2
F 24/07 FK Riteriai3 3-2 Dziugas Telsiai2
F 24/07 Frigg2 2-4 KFUM Oslo2
F 24/07 Kolstad2 0-5 Levanger FK1
F 24/07 Junkeren 2-0 Mjolner
F 24/07 Nordstrand5 2-2 Baerum SK5
F 24/07 Vidar3 2-1 Egersunds IK14
F 24/07 SK Herd2 0-3 Hodd
F 24/07 Tynset1 1-4 Tiller2
F 24/07 Finnsnes 0-3 Senja
F 24/07 IF Floya2 3-3 Tromsdalen1
F 24/07 Follo3 0-1 Stabaek1
F 24/07 Funnefoss/Vormsund1 0-4 Lillestrom1
F 24/07 Elverum 1-3 Kongsvinger
F 24/07 IL Express2 0-8 Start Kristiansand1
F 24/07 Mandalskameratene14 1-1 FK Arendal5
F 24/07 Hinna2 0-4 Bryne2
F 24/07 Vardeneset 0-3 Djerv 1919
F 24/07 Fana1 2-1 Sotra
F 24/07 Bjarg1 0-5 Brann
F 24/07 Sunndal 0-4 Brattvag
F 24/07 Ntnui1 0-6 Stjordals Blink
F 24/07 Spike 0-11 Tromso IL
F 24/07 Skjervoy1 0-1 Alta
F 24/07 Gjellerasen IF1 1-4 Eidsvold Turn2
F 24/07 Gjovik Lyn 2-0 Toll
F 24/07 Eik-Tonsberg1 0-1 Odd Grenland1
F 24/07 Vindbjart11 0-1 Flekkeroy2
F 24/07 Stord IL3 2-2 Haugesund
F 24/07 Fjora 0-3 Sogndal
F 24/07 Ardal 0-0 Floro
F 24/07 Volda 2-2 Kristiansund BK
F 24/07 Brodd15 0-3 Sandnes Ulf2
F 24/07 Gjovik1 2-0 Toten3
F 24/07 Lokomotiv Oslo1 0-1 Kjelsas2
F 24/07 Stabaek U19 1-1 Lillestrom U19
F 24/07 Western Springs AFC 6-2 Melville United2
F 24/07 PeKa2 2-0 MiPK Mikkeli3
F 24/07 JaPS2 3-1 Lahden Reipas
F 24/07 Atlantis1 2-0 NJS1
F 24/07 SC KuFu-981 1-0 Mypa2
F 24/07 KaPa3 2-1 PK Keski Uusimaa
F 24/07 Real Esteli 0-0 HYH Export Sebaco FC
S 24/07 Diriangen 0-0 UNAN Managua
F 24/07 Sheriff Tiraspol 0-0 Zimbru Chisinau
F 24/07 FC Floresti 0-1 Dinamo-Auto
F 24/07 Decic Tuzi1 2-0 FK Zeta
F 24/07 FK Sutjeska Niksic3 1-0 FK Podgorica2
F 24/07 FK Iskra Danilovgrad3 2-0 Jezero Plav3
F 24/07 OFK Petrovac12 0-1 Mornar3
S 24/07 FK Rudar Pljevlja 0-0 FK Buducnost Podgori
F 24/07 Chivas Guadalajara U 1-0 San Luis U20
F 24/07 Monterrey U20 4-1 Puebla U20
F 24/07 Pachuca U20 0-1 Leon U20
F 24/07 Cruz Azul (w) 1-1 Chivas Guadalajara (
F 24/07 Atlas (w)1 2-1 Queretaro (w)1
F 24/07 Vila Nova1 0-0 Cruzeiro (MG)4
F 24/07 Confianca SE3 0-1 Botafogo RJ15
F 24/07 Nautico (PE)3 1-1 Brusque FC2
F 24/07 Pachuca1 4-0 Club Leon1
F 24/07 Chivas Guadalajara 1-2 Atletico San Luis
F 24/07 ASAC Concorde1 0-0 ASC Tevragh Zeine2
F 24/07 Friska Viljor FC - Gottne IF
F 24/07 Sporting de Macau 6-0 Hang Sai4
F 24/07 PSP Macau 1-0 Cheng Fung1
F 24/07 Al ittihad(LBY) 2-0 Al Zawi A
F 24/07 IBU Uppsveitir5 2-3 KFB1
F 24/07 Lettir Reykjavik 2-1 Samherjar
F 24/07 Vidir Gardur 1-0 Dalvik Reynir
F 24/07 Tukums-2000 2-1 JDFS Alberts
F 24/07 Chelyabinsk2 2-0 FK Orenburg-21
F 24/07 FC Lada Togliatti3 0-4 Volga Ulyanovsk1
F 24/07 FK Spartak Tuymazy 0-3 Torpedo Miass
F 24/07 Albatroz 5-0 Super Nova
F 24/07 Grobina3 1-2 FK Smiltene BJSS2
F 24/07 FC Tver3 1-1 FK Chita1
F 24/07 FK Dinamo Riga11 0-2 FK Auda Riga
F 24/07 Rezekne/BJSS5 1-0 Saldus SS/Leevon2
F 24/07 Pyeongtaek Citizen2 1-4 Cheonan City1
F 24/07 Gimpo FC3 2-2 Changwon City3
F 24/07 Gimhae City1 3-3 Daejeon Korail
F 24/07 Ulsan Citizens 4-0 Gangneung City2
F 24/07 Daejeon Citizen2 3-1 Busan I Park3
F 24/07 Ansan Greeners FC1 1-1 Gimcheon Sangmu2
S 24/07 Seoul E-Land FC 0-0 FC Anyang
F 24/07 Pohang Steelers 0-1 FC Seoul3
S 24/07 Seongnam FC 0-0 Daegu FC
S 24/07 Jeonbuk Hyundai Moto 0-0 Gwangju Football Clu
F 24/07 Coast Stima 0-0 Modern Coast
F 24/07 Muranga Seal 0-0 Kisumu All Stars
F 24/07 Nairobi Stima1 1-2 Migori Youth1
F 24/07 Shabana FC1 1-1 FC Talanta1
F 24/07 Yangpyeong 0-0 Jinju Citizen
F 24/07 Jeonju Citizen FC 1-3 Siheung City
F 24/07 Pyeongchang FC2 0-0 Chuncheon Citizen2
F 24/07 FC Namdong5 1-2 Chungju Citizen
F 24/07 Geoje Citizen 2-3 Pocheon FC
F 24/07 Jungnang Chorus Must 3-2 Dangjin Citizen
F 24/07 Seoul United3 0-2 Gangwon II3
F 24/07 SKA Khabarovsk II 3-0 FK Znamya Noginsk2
F 24/07 Zvezda Sint Petersbu 1-0 Luki Energiya
F 24/07 Kyzylzhar Petropavlo1 1-1 Ordabasy2
F 24/07 FK Atyrau3 1-2 FK Taraz2
F 24/07 FC Kairat Almaty2 0-1 FK Arys2
F 24/07 FK Aktobe Lento4 1-2 Kaisar Kyzylorda2
F 24/07 Soltilo Angkor1 3-3 Nagaworld FC2
F 24/07 Kirivong Sok Sen Che1 0-6 Svay Rieng FC1
F 24/07 Phnom Penh FC3 3-3 Visakha FC2
F 24/07 Honda FC 1-1 Nara Club3
F 24/07 FK Ural-25 2-1 Nosta Novotroitsk12
F 24/07 Al Istiqlal (W)1 0-5 Al Orthodoxi (w)2
F 24/07 Ramtha Club 0-1 Al-Jazeera5
F 24/07 Al-Jalil2 0-0 Shabab AlOrdon1
F 24/07 Niigata University 10-0 Sakai Phoenix
F 24/07 Vere United 3-2 Harbour View FC
F 24/07 Dunbeholden FC 3-1 Molynes United
S 24/07 Cavalier FC 0-0 University of West I
F 24/07 Maccabi Haifa5 2-0 Maccabi Tel Aviv2
F 24/07 Bohemians Dublin (w) 0-0 DLR Waves (w)
F 24/07 Drogheda United22 1-1 Derry City1
F 24/07 Tyumen6 0-3 Sibir-M Novosibirsk1
F 24/07 Strogino Moscow 1-1 Mordovya Saransk
F 24/07 Zenit Penza 0-2 Sokol2
F 24/07 Dinamo Saint Petersb 3-2 Baltika-BFU Kalining2
F 24/07 Fairview Rangers 0-0 Finn Harps
F 24/07 Saturn Moscow1 3-0 FK Kolomna2
F 24/07 FK Kaluga4 0-0 Dinamo Briansk12
F 24/07 Kairat Moskva3 1-1 Dnepr Smolensk3
F 24/07 Longford Town 5-0 Bangor Celtic2
F 24/07 Friends United3 0-3 Garhwal FC3
F 24/07 Pstni - Persik Kediri
F 24/07 PSS Sleman 0-0 Arema Malang
F 24/07 Breidablik (w)1 2-1 UMF Selfoss (w)2
F 24/07 Thor KA Akureyri (w) 1-3 Valur (w)
F 24/07 FH/IH U193 1-2 Thor Akureyri U193
F 24/07 Adelaide Comets FC - Cumberland United FC
F 24/07 Sturt Lions - Adelaide Blue Eagles
F 24/07 Metrostars SC - Adelaide Panthers
F 24/07 Adelaide City FC - Adelaide Raiders SC
F 24/07 HK Kopavogs1 0-3 Valur Reykjavik2
F 24/07 Leiknir F 0-0 IR Reykjavik
F 24/07 Kufstein2 1-1 Worgl Obi SV2
F 24/07 Vestri 1-2 UMF Selfoss
F 24/07 Mt Rich SC11 0-2 FC Camerhogne
F 24/07 Eagles Super Striker1 0-7 Hurricanes SC1
F 24/07 Elmina Sharks2 0-0 Accra Hearts of Oak2
F 24/07 Tallinding United2 0-0 Banjul United
F 24/07 Wallidan2 2-1 Real Banjul2
F 24/07 Botafogo PB6 1-0 Santa Cruz PE14
F 24/07 TSV 1860 Rosenheim2 0-0 TSV Aubstadt
F 24/07 Schweinfurt 05 FC2 5-1 TSV Rain Am Lech3
F 24/07 VfB Eichstatt3 1-1 FV Illertissen5
F 24/07 FC Pipinsried8 3-1 FC Augsburg II14
F 24/07 VfR Garching 0-0 SV Kirchanschoring
F 24/07 SV Seligenporten3 1-2 TSV Karlburg2
F 24/07 SpVgg Ansbach 6-0 DJK Gebenbach
F 24/07 TSV Dachau 18652 0-0 SV Donaustauf2
F 24/07 TSV Landsberg13 1-1 SSV Jahn Regensburg 2
F 24/07 Bayern Hof 1-1 ASV Neumarkt
F 24/07 ASV Cham 0-2 ATSV Erlangen
F 24/07 Grossbardorf 0-1 DJK TEUTONIA SCHALKE
F 24/07 1. FC Sand 0-2 Eintracht Bamberg
F 24/07 SpVgg Hankofen-Haili 3-0 TSV Schwabmünchen
F 24/07 TSV Abtswind 1-0 TSV Vatanspor
F 24/07 Gundelfingen 1-1 FC Ingolstadt 04 Am
F 24/07 VFB Hallbergmoos11 0-4 Türkspor Augsburg1
F 24/07 KoiPS 0-0 HPS
F 24/07 SIF 0-0 Virkia
F 24/07 Ikaalisten Urheilija22 2-3 FC Haka Juniors4
F 24/07 SC Riverball2 1-1 JJK/2
F 24/07 ToTe 3-1 NuPS13
F 24/07 Peimari United2 0-2 Aland14
F 24/07 RPS Lions1 2-0 Liry4
F 24/07 FC Kirkkonummi2 2-3 EBK4
F 24/07 Viikingit3 1-10 PPJ Akatemia2
F 24/07 HaPK3 3-0 Kumu STPS
F 24/07 TP47 Tornio3 0-0 OPS-jp3
F 24/07 HauPa1 4-0 RoPo11
F 24/07 HIFK 23 1-1 TiPS2
F 24/07 FC Finnkurd1 3-2 Malmin Palloseura He
F 24/07 VIFK Vaasa (w) 3-1 HauPa (w)1
F 24/07 PK Keski Uusimaa (w)1 3-1 VJS Vantaa (w)1
F 24/07 Ilves Tampere (w)2 3-2 PK-35 RY (w)1
F 24/07 Aland United (w) 3-2 TiPS Vantaa (w)
F 24/07 Ilves Tampere II1 2-4 GrIFK Kauniainen3
S 24/07 Honka Akatemia 0-0 PIF Parainen
F 24/07 Jaro15 0-2 TPS Turku3
F 24/07 JIPPO1 2-0 Ekenas IF Fotboll1
F 24/07 PK-35 Vantaa2 1-3 RoPS Rovaniemi1
F 24/07 KPV2 1-2 Vaasa VPS2
F 24/07 MuSa1 2-4 Gnistan Helsinki2
S 24/07 White City Woodville 0-0 Playford City Patrio
S 24/07 Adelaide Cobras FC 0-0 Adelaide Victory
S 24/07 West Bay 0-0 Fulham United FC
F 24/07 SV Fugen 0-0 SV Innsbruck
F 24/07 FC Flora Tallinn (w) 6-0 Tammeka Tartu (w)
F 24/07 Vaprus Parnu (w) 2-3 Saku Sporting (w)
F 24/07 SVG Reichenau 3-2 WSG Swarovski Tirol
F 24/07 JK Tallinna Kalev (w 14-1 Ajax Tallinna (w)1
F 24/07 SV Austria Salzburg1 3-0 Salzburger AK 19141
F 24/07 FC Nomme United 0-0 SK Imavere Forss
F 24/07 Viimsi MRJK 0-0 SC ReUnited
F 24/07 Warrior Valga 1-4 Kristiine JK
F 24/07 Tartu Kalev 10-0 Laanemaa JK II
F 24/07 Trans Narva 5-0 Kohtla Jarve JK Jarv
F 24/07 JK Poseidon 0-9 FC Kuressaare
F 24/07 Saku JK 0-9 Tartu JK Maag Tammek
F 24/07 Tallinna JK Legion 21-0 FC Soccernet
F 24/07 Flora Tallinn II 24-0 Karskem Karsklus
F 24/07 FC Yessentuki2 0-5 FK Biolog1
F 24/07 Deportivo Ibarra1 1-2 La Cantera FC26
F 24/07 Tombense4 1-1 Volta Redonda1
F 24/07 Club Deportivo Espol12 2-3 Deportivo Aampetra13
F 24/07 Santa Fe SC6 1-1 SC Imbabura1
F 24/07 Tallinna JK Legion - Flora Paide
F 24/07 LA Enterprises Bombe2 1-5 We United FC1
F 24/07 Atletico San Cristob1 1-1 Moca FC1
F 24/07 Atletico Pantoja2 1-0 UniversidadO M4
F 24/07 Jarabacoa FC11 1-1 Cibao FC2
F 24/07 Floresta CE2 1-1 Ferroviario CE1
F 24/07 Aalborg1 0-1 Midtjylland1
F 24/07 Hvidovre IF15 1-1 Jammerbugt1
F 24/07 Chrudim1 0-1 Sparta Praha B14
F 24/07 Trinec3 2-3 Usti nad Labem1
F 24/07 Dukla Prague 2-1 Vyskov
F 24/07 Lisen1 3-2 Viktoria Zizkov11
F 24/07 Opava12 3-3 FK Graffin Vlasim3
F 24/07 SK Prostejov1 1-3 Marila Pribram4
F 24/07 Pardubice2 2-2 MFK Karvina1
F 24/07 Hradec Kralove1 1-1 Bohemians 19052
F 24/07 Baumit Jablonec2 1-1 Banik Ostrava3
F 24/07 Sparta Praha5 3-2 Sigma Olomouc2
F 24/07 Novy Jicin1 0-1 Valasske Mezirici1
F 24/07 Sokol Lanzho 1-2 Sardice
F 24/07 Rymarov 2-4 Unicov
F 24/07 Nove Sady1 2-2 FC Prerov2
F 24/07 Sokol Tasovice3 0-1 TJ Start Brno2
F 24/07 Zdar nad Sazavou 5-2 Zdirec nad Doubravou
F 24/07 Hranice KUNZ 6-1 Tatran Vsechovice
F 24/07 Velka Bites1 1-1 Blansko
F 24/07 Inter Willemstad1 4-0 SV Vesta12
F 24/07 Slaven Koprivnica2 1-2 NK Lokomotiva Zagreb
F 24/07 HNK Gorica3 3-1 HNK Sibenik2
F 24/07 Sporting FC (W)1 2-1 AD Coronado (w)2
F 24/07 Dimas Escazu (w2 2-0 SUVA Sports (w)1
F 24/07 Napier City Rovers13 2-3 Wairarapa United2
F 24/07 America de Cali (w)1 2-0 Atletico Bucaramanga1
F 24/07 CD Real Santander (w3 0-2 Independiente Medell2
F 24/07 Ferrovalvulas FC3 3-1 Club Deportivo La Ch4
F 24/07 Cortulua - Real Santander
F 24/07 Llaneros FC3 0-0 Atletico FC3
F 24/07 Leones3 1-0 Orsomarso1
F 24/07 Atletico Nacional Me2 1-0 Deportes Tolima3
F 24/07 Municipal Iquique3 1-2 Santiago Morning6
F 24/07 Geylang United FC - Tanjong Pagar Utd
F 24/07 Young Lions - Balestier Khalsa FC
F 24/07 Nublense3 0-1 CSD Antofagasta3
F 24/07 Melipilla2 3-3 Union La Calera3
F 24/07 Colo Colo13 1-1 Audax Italiano13
F 24/07 Qatar(N) 3-2 El Salvador3
F 24/07 Mexico(N)1 4-0 Honduras4
F 24/07 Djibouti U23 0-2 South Sudan U231
F 24/07 Uganda U231 1-1 Tanzania U234
F 24/07 HFX Wanderers FC5 1-0 Valour1
F 24/07 York 9 FC2 1-0 FC Edmonton2
F 24/07 Eastern Lions SC - Oakleigh Cannons
F 24/07 Eastern United - Adelaide Hills
F 24/07 Renaissance de Figui 0-0 Amazone FAP (w)
F 24/07 AS Awa FF (w) 4-0 Eding Sport (w)1
F 24/07 Neff supporting Simi4 1-3 Spartak Varna4
F 24/07 Strumska Slava4 1-1 Septemvri Sofia3
F 24/07 Sportist Svoge1 0-2 FC Maritsa 19212
F 24/07 Yantra Gabrovo2 0-2 FC Hebar Pazardzhik5
F 24/07 Septemvri Simitli1 2-2 Marek Dupnitza2
F 24/07 FC Sozopol 3-0 FC Dobrudzha
F 24/07 Botev Plovdiv2 2-1 Pirin Blagoevgrad
F 24/07 Levski Sofia6 1-2 Slavia Sofia5
F 24/07 Betim FC11 1-2 Uniao Luziense3
F 24/07 Tupynambas3 2-1 Guarani MG3
F 24/07 Democrata SL/MG15 1-1 Tupi Juiz de Fora MG4
F 24/07 Nacional AC MG3 0-0 Aymores2
F 24/07 Villa Nova-MG4 0-1 CA Serranense1
F 24/07 Artsul RJ2 1-0 Angra Dos Reis RJ4
F 24/07 Goncalense1 0-0 CFRJ Marica RJ1
F 24/07 Duque de Caxias RJ2 0-1 Audax Rio RJ2
F 24/07 Cabofriense(RJ)3 1-1 Sampaio Correa (RJ)12
F 24/07 Americano RJ 0-1 America-RJ3
F 24/07 Uniclinic Atletico C11 0-0 Central SC4
F 24/07 Bangu14 1-1 Inter de Limeira3
F 24/07 Sao Bento1 0-1 Cianorte PR4
F 24/07 Boavista S.C.5 0-1 Portuguesa Desportos14
F 24/07 Marcilio Dias SC2 0-0 Caxias RS1
F 24/07 Goianesia GO5 2-1 SE do Gama4
F 24/07 Santo Andre15 2-0 Madureira4
F 24/07 Castanhal PA2 2-1 Fast Clube AM2
F 24/07 Joinville SC3 0-0 Esportivo RS2
F 24/07 Palmas5 2-1 Moto Club Sao Luis M4
F 24/07 Juventude MA6 2-0 Guarany CE1
F 24/07 Murici13 0-3 Juazeirense3
F 24/07 Caldense MG1 0-0 Rio Branco VN2
F 24/07 Sousa PB1 0-2 America FC Natal RN3
F 24/07 Uberlandia MG4 2-0 EC Aguia Negra3
F 24/07 Imperatriz(MA)5 3-2 Tocantinopolis
F 24/07 Cascavel PR3 3-1 Rio Branco PR4
F 24/07 4 de Julho2 4-0 Paragominas FC PA13
F 24/07 Porto Velho EC1 1-1 Nova Mutum EC3
F 24/07 Independente AP2 5-0 Trem-AP
F 24/07 ABC RN2 2-0 Campinense
F 24/07 Zamora Barinas1 1-4 Portuguesa FC
F 24/07 GA Sampaio4 2-0 Atletico Acreano1
F 24/07 Ypiranga(RS)1 2-1 Sao Jose PoA RS2
F 24/07 Gremio Novorizontin2 1-0 Mirassol2
F 24/07 Vasco da Gama3 4-1 Guarani SP3
F 24/07 Centro Sportivo Alag1 2-1 Vitoria BA1
F 24/07 America EC Pedrinhas4 0-2 Confianca PB Youth2
F 24/07 Atletico Catarinense4 1-3 EC Internacional SC2
F 24/07 Nacao5 2-0 Cacador AC
F 24/07 Grapiuna AC3 0-0 Botafogo BA1
F 24/07 Borac Banja Luka1 0-0 Leotar2
F 24/07 Radnik Bijeljina 1-2 Sloboda
F 24/07 FK Tuzla City4 2-1 FK Zeljeznicar2
F 24/07 Always Ready14 2-1 Real Potosi3
F 24/07 Nacional Potosi4 0-0 Real Tomayapo16
F 24/07 Fluminense PI (Youth 0-0 Fluminense PI (Youth
F 24/07 Lagarto U201 2-0 Sergipe U203
F 24/07 Ceilandense U201 2-7 Luziania U202
F 24/07 UNIRB U203 4-0 Vitoria da Conquista11
F 24/07 Fluminense PI (Youth15 1-1 Fluminense PI (Youth2
S 24/07 Cruzeiro DF Youth 0-0 Gama DF (Youth)
F 24/07 Bate Borisov Reserve1 7-4 Dinamo Brest Reserve12
F 24/07 Smorgon 22 1-6 FC Isloch Reserves2
F 24/07 Dnepr Mogilev1 3-0 Naftan Novopolock5
F 24/07 Kommunalnik Slonim2 0-2 FC Belshina Babruisk
F 24/07 FC Baranovichi4 3-1 Krumkachy Minsk12
F 24/07 Neman Grodno3 1-0 Slutsksakhar Slutsk3
F 24/07 Dinamo Minsk 3-1 FK Vitebsk2
S 24/07 Shakhter Soligorsk 0-0 Energetik-BGU Minsk
F 24/07 Paro Rinpung FC1 4-3 Gomo FC
F 24/07 KFCO Wilrijk 0-1 Cercle Brugge
F 24/07 Oud Heverlee4 1-1 Zulte-Waregem16
F 24/07 Kortrijk4 2-0 Seraing United2
F 24/07 Oostende3 1-3 Charleroi1
F 24/07 FC Blau Weiss Linz2 2-1 FC Dornbirn 19132
F 24/07 Brisbane Olympic (w)1 2-0 Logan Lightning (w)
F 24/07 Alamein (w) - Bayside United (w)
F 24/07 Box Hill (w) - Heidelberg United (w
F 24/07 South Melbourne (w) - Calder United SC (w)
F 24/07 FC Bulleen Lions (w) - Emerging Athlete Pro
F 24/07 Grange Thistle (w) 0-5 Robina City FC (w)1
F 24/07 Kangaroo P Rovers (w 0-1 University of Queens1
S 24/07 North Brisbane FCï 0-0 Ipswich City (w
F 24/07 Western Knights Rese2 0-0 Swan Utd Reserves
F 24/07 Mandurah City FC Res1 5-0 Joondalup Utd Reserv
F 24/07 Ashfield SC Reserves11 1-4 Stirling Macedonia R12
F 24/07 Fremantle City FC Re1 1-0 Forrestfield Utd Res3
F 24/07 Quinns FC Reserves1 0-1 UWA-Nedlands FC Rese3
S 24/07 Dandenong Thunder 0-0 Avondale FC
S 24/07 South Melbourne 0-0 Dandenong City SC
F 24/07 FK Ventspils - Noah
S 24/07 Adelaide Olympic 0-0 Croydon Kings
F 24/07 Logan Lightning 2-4 Brisbane Strikers2
F 24/07 Magpies Crusaders 0-3 Capalaba Bulldogs1
F 24/07 Redlands United FC11 1-5 Queensland Lions SC1
F 24/07 Charlestown Azzuri (2 1-5 Maitland FC (W)1
F 24/07 Adamstown Rosebud (w 10-0 Football Mid North C
F 24/07 SK Maria Saal3 3-0 SV Kraig4
F 24/07 Admira Villach 1-5 St Jakob/Rosental
F 24/07 WAC St Andra II3 1-1 ATUS Ferach3
F 24/07 Surfers Paradise2 1-2 Southport Warriors3
F 24/07 Runaway Bay II1 0-3 Tamborine Mountain E2
F 24/07 Mudgeeraba1 1-2 Pacific Pines Green1
F 24/07 Nerang B1 2-3 Palm Beach SC B3
F 24/07 Kingscliff FC1 1-5 Nerang2
F 24/07 Ormeau White 2-5 Tweed United1
F 24/07 Burleigh Heads4 0-2 Broadbeach United3
S 24/07 Legends1 0-0 Tally Valley1
F 24/07 Mindil Aces 1-3 Hellenic AC2
F 24/07 Darwin Olympics1 1-2 Port Darwin FC13
F 24/07 SC Bregenz15 0-0 Rotenberg5
F 24/07 FC Wolfurt 1-2 VfB Hohenems
F 24/07 Belconnen United (w) 12-0 Wagga City Wanderers
F 24/07 West Canberra Wander 1-2 Canberra Olympicï¼2
F 24/07 Gungahlin Unitedï¼ 8-0 Tuggeranong Utdï¼
F 24/07 Canberra White Eagle 2-2 Anu FC2
F 24/07 Queanbeyan City1 2-0 Brindabella Blues FC1
F 24/07 Canberra Olympic 2-3 Monaro Panthers3
F 24/07 Bayside United FC Re1 0-2 Albany Creek Reserve
F 24/07 Western Spirit Reser1 1-0 Centenary Stormers R1
F 24/07 The Gap FC Reserve4 3-1 Mount Gravatt Hawks
F 24/07 The Lakes Reserves12 0-1 Toowong Reserves3
F 24/07 The Gap BPL2 2-1 Mount Gravatt Hawks12
F 24/07 UFC Soding3 4-6 Grossklein3
F 24/07 SV La Fama 0-2 SV Deportivo Naciona2
F 24/07 Defensores Pronuncia 0-0 Gimnasia yTiro
F 24/07 Crucero del Norte1 0-2 Sportivo Las Parejas4
F 24/07 Gimnasia Jujuy1 1-0 Santa Marina Tandil2
F 24/07 Guillermo Brown2 0-3 CA Brown Adrogue3
F 24/07 Ferrol Carril Oeste2 1-1 Club Atletico Guemes4
F 24/07 Atletico Rafaela14 0-2 San Martin San Juan2
F 24/07 Barracas Central1 3-2 San Telmo3
F 24/07 Independiente Rivada2 1-1 Villa Dalmine2
F 24/07 Llangefni town - Conwy Utd
F 24/07 Colegiales1 3-0 Argentino de Quilmes13
F 24/07 Comunicaciones BsAs4 1-2 Flandria2
F 24/07 Defensores Unidos4 0-0 Sacachispas1
F 24/07 Deportivo Armenio3 2-1 Canuelas FC13
F 24/07 CA Fenix Pilar1 0-0 Uhl Que Sa1
F 24/07 Talleres Rem de Esca 1-1 CA San Miguel
F 24/07 UAI Urquiza1 1-1 Deportivo Merlo12
F 24/07 Villa San Carlos3 0-2 Club Atletico Acassu3
F 24/07 Northern Tigers - Hills Brumbies
S 24/07 Blacktown Spartans 0-0 Western Sydney Wande
S 24/07 Spirit FC 0-0 SD Raiders FC
S 24/07 St George Saints 0-0 Bonnyrigg White Eagl
S 24/07 Mounties Wanderers 0-0 Hake Ya Dong in Sydn
F 24/07 Samford Rangers U23 0-0 Coomera U23
F 24/07 Moreton Bay United U 3-4 Peninsula Power U231
F 24/07 Rochedale Rovers U23 1-4 Souths United U23
F 24/07 Southside Eagles U23 1-4 WDSC Wolves U23
F 24/07 Logan Lightning U231 1-0 Brisbane Strikers U221
F 24/07 Holland Park Hawks U 2-3 Ipswich knights U23
F 24/07 Redlands United U23 2-1 Lions FC U23
S 24/07 Western Pride FC U234 0-0 SWQ Thunder U235
F 24/07 Nerang B Reserves 0-1 Palm Beach Reserves1
F 24/07 Mudgeeraba SC Reserv2 4-1 Pacific Pines Reserv2
F 24/07 Ormeau Reserves1 0-3 Tweed United Reserve1
F 24/07 Kingscliff FC Reserv13 1-8 Nerang Reserves
F 24/07 Legends Reserves6 1-1 Tallebudgera Reserve3
F 24/07 Bravos do Maquis 2-0 Recreativo Caala
F 24/07 Sagrada Esperanca 2-0 Progresso
F 24/07 CRD Libolo 1-0 Benfica Lubango
F 24/07 Primeiro de Agosto2 4-2 Santa Rita FC2
F 24/07 Desportivo Huila 0-1 Petro Atletico de Lu
F 24/07 Cuando Cubango 1-1 Academica Do Lobito
F 24/07 Ferroviario Do Huamb 1-2 Sporting Cabinda
F 24/07 Baixa de Cassanje 1-0 Interclube Luanda
F 24/07 Central Cordoba SdE 3 1-0 Banfield U201
F 24/07 Colon U20 1-1 CA Aldosivi U2011
F 24/07 Gimnasia LP U20 3-1 Defensa y Justicia U3
F 24/07 Godoy Cruz U203 2-1 CA Platense U201
F 24/07 Patronato Parana U203 1-1 Union Santa Fe U202
F 24/07 Sarmiento U2013 0-2 CA Talleres de Cordo4
F 24/07 Lanus U204 0-0 Atletico Tucuman U2011
F 24/07 Arsenal de Sarandi U12 0-1 Estudiantes La Plata12
F 24/07 Newells U2014 0-1 Club Atlético Ind6
F 24/07 Racing Club U202 2-0 Rosario Central U201
F 24/07 River Plate U205 0-1 Argentinos Jrs U202
F 24/07 Velez Sarsfield U204 1-1 Boca Juniors U2011
F 24/07 Acassuso U202 0-1 Deportivo Armenio U22
F 24/07 Los Andes U201 2-1 Deportivo Laferrere 12
F 24/07 CA San Miguel U201 2-2 Lujan U2012
F 24/07 Brunswick City - Pascoe Vale SC
F 24/07 North Geelong Warrio - Goulburn Valley Suns
F 24/07 Northcote City - Moreland City
F 24/07 Langwarrin - FC Bulleen Lions
F 24/07 Colon de Santa Fe13 1-4 Lanus2
F 24/07 San Lorenzo2 1-0 Central Cordoba SDE12
F 24/07 Racing Club3 0-0 Gimnasia La Plata2
F 24/07 Banfield1 0-0 Boca Juniors3
F 24/07 Rapid Wien 1-3 TSV Hartberg2
F 24/07 Rheindorf Altach5 0-1 LASK Linz1
F 24/07 WSG Wattens3 1-1 Trenkwalder Admira W2
F 24/07 Bastia2 1-1 Nimes2
F 24/07 SJK Seinajoen 3-2 AC Oulu1
F 24/07 HJK Helsinki1 2-0 FC Haka
F 24/07 FC Lokomotive Leipzi2 1-4 Berliner FC Dynamo1
F 24/07 Le Havre1 0-0 Guingamp2
F 24/07 Amiens2 1-2 AJ Auxerre3
F 24/07 Pau FC2 2-1 Nancy13
F 24/07 Caen1 4-0 Rodez Aveyron2
F 24/07 Valenciennes2 0-0 Chamois Niortais3
F 24/07 USL Dunkerque3 1-1 Quevilly1
F 24/07 Grenoble2 0-4 Paris FC
F 24/07 Toulouse11 2-2 Ajaccio16
F 24/07 Atlanta United 0-1 Columbus Crew2
F 24/07 Minnesota United FC1 2-1 Portland Timbers
F 24/07 Chicago Fire1 1-2 Toronto FC1
F 24/07 FC Dallas2 4-0 LA Galaxy3
F 24/07 Nashville2 3-0 FC Cincinnati2
F 24/07 San Jose Earthquakes11 2-1 Houston Dynamo4
F 24/07 Real Salt Lake2 3-0 Colorado Rapids3
F 24/07 Los Angeles FC2 2-2 Vancouver Whitecaps4