Football.biz

Təqvim

<< | Feb 25 | Feb 26 | Feb 27 | Feb 28 | Mar 1 | >>
F 27/02 Manchester City1 2-1 West Ham United1
F 27/02 West Bromwich(WBA) 1-1 Brighton Hove Albion
F 27/02 Leeds United3 0-1 Aston Villa2
F 27/02 Newcastle United2 1-1 Wolves
F 27/02 Bayern Munchen2 5-1 FC Koln1
F 27/02 Borussia Dortmund 3-0 Arminia Bielefeld3
F 27/02 VfB Stuttgart2 5-1 Schalke 043
F 27/02 VfL Wolfsburg15 2-0 Hertha Berlin
F 27/02 RB Leipzig2 3-2 Borussia Monchenglad2
F 27/02 Bournemouth AFC14 1-0 Watford16
F 27/02 Swansea City1 1-3 Bristol City2
F 27/02 Rotherham United3 0-1 Reading
F 27/02 Middlesbrough 1-1 Cardiff City3
F 27/02 Brentford1 2-1 Stoke City3
F 27/02 Barnsley1 2-1 Millwall1
F 27/02 Blackburn Rovers1 1-1 Coventry City12
F 27/02 Preston North End2 3-0 Huddersfield Town3
F 27/02 Luton Town1 3-2 Sheffield Wednesday2
F 27/02 Birmingham City3 2-1 Queens Park Rangers 2
F 27/02 Bordeaux1 1-2 Metz2
F 27/02 Dijon2 0-4 Paris Saint Germain 1
F 27/02 Spezia3 2-2 Parma4
F 27/02 Bologna1 2-0 Lazio2
F 27/02 Verona2 1-1 Juventus2
F 27/02 Hatayspor1 4-1 Ankaragucu13
F 27/02 Karagumruk2 2-1 Alanyaspor3
F 27/02 Antalyaspor1 0-0 Istanbul Buyuksehir
F 27/02 Caykur Rizespor3 0-0 Sivasspor12
F 27/02 Galatasaray3 3-0 Erzurum BB3
F 27/02 Chesham United 0-0 Poole Town
F 27/02 Dorchester Town 0-0 Metropolitan Police
F 27/02 Gosport Borough 0-0 Yate Town
F 27/02 Harrow Borough 0-0 Tiverton Town
F 27/02 Hartley Wintney 0-0 Hayes Yeading Unite
F 27/02 Taunton Town 0-0 Beaconsfield SYCOB
F 27/02 Truro City 0-0 Walton Casuals
F 27/02 Weston Super Mare 0-0 Farnborough Town
F 27/02 Wimborne Town 0-0 Swindon Supermarine
S 27/02 Hendon 0-0 Merthyr Town
F 27/02 Rochdale12 0-2 Burton Albion2
F 27/02 Fleetwood Town3 1-1 Accrington Stanley1
F 27/02 Swindon Town2 2-1 Northampton Town2
F 27/02 Milton Keynes Dons4 1-1 Oxford United
F 27/02 Plymouth Argyle2 4-3 Lincoln City
F 27/02 Crewe Alexandra 2-2 Sunderland A.F.C1
F 27/02 Bristol Rovers 2-1 Shrewsbury Town1
F 27/02 AFC Wimbledon1 0-3 Hull City
F 27/02 Peterborough United3 2-1 Wigan Athletic1
F 27/02 Charlton Athletic25 1-3 Blackpool1
F 27/02 Portsmouth1 1-1 Gillingham1
F 27/02 Ipswich Town1 2-1 Doncaster Rovers
F 27/02 St George City FA 0-0 Macarthur Rams
F 27/02 Skeid Oslo 0-0 Notodden FK
F 27/02 Roa (w) 0-0 Kolbotn (w)
F 27/02 FK Riteriai 0-0 Alytis Alytus Dainav
F 27/02 Ranheim IL 0-0 Levanger FK
F 27/02 Ranheim IL 0-0 Strindheim IL
F 27/02 Sandnes Ulf 0-0 Viking
F 27/02 Kingborough Lions3 6-0 Olympia Warriors2
F 27/02 Gawler Eagles 7-4 Adelaide Victory1
F 27/02 Logan Lightning2 1-1 Brisbane City
F 27/02 FK Vitebsk 2-0 Lokomotiv Gomel
F 27/02 Vaprus Parnu 1-7 Saku Sporting
F 27/02 Dalum2 2-1 SfB Oure
F 27/02 Neman Grodno2 1-2 Volyn
F 27/02 Vysehrad 1-2 Slavia Prague B
F 27/02 NK Nafta1 4-1 ND Beltinci1
F 27/02 MKS Kluczbork 1-1 RKS Radomsko
F 27/02 Sokol Aleksandrow Lo 3-0 Zjednoczeni Strykow
F 27/02 AB Copenhagen 2-0 Skovshoved
F 27/02 Baltyk Gdynia3 2-1 Gryf Wejherowo
F 27/02 Roskilde 2-0 Holbaek2
F 27/02 Lisen 1-0 Trinec
F 27/02 Sokol 1-2 FK Kuban Kholding
F 27/02 UD Marbella1 2-2 Bodo Glimt1
F 27/02 FK Vitebsk 0-4 Dnepr Mogilev
F 27/02 Blansko 1-1 SK Prostejov
F 27/02 Viktoria Zizkov 1-0 FK MAS Taborsko
F 27/02 Naestved 1-1 BK Frem
F 27/02 Red Star SC1 1-2 Defenders SC1
F 27/02 B93 Copenhagen1 2-1 HIK Hellerup
F 27/02 B 73 Slagelse 0-2 Bronshoj
F 27/02 Orebro (w) 3-0 Alvsjo AIK FF (w)
F 27/02 Norrby IF 0-2 Jonkopings Sodra IF
F 27/02 Hammarby (w) 3-2 Kristianstads DFF (w
F 27/02 Varbergs BoIS FC 0-0 Orgryte
F 27/02 Middelfart G og1 1-2 Nykobing FC1
F 27/02 Vittsjo GIK (w) 2-1 IFK Kalmar (w)
F 27/02 Vysocina jihlava 2-2 Dukla Prague
F 27/02 FK Minija 1-3 Banga Gargzdai
F 27/02 Neulengbach (w) 10-2 SV Horn (w)
F 27/02 AC Oulu 0-1 JS Hercules
F 27/02 FC Sydvest 0-1 Holstebro BK
F 27/02 Dinamo Brest3 2-1 Slavia Mozyr1
F 27/02 Mladost Zdralovi 2-1 NK Zagora Unesic
F 27/02 Renaissance Ngoumou 2-1 AS Matelots
F 27/02 Kopparbergs Goteborg 4-1 Eskilstuna United (w
F 27/02 FK Isloch Minsk 0-1 Smorgon FC
F 27/02 Yaounde FC II2 0-1 PWD de Bamenda2
F 27/02 Vaxjo (w) 5-0 Borgeby FK (w)
F 27/02 La Gauloise2 0-3 AS Gosier4
F 27/02 Udelas FC16 0-2 SD Panama Oeste3
F 27/02 Academia Rey4 0-2 Universidad Central 4
F 27/02 Deportivo Lara3 1-1 Academia Puerto Cabe3
F 27/02 CD Zacapa1 2-0 CSD Ipala
F 27/02 CD Hermanos Colmenar2 0-2 Venezuela U202
F 27/02 Banfield12 0-3 Colon de Santa Fe14
F 27/02 FK Nizhny Novgorod3 0-1 Krylya Sovetov2
F 27/02 Irtysh 1946 Omsk2 1-2 Neftekhimik Nizhneka1
F 27/02 Gazovik Orenburg12 1-2 Fakel2
F 27/02 Spartak Moscow II1 0-0 Dinamo Briansk2
F 27/02 Torpedo moskva 0-0 SKA Khabarovsk2
F 27/02 Veles2 1-1 Akron Togliatti1
F 27/02 Alania Vladikavkaz16 2-3 Tom Tomsk3
F 27/02 FK Chayka K-SR4 5-1 Shinnik Yaroslavl7
F 27/02 Tekstilshchik Ivanov4 1-0 Chertanovo Moscow3
F 27/02 Yenisey Krasnoyarsk3 1-4 Volgar Astrakhan3
F 27/02 Baltika Kaliningrad3 2-0 FK Krasnodar II14
F 27/02 Consadole Sapporo 5-1 Yokohama FC1
F 27/02 Urawa Red Diamonds 1-1 FC Tokyo
F 27/02 Hiroshima Sanfrecce 1-1 Vegalta Sendai1
F 27/02 Oita Trinita 1-1 Tokushima Vortis
F 27/02 Kashima Antlers 1-3 Shimizu S-Pulse
F 27/02 Shonan Bellmare1 1-1 Sagan Tosu2
F 27/02 Cerezo Osaka2 2-0 Kashiwa Reysol1
F 27/02 Vissel Kobe1 1-0 Gamba Osaka
F 27/02 FC Eindhoven4 1-1 Volendam2
F 27/02 Dordrecht1 2-1 Helmond Sport3
F 27/02 Ashton United 0-0 Matlock Town
F 27/02 Atherton Collieries 0-0 Nantwich Town
F 27/02 Basford Utd 0-0 Radcliffe Borough
F 27/02 Buxton FC 0-0 Stalybridge Celtic
F 27/02 FC United of Manches 0-0 Morpeth Town
F 27/02 Gainsborough Trinity 0-0 Lancaster City
F 27/02 Grantham Town 0-0 Whitby Town
F 27/02 Hyde F.C. 0-0 Stafford Rangers
F 27/02 Scarborough 0-0 Witton Albion
F 27/02 South Shields 0-0 Bamber Bridge
F 27/02 Warrington Town AFC 0-0 Mickleover Sports
F 27/02 Liverpool U23 4-0 Arsenal U232
F 27/02 Southend United2 0-0 Salford City1
F 27/02 Bolton Wanderers 1-0 Barrow2
F 27/02 Mansfield Town1 1-0 Morecambe3
F 27/02 Newport County1 0-0 Stevenage Borough
F 27/02 Crawley Town3 2-0 Exeter City11
F 27/02 Walsall3 1-2 Bradford City1
F 27/02 Leyton Orient2 1-3 Tranmere Rovers2
F 27/02 Carlisle United2 1-3 Oldham Athletic1
F 27/02 Scunthorpe United 0-2 Cheltenham Town1
F 27/02 Harrogate Town 1-0 Grimsby Town1
F 27/02 Port Vale 0-1 Cambridge United
F 27/02 Forest Green Rovers1 3-0 Colchester United1
F 27/02 Bath City 0-0 Hampton Richmond Bor
F 27/02 Billericay Town 0-0 Maidstone United
F 27/02 Chippenham Town 0-0 Chelmsford City
F 27/02 Dorking 0-0 Concord Rangers
F 27/02 Dulwich Hamlet 0-0 Hemel Hempstead Town
F 27/02 Havant Waterloovil 0-0 Welling United
F 27/02 Hungerford Town 0-0 St Albans City
F 27/02 Slough Town 0-0 Dartford
F 27/02 Tonbridge Angels 0-0 Ebbsfleet United
F 27/02 Boreham Wood2 2-2 Solihull Moors11
F 27/02 Bromley13 3-1 Altrincham3
F 27/02 Kings Lynn1 2-2 Weymouth1
F 27/02 Stockport County1 2-0 Chesterfield1
F 27/02 Wrexham16 4-1 Wealdstone FC1
F 27/02 Yeovil Town2 1-0 Dagenham Redbridge13
F 27/02 Hartlepool United 1-0 Barnet4
S 27/02 Macclesfield Town 0-0 Sutton United
F 27/02 FC Famalicao2 0-0 SC Farense16
F 27/02 Santa Clara1 3-0 Pacos de Ferreira
F 27/02 FC Porto1 0-0 Sporting Lisbon2
F 27/02 Keflavik3 2-0 UMF Selfoss4
F 27/02 Grotta Seltjarnarnes3 2-3 Stjarnan Gardabaer1
F 27/02 KA Akureyri1 2-1 HK Kopavogs1
F 27/02 Thor Akureyri2 0-4 KR Reykjavik1
F 27/02 VfL Bochum2 4-0 Wurzburger Kickers
F 27/02 Hannover 964 2-2 Greuther Furth2
F 27/02 Holstein Kiel 1-1 Erzgebirge Aue2
F 27/02 Caen II 0-0 Granville
F 27/02 Chartres FC 0-0 Blois
F 27/02 Fleury Merogis U.S. 0-0 Versailles 78
F 27/02 Guingamp B 0-0 Sainte Genevieve Spo
F 27/02 Poissy As 0-0 Voltigeurs Chateaubr
F 27/02 Saint Malo 0-0 FC Rouen
F 27/02 St Pryve St Hilaire 0-0 Lorient B
F 27/02 Plabennec 0-0 Vannes
F 27/02 Avranches1 1-1 Lyon Duchere
F 27/02 Bourg Peronnas1 2-0 Le Mans2
F 27/02 Orleans US 451 1-0 Cholet So2
F 27/02 Stade Lavallois MFC3 1-2 Quevilly1
F 27/02 Villefranche 1-1 Boulogne
F 27/02 Sete FC1 1-0 Bastia1
F 27/02 Creteil2 4-1 Annecy12
F 27/02 Bastia Borgo 1-3 Stade Briochin
S 27/02 Concarneau 0-0 Red Star FC 93
F 27/02 Viktoria koln2 1-2 Hansa Rostock3
F 27/02 SC Verl2 1-3 Saarbrucken
F 27/02 SV Wehen Wiesbaden4 1-0 Magdeburg1
F 27/02 Dynamo Dresden2 4-0 Ingolstadt2
F 27/02 Kaiserslautern2 2-2 SV Meppen3
F 27/02 Hallescher FC2 2-1 VFB Lubeck1
F 27/02 Vardar Forino 0-0 FK Rinija Gostivar
F 27/02 Green Buffaloes 1-1 Indeni FC3
F 27/02 Kabwe Warriors2 0-0 Nkwazi3
F 27/02 NAPSA Stars2 1-0 Lusaka Dynamos1
F 27/02 Nkana FC3 0-3 Power Dynamos1
F 27/02 Zanaco 1-1 Green Eagles
F 27/02 FK Kadino 0-0 FK Teteks Tetovo
F 27/02 FK Ohrid 20044 2-0 Korab Debar3
F 27/02 Vlazrimi Kicevo1 0-0 KF Veleshta3
F 27/02 FK Skopje1 2-1 FK Drita Bogovinje3
F 27/02 CDM Genova Futsal1 2-2 Acqua e Sapone C5 Fu
F 27/02 Lido Di Ostiav Meta 4-4 Carme Dawson
F 27/02 Pescara Futsal 2-4 Cybertel Aniene Futs
F 27/02 Royal Saint Giuseppe 7-4 Mantova C5 Futsal
F 27/02 Petrarca Padova C5 F1 7-6 Sandro Abate Avellin
F 27/02 Than Quang Ninh1 2-0 Thanh Hoa
S 27/02 SV Darmstadt U19 0-0 FC Heidenheim U19
S 27/02 Eintracht Frankfurt 0-0 Greuther Furth U19
S 27/02 SC Freiburg U19 0-0 FC Astoria Walldorf
S 27/02 Hoffenheim U19 0-0 FSV Mainz 05 U19
S 27/02 Ingolstadt U19 0-0 VfB Stuttgart U19
S 27/02 Kaiserslautern U19 0-0 SSV Ulm U19
S 27/02 Karlsruher SC U19 0-0 Kickers Offenbach U1
S 27/02 Nurnberg U19 0-0 Augsburg U19
S 27/02 Saarbrucken U19 0-0 Bayern Munchen U19
F 27/02 CA River Plate3 1-1 Wanderers FC2
F 27/02 Cerro Montevideo3 0-1 Nacional Montevideo5
F 27/02 Onduparaka FC 1-3 Vipers
F 27/02 SC Villa2 0-1 Defense forces1
F 27/02 URA Kampala 1-0 Busoga United
F 27/02 Kampala City Council 4-0 Airtel Kitara FC
F 27/02 Mbarara City1 3-1 Kyetume1
F 27/02 FC Mynai U211 2-1 Olimpic Donetsk U212
F 27/02 FC Shakhtar Donetsk 5-0 Zorya U21
S 27/02 Lviv U21 0-0 Dinamo KyivU21
F 27/02 FC Mariupol5 2-2 Dnipro-13
F 27/02 FC Vorskla Poltava1 3-1 PFC Oleksandria5
F 27/02 Kolos Kovalyovka13 1-2 Rukh Vynnyky14
F 27/02 Al Taawon 2-0 Al-Thaid
F 27/02 Masafi 0-1 Masfut
F 27/02 Altinordu2 1-0 Umraniyespor26
F 27/02 Adana Demirspor2 2-0 Bandirmaspor12
F 27/02 US Ben Guerdane 0-0 Etoile Metlaoui4
F 27/02 AS Slimane 0-2 Esperance Sportive d1
F 27/02 Club Africain1 4-2 J.S. Kairouanaise
F 27/02 ES Hamam-Sousse 1-0 ES Rades
F 27/02 Illes Akademia Halad 0-1 MTK Budapest U19
F 27/02 Debrecin VSC U19 1-3 Budapest Honved U19
F 27/02 Phitsanulok FC3 0-1 Chachoengsao1
F 27/02 Udon United1 0-0 Pluakdaeng United1
F 27/02 Samut Sakhon 1-4 Ayutthaya United
F 27/02 Chiangmai FC 4-1 Customs Department F
F 27/02 Khonkaen United3 1-1 Khonkaen FC3
F 27/02 Sisaket FC2 2-1 Navy FC
F 27/02 Ha Ji lage3 1-1 Al futowa2
F 27/02 FC Zurich Frauen (w) 3-1 St Gallen (w)2
F 27/02 Jableh SC1 3-1 Al-Sahel(SYR)2
F 27/02 Al-Jaish Damascus1 1-0 Hutteen FC1
F 27/02 Al-Karamah3 2-1 Al-Taleiah3
F 27/02 Teshrin SC1 3-0 Al-Wahda Damascus2
F 27/02 Al Ittihad (SYR) 1-0 Al Wathbah2
F 27/02 Landskrona BoIS3 0-3 Mjallby AIF3
F 27/02 Ostersunds FK4 1-1 Akropolis IF3
F 27/02 AIK Solna 4-0 AFC Eskilstuna2
F 27/02 Halmstads2 0-0 Vasteras SK FK1
F 27/02 IK Gauthiod 1-3 Hacken
F 27/02 Helsingborg3 1-2 Dalkurd FF4
F 27/02 Nitra5 0-1 Zlate Moravce12
F 27/02 MFK Ruzomberok14 2-3 FK Senica4
F 27/02 Sokol Dolna Zdana2 0-1 Trencin3
F 27/02 Dunajska Streda1 2-1 Michalovce2
F 27/02 Spartak Trnava13 2-1 MSK Zilina3
F 27/02 FC Artmedia Petrzalk1 1-0 MSK Zilina B4
F 27/02 KFC Komarno2 4-1 Poprad2
F 27/02 MFK Dubnica nad Vaho3 2-2 MFK Skalica1
F 27/02 Partizan Bardejov1 2-2 MSK Puchov2
F 27/02 Slavoj Trebisov1 3-3 Dukla Banska Bystric
F 27/02 Servette2 3-1 FC Zurich3
F 27/02 St. Gallen2 3-1 Basel1
F 27/02 AFC Fylde 0-0 Alfreton Town
F 27/02 AFC Telford United 0-0 Boston United
F 27/02 Curzon Ashton FC 0-0 Chester FC
F 27/02 Gloucester City 0-0 Gateshead
F 27/02 Guiseley 0-0 Kettering Town
F 27/02 Kidderminster Harrie 0-0 Chorley FC
F 27/02 Leamington 0-0 Farsley Celtic
F 27/02 Southport FC 0-0 Blyth Spartans
F 27/02 Spennymoor Town 0-0 Brackley Town
F 27/02 Grasshopper2 1-1 Schaffhausen2
F 27/02 Grasshopper 2-0 Lausanne Sports2
F 27/02 Santanyi2 1-0 San Rafael3
F 27/02 CE Felanitx3 5-1 CD Ferriolense2
F 27/02 Constancia 4-0 CF Soller
F 27/02 CD Benicarlo5 0-0 UD Paterna3
F 27/02 Velez CF 0-0 Juventud Torremolino3
F 27/02 Anaitasuna 1-1 CD Basconia
F 27/02 Beroil Bupolsa1 1-0 CD La Granja1
F 27/02 San Jodie 5-0 CE Esporles13
F 27/02 Comillas14 1-3 CD Agoncillo2
F 27/02 CD Villacanas4 0-1 CD Madridejos4
F 27/02 Burgos Promesas3 3-1 Real Burgos CF5
F 27/02 CyDL Jupiter Leones1 0-0 Salamanca B2
F 27/02 UD Santa Marta 1-1 Tuoer De Cilliers3
F 27/02 UDC Txantrea KKE3 0-1 AD San Juan1
F 27/02 CD Manacor1 2-2 Andratks4
F 27/02 CD Cortes 0-0 CD Baztan
F 27/02 Lourdes 3-0 CD Cantolagua
F 27/02 SD Torina 1-1 Solares Medio Cudeyo
F 27/02 UC Cartes 4-1 Barreda Balompie
F 27/02 Pasaia KE 0-0 SD San Ignacio
F 27/02 Tolosa 2-1 Aurrera Ondarroa
F 27/02 Beti Kozkor KE 1-1 CD Huarte
F 27/02 SD Textil Escudo3 0-0 Atletico Albericia1
F 27/02 Crevillente1 0-0 Villajoyosa4
F 27/02 FC Vilafranca2 1-0 UE Valls5
F 27/02 MRA Navarra 1-2 UCD Burlades
F 27/02 Cultural de Durango 2-0 CD Lagun Onak
F 27/02 SD Revilla5 1-1 CD Cayon12
F 27/02 SD Gernika 0-0 SD Beasain3
F 27/02 Sestao3 5-2 SD Deusto3
F 27/02 Villa Santa Brigida3 1-2 Union Viera2
F 27/02 Cerdanyola del Valle1 2-0 UA Horta2
F 27/02 UD Ibarra12 0-1 Tenerife B3
F 27/02 Racing Santander II 3-2 Sporting Gijon II (W1
F 27/02 Olimpico de Leon (W)2 2-0 Torrelodones (w)1
F 27/02 CD Badajoz (W)2 1-1 Almeria (w)11
F 27/02 Deportivo La Coruna 6-0 Atletico Arousana (w
F 27/02 Oviedo Moderno (w) 4-0 CD Oceja (w)
F 27/02 Zaragoza CFF II (W)2 3-2 Igualada (w)
F 27/02 Rayo Vallecano II (w 1-3 Tres Cantos (W)2
F 27/02 Atletico Union Guima1 0-3 UD Geneto Del Teide 2
F 27/02 CF Laguna U191 1-1 CD Marino U193
F 27/02 Tenerife U19 6-0 CF Juventud Laguna U3
F 27/02 Arucas CF U193 1-1 Puertos Las Palmas U3
F 27/02 Rayo Vallecano U191 5-0 Los Yebenes SB U1911
F 27/02 Atletico de Madrid U11 7-1 UD La Cruz Villanove1
F 27/02 CD Alaves U19 3-0 Leioa U19
F 27/02 Hercules U19 0-1 Alboraya U192
F 27/02 CD Roces U19 1-3 Real Oviedo U192
F 27/02 Kelme CF U192 2-2 CF Talavera U193
F 27/02 Union Adarve U191 0-4 Real Madrid U191
F 27/02 Celta Vigo U19 3-0 Calasanz U19
F 27/02 Tiro Pichon U194 1-3 Malaga U193
F 27/02 UD San Fernando U195 1-2 AD Huracan U1924
F 27/02 Marist FC1 5-1 Laugu United2
F 27/02 NK Publikum Celje2 0-3 Tabor Sezana12
F 27/02 Maribor1 1-1 NK Olimpija Ljubljan16
S 27/02 Brora Rangers 0-0 Fraserburgh
S 27/02 Buckie Thistle FC 0-0 Strathspey Thistle
S 27/02 Clachnacuddin 0-0 Formartine United
S 27/02 Inverurie Loco Works 0-0 Rothes
S 27/02 Keith 0-0 Huntly
S 27/02 Lossiemouth 0-0 Fort William
S 27/02 Nairn County 0-0 Deveronvale
S 27/02 Turriff United 0-0 Wick Academy
F 27/02 ZFK Sloga Zemun (w)2 1-0 ZFK Masinac (w)4
F 27/02 Borac Cacak4 0-0 Jagodina3
F 27/02 Kabel Novi Sad1 2-0 Sloga Kraljevo2
F 27/02 Kolubara2 1-0 Dinamo Vranje4
F 27/02 FK Loznica3 1-0 FK Trajal Krusevac2
F 27/02 Radnicki 1923 Kraguj2 0-0 FK Dubocica3
F 27/02 Radnicki Pirot1 1-0 FK Radnicki Sremska 2
F 27/02 FK Zarkovo3 0-1 FK Zeleznicar Pancev4
F 27/02 Zemun 0-1 FK Buducnost Dobanov
F 27/02 IMT Novi Beograd1 1-0 FK Graficar Beograd4
F 27/02 FK Backa Backa Palan3 1-2 Cukaricki Stankom2
F 27/02 Crvena Zvezda 4-0 Proleter
F 27/02 Indjija 0-6 Partizan Belgrade
F 27/02 Metalac Gornji Milan1 0-0 Backa Topola
F 27/02 Novi Pazar1 4-0 Macva Sabac1
F 27/02 FK Rad Beograd1 0-1 Mladost Lucani3
F 27/02 Radnicki Nis4 0-1 FK Spartak Zlatibor 1
F 27/02 Radnik Surdulica2 2-0 Habitpharm Javor2
F 27/02 Vojvodina Novi Sad3 1-0 FK Napredak Krusevac3
F 27/02 Zlatibor Cajetina2 0-0 FK Vozdovac Beograd
F 27/02 Casamance2 3-1 NGB ASC Niarry Tally3
F 27/02 Pikine12 2-1 Toure Kunda Footpro4
F 27/02 Celtic FC 1-0 Aberdeen1
F 27/02 Kilmarnock1 1-1 Dundee United4
F 27/02 Saint Mirren1 1-0 Ross County1
F 27/02 Hibernian2 0-2 Motherwell
S 27/02 Annan Athletic 0-0 Brechin City
S 27/02 Cowdenbeath 0-0 Stirling Albion
S 27/02 Elgin City 0-0 Albion Rovers
S 27/02 Airdrie United 0-0 Forfar Athletic
S 27/02 Cove Rangers 0-0 Falkirk
S 27/02 East Fife 0-0 Peterhead
F 27/02 Ayr United1 0-1 Arbroath1
F 27/02 Greenock Morton2 2-2 Dundee2
F 27/02 Queen of South3 1-0 Dunfermline Athletic14
F 27/02 Raith Rovers1 3-1 Alloa Athletic5
F 27/02 Black Leopards3 1-0 AmaZulu
F 27/02 NergihasaU19 2-2 Vasas U19
F 27/02 Maritzburg United2 1-3 Orlando Pirates3
F 27/02 Khimki15 2-1 FC Ufa1
F 27/02 Zenit St. Petersburg2 2-2 Rostov FK15
F 27/02 Lokomotiv Moscow1 2-0 CSKA Moscow
F 27/02 FK Sochi1 4-0 Arsenal Tula3
F 27/02 Concordia Chiajna2 0-0 Universitatea Craiov6
F 27/02 Scolar Resita3 0-1 Dunarea Calarasi3
F 27/02 Metaloglobus 3-0 CS Aerostar Bacau1
F 27/02 CS Mioveni2 1-1 ACS Comuna Recea1
F 27/02 Ripensia Timisoara 1-1 FK Csikszereda Mierc
F 27/02 Gloria Buzau 0-0 Rapid Bucuresti1
F 27/02 FC Unirea 2004 Slobo16 0-0 FC Timisoara3
F 27/02 Universitaea Cluj2 2-1 CSS Islla Te Nagh2
F 27/02 Gaz Metan Medias3 1-2 FC UT Arad1
F 27/02 Chindia Targoviste2 1-0 CS Universitatea Cra1
F 27/02 Politehnica Iasi12 0-2 CS Voluntari13
F 27/02 FC Clinceni3 1-1 FC Astra Giurgiu3
F 27/02 Al Nasa(QAT)21 1-4 Russell City2
F 27/02 Al Mesaimeer Club2 1-1 Al Markhiya3
F 27/02 Al Shahaniya2 2-0 Muaidar SC2
F 27/02 Champions FC Academy 0-0 Colon C 3
F 27/02 Estoril U234 3-1 Maritimo U2317
F 27/02 Coimbra EC U23 4-0 Cova Piedade U23
F 27/02 Boavista U232 0-1 Portimonense U2314
F 27/02 Tirsense4 0-2 Vitoria Guimaraes B3
F 27/02 Pevidem SC4 0-0 FC Felgueiras1
F 27/02 Benfica C.Branco2 1-0 Oliveira Hospital11
F 27/02 Pero pinheiro1 0-1 Alverca2
F 27/02 Clube Albergaria (w)1 0-1 Braga (w)
S 27/02 Vitoria Setubal 0-0 Lusitano Evora
F 27/02 SC Covilha4 0-2 Feirense3
F 27/02 Belenenses U232 0-1 Famalicao U23
F 27/02 FC Arouca2 2-1 Cova Piedade7
F 27/02 Vilafranquense3 1-1 Porto B1
F 27/02 Stal Mielec1 0-1 Lechia Gdansk2
F 27/02 Jagiellonia Bialysto14 0-1 Piast Gliwice2
F 27/02 Gornik Zabrze4 1-2 Legia Warszawa3
F 27/02 Jagiellonia Bialysto 1-1 Ruch Wysokie Mazowie
F 27/02 Korona II Kielce2 0-0 Stal Krasnik13
F 27/02 Znicz Pruszkow2 1-2 Wigry Suwalki
F 27/02 Pogon Siedlce6 2-0 Bytovia Bytow2
F 27/02 Skra Czestochowa3 1-0 Garbarnia Krakow1
F 27/02 LKS Wolczanka Wolka 14 0-1 Wisla Pulawy15
F 27/02 Podhale Nowy Targ 0-0 Lewart Lubartow
F 27/02 Olimpia Elblag1 1-0 KP Calisia Kalisz3
F 27/02 Olimpia Grudziadz3 1-0 Motor Lublin2
F 27/02 Blonianka Blonie2 1-2 Pogon Grodzisk Mazow2
F 27/02 GKS Katowice2 2-1 Sokol Ostroda11
F 27/02 Lech II Poznan2 5-1 Stal Rzeszow15
F 27/02 GKS Belchatow2 1-2 Gornik Leczna3
F 27/02 LKS Lodz12 2-1 Odra Opole1
F 27/02 Sandecja Nowy Sacz1 2-0 Miedz Legnica3
F 27/02 OKS Stomil Olsztyn1 2-2 GKS Tychy1
F 27/02 Zaglebie Sosnowiec3 1-1 LKS Nieciecza3
F 27/02 Guay Leena1 1-0 FC Nacional Asuncion
F 27/02 Sol de America1 1-3 Guarani CA4
F 27/02 Sao Raimundo AM5 0-1 Penarol AM3
F 27/02 Manaus (AM)3 2-0 Fast Clube AM14
F 27/02 Hawkes Bay United2 1-2 Eastern Suburbs AFC2
F 27/02 Carrick Rangers11 0-1 Cliftonville2
F 27/02 Coleraine 2-1 Warrenpoint Town1
F 27/02 Crusaders13 0-1 Glenavon Lurgan2
F 27/02 Portadown2 1-2 Ballymena United1
F 27/02 Dungannon Swifts2 0-1 Glentoran FC
F 27/02 Ballyclare Comrades 0-0 Annagh United
F 27/02 Dergview FC 0-0 Institute FC
F 27/02 Dundela 0-0 Newry City
F 27/02 HW Welders 0-0 Ards FC
F 27/02 Knockbreda 0-0 Queens University
F 27/02 Loughgall FC 0-0 Ballinamallard Unite
F 27/02 Jalapa U202 1-0 Real Madriz FC U202
F 27/02 Pulchowk SC2 0-0 Shree Bhagwati Club2
F 27/02 Bansbari Club3 0-0 Shree Kumari Club2
F 27/02 CS Korba 2-1 Sbikha
F 27/02 CO Medenine 1-0 Jendouba Sport
F 27/02 Croissant Msaken 1-0 Stade Gabesien
F 27/02 S.S. Sfaxien 1-0 Menzel Nour
F 27/02 E.Gawafel.S.Gafsa 1-0 AS Oued Ellil
F 27/02 Bregalnica Stip2 2-1 Pobeda Prilep3
F 27/02 FK Tikves Kavadarci1 3-0 FK Roseman4
F 27/02 FK Sloga 1934 Vinica 0-2 Pehchevo
F 27/02 FK Osogovo3 1-1 Kamenica-Sasa2
F 27/02 FK Kozuv2 0-0 FC Plackovica2
F 27/02 Mazatlan FC (w)1 2-2 Atlas (w)
F 27/02 Juarez FC (w)1 2-1 Saint Louis Athletic1
F 27/02 Aguacateros CDU4 1-2 CD Cruz Azul Hidalgo15
F 27/02 Deportivo Dongu1 2-1 CD Cuautla2
F 27/02 Pioneros de Cancun1 1-0 Club Canoneros Marin
F 27/02 Toluca2 0-0 Atlas1
F 27/02 Club America1 2-0 Pachuca
F 27/02 Club Leon2 0-1 CDSyC Cruz Azul4
F 27/02 Farashganj SC 1-1 Wari Club
F 27/02 Chabab Atlas Khenifr 1-3 Olympique Dcheira
F 27/02 KAC de Kenitra 1-2 Itihad Z. Khemisset
F 27/02 UTS Union Touarga Sp 0-0 Stade Marocain du Ra
F 27/02 Hassania Agadir2 1-0 Renaissance Zmamra3
F 27/02 CAYB Club Athletic Y3 1-2 RCOZ Oued Zem14
F 27/02 Yeelen2 1-1 Djoliba
F 27/02 Monrovia Black Star1 1-2 AS Bakaridjan2
F 27/02 Swieqi United1 3-3 San Gwann1
F 27/02 Qormi F.C1 0-3 St. Andrews
F 27/02 Birkirkara FC3 2-0 Floriana F.C.2
F 27/02 Gzira United3 1-2 Hamrun Spartans2
F 27/02 Hibernians FC1 2-0 Zejtun Corinthians3
F 27/02 Santa Lucia1 2-3 Mosta FC3
F 27/02 Determine Girls FC (2 1-0 Senior Pros FC (w)4
F 27/02 Ambassador FC (W)1 2-1 World Girls FC (W)2
F 27/02 FK Zalgiris Vilnius1 2-2 Baltija Panevezys2
F 27/02 Al Kuwait SC2 2-1 Al-Nasar1
F 27/02 Kazma2 1-1 Al-Qadsia SC2
F 27/02 Perugia 3-0 Modena4
F 27/02 Pro Patria3 2-1 Como14
F 27/02 Al-Qadasiya (Youth) 3-0 Al Ahli Jeddah (Yout
F 27/02 Al-Feiha U20 4-0 Al-Faisaly Harmah Yo
F 27/02 Al-Tai (Youth) 1-0 Hajer (Youth)
F 27/02 Ohud Medina Youths 2-1 Al-Nasr (Youth)
F 27/02 Al-Ittihad (Youth)4 2-1 Al-Hilal (Youth)3
F 27/02 Al Wehda (Youth) 1-2 Al-Fath (Youth)
F 27/02 Al-Ettifaq (Youth) 4-1 Abha U20
F 27/02 Al-Taawon Youths 1-2 Al-Shabab (Youth)
F 27/02 Al-Baten1 3-0 Al Wehda Mecca
F 27/02 Al-Ettifaq2 0-3 Al-Taawon
F 27/02 Al-Faisaly Harmah2 2-1 Al Ahli Jeddah4
F 27/02 KF Arberia2 0-3 KF Feronikeli5
F 27/02 KF Llapi1 1-0 KF Ballkani1
F 27/02 KF Trepca 895 1-2 Prishtina6
F 27/02 KF Drita Gjilan1 3-1 KF Besa Pec1
F 27/02 KF Drenica Skenderaj3 0-0 Gjilani3
F 27/02 Gyeongnam FC4 1-3 FC Anyang1
F 27/02 Jeonnam Dragons2 0-0 Chungnam Asan
F 27/02 Ansan Greeners FC2 1-1 Gimcheon Sangmu3
F 27/02 Jeonbuk Hyundai Moto 2-0 FC Seoul2
F 27/02 Daegu FC1 1-1 Suwon City3
F 27/02 Bidico2 2-1 Tusker2
F 27/02 Nzoia United 2-1 Gor Mahia
S 27/02 MCF FC 0-0 Muranga Seal
F 27/02 Giravanz Kitakyushu 1-4 Albirex Niigata1
F 27/02 V-Varen Nagasaki 2-1 Zweigen Kanazawa FC1
F 27/02 Bari (w) 1-6 AC Milan (w)
F 27/02 Napoli (w)1 0-1 Sassuolo (w)4
F 27/02 Florentia(wï¼ 2-0 Fiorentina (w)
F 27/02 Inter Milan (w)1 1-0 AGSM Verona (w)1
F 27/02 SP Cosmos - Fiorentino
F 27/02 SP Domagnano - SP La Fiorita
F 27/02 Faetano - Folgore/Falciano
F 27/02 Murata - Cailungo
F 27/02 San Giovanni - AC Juvenes
F 27/02 Tre Fiori - Entai Ravi Tucci
F 27/02 Tre Penne - SP Libertas
F 27/02 Frosinone U20 1-0 Pisa U19
F 27/02 Crotone U19 0-2 Benevento (Youth)
F 27/02 Parma U20 1-0 Udinese U201
F 27/02 Virtus Entella U201 4-1 Sha LAN U192
F 27/02 Pordenone Youth1 2-1 Cittadella U203
F 27/02 Reggiana U20 0-1 Verona U19
F 27/02 Reggina U19 2-0 Cosenza Calcio Youth
F 27/02 Vicenza U191 4-1 S.S.D. Monza 1912 Yo11
F 27/02 Pescara U20 1-0 Lecce U20
F 27/02 Brescia U20 3-2 Venezia F.C. Youth
F 27/02 Chievo U193 3-3 US Cremonese U202
S 27/02 Napoli(U19) 0-0 Spezia U19
F 27/02 Ferencvarosi U192 2-0 Gyori ETO U192
F 27/02 Cavese11 0-2 Potenza1
F 27/02 Bari13 1-0 Foggia2
F 27/02 Turris Neapolis2 2-1 US Casertana 19086
F 27/02 Como U2011 1-2 Alessandria U1911
F 27/02 Imolese U196 0-2 Carpi U1912
F 27/02 Mantova U201 2-4 Cesena U201
F 27/02 Modena U193 1-1 Pro Piacenza U191
F 27/02 Avellino U191 1-3 Cavese U193
F 27/02 CartanU192 3-0 Bari U193
F 27/02 Monopoli U192 3-0 Catania U192
S 27/02 Juve Stabia U19 0-0 Paganese U19
S 27/02 Pistoiese U19 0-0 ADC Viterbese U19
F 27/02 Maccabi Yavne1 1-1 Hapoel Holon Yaniv
F 27/02 Maccabi Shaarayim 0-3 AS Nordia Jerusalem
F 27/02 SC Maccabi Ashdod 1-1 Hapoel Ashkelon
F 27/02 Maccabi Ahi Nazareth5 1-1 Hapoel Rishon Lezion
F 27/02 Hapoel Akko2 0-1 Hapoel Petah Tikva4
F 27/02 Hapoel Iksal1 2-3 Hapoel Umm Al Fahm2
F 27/02 Hapoel Katamon Jerus1 1-0 Ironi Nir Ramat HaSh2
F 27/02 Hapoel Kfar Shalem4 1-1 Hapoel Natzrat Illit1
F 27/02 Hapoel Ramat Gan1 1-1 Hapoel Afula2
F 27/02 Kafr Qasim3 2-2 Hapoel Raanana1
F 27/02 Sectzya Nes Ziona4 0-1 Beitar Tel Aviv Raml
F 27/02 Bnei Yehuda Tel Aviv13 0-1 Maccabi Petah Tikva
F 27/02 Hapoel Bnei Sakhnin 3 0-1 Hapoel Haifa2
F 27/02 Hapoel Kfar Saba1 0-1 Hapoel Hadera3
F 27/02 Maccabi Netanya4 0-1 Hapoel Tel Aviv2
F 27/02 Maccabi Haifa2 5-2 Hapoel Kiryat Shmona12
F 27/02 Odisha FC2 6-5 East Bengal2
F 27/02 Ayandeh Sazan Tehran 0-1 Baderan Tehran U231
F 27/02 Etihad Salar U231 0-5 Esteghlal Tehran U23
F 27/02 Olympic Andisheh U231 1-2 Saipa U232
F 27/02 PAS Ghavamin U233 1-1 Dena Saba U23
F 27/02 Abi Pooshan U232 2-2 Spad Alvand U232
F 27/02 Espahbod U23 1-1 Moghavemat Tehran U2
F 27/02 Paykan U232 1-2 Niroye Zamini U232
S 27/02 Naft Iranian U23 0-0 Havadar SC U23
F 27/02 Breidablik (w) 2-2 Fylkir (w)
F 27/02 Stjarnan (w) 3-1 Tindastoll Neisti (
F 27/02 Haffner John (w)1 2-4 Thor KA Akureyri (w)2
F 27/02 IR Reykjavik 0-0 Haukar Hafnarfjordur
F 27/02 Volsungur husavik 0-0 Einherji
F 27/02 Sindri 1-1 UMF Vidir
F 27/02 Ellidi 4-0 KFR Aegir
F 27/02 Augnablik Kopavogur3 4-0 Tindastoll Sauda2
F 27/02 KF Fjardabyggd 1-2 Dalvik Reynir
F 27/02 FH Hafnarfjordur U192 4-3 Fjolnir U192
F 27/02 Fylkir/Ellidi U191 3-1 Stjarnan SkinandiU192
S 27/02 Afturelding Hviti U1 0-0 IR LettirU19
S 27/02 USM Blida 0-0 RC Kouba
F 27/02 KaposvarU19 4-0 ZalaegerzsegTE U19
F 27/02 VAC Varosi LSE U19 1-1 Gyirmot SE U19
F 27/02 Budai FC U19 5-0 Bekescsaba U19
F 27/02 Paksi SEU19 1-1 Puskas Akademia Fehe
F 27/02 MOL FehavaU19 1-1 Pecsi MFC U19
F 27/02 Diosgyor VTK U19 1-0 Ujpesti TE U19
F 27/02 Kecskemeti TE U19 1-2 Ujpesti TE U19
F 27/02 Dafuji cloth MTE1 2-0 Varda SE1
F 27/02 Videoton Puskas Akad2 1-2 Budapest Honved3
F 27/02 MTK Hungaria3 2-2 Ferencvarosi TC4
F 27/02 Marathon1 1-2 Real Espana4
F 27/02 Lobos UPNFM3 2-0 C.D. Real de Minas4
F 27/02 CD Vida2 2-2 Real Sociedad Tocoa6
S 27/02 Excelsior Maassluis 0-0 Kozakken Boys
S 27/02 Spakenburg 0-0 De Treffers
S 27/02 GVVV Veenendaal 0-0 Quick Boys
S 27/02 Jong Sparta Rotterda 0-0 HHC Hardenberg
S 27/02 Katwijk 0-0 Noordwijk
S 27/02 Rijnsburgse Boys 0-0 ASWH
S 27/02 Scheveningen 0-0 IJsselmeervogels
S 27/02 TEC 0-0 Volendam (Youth)
F 27/02 Lucchese2 1-1 Olbia1
F 27/02 FC Utrecht5 0-1 Emmen4
F 27/02 ADO Den Haag2 0-1 RKC Waalwijk1
F 27/02 Vitesse Arnhem 4-1 VVV Venlo
F 27/02 Heracles Almelo 2-2 FC Twente Enschede
F 27/02 Capitalinos FC2 2-1 Fraijanes FC12
F 27/02 CSD San Pedro2 0-0 Deportivo Bolivia2
F 27/02 Siquinala FC 0-0 Chimaltenango FC
F 27/02 C.S.D. Comunicacione3 2-2 Club Aurora12
F 27/02 Antigua GFC3 1-2 C.S.D. Comunicacione2
F 27/02 Malacateco1 0-0 Santa Lucia Cotzumal1
F 27/02 CSD Municipal1 0-1 Guastatoya5
F 27/02 Trikala1 2-3 Ionikos2
F 27/02 Levadiakos4 1-0 Ergotelis3
F 27/02 Kissamikos3 1-0 Giorgos Karaiskakis12
F 27/02 Apollon Smirnis2 2-1 OFI Crete1
F 27/02 Asteras Tripolis1 2-1 PAOK Saloniki1
F 27/02 College 1975 FC 0-3 Brunos Magpie
F 27/02 Banjul Hawks FC2 0-1 Real Banjul14
S 27/02 Chemnitzer U19 0-0 MagdeburgU19
S 27/02 Dynamo Dresden U19 0-0 Hamburger SV U19
S 27/02 Hallescher FC U19 0-0 St. Pauli U19
S 27/02 RB LeipzigU19 0-0 Holstein Kiel U19
S 27/02 Union Berlin U19 0-0 Werder Bremen U19
S 27/02 VfL Osnabruck U19 0-0 Hertha Berlin U19
S 27/02 FC Viktoria 1889 Ber 0-0 Energie Cottbus U19
S 27/02 VfL Wolfsburg U19 0-0 Hannover 96 U19
S 27/02 Arminia Bielefeld U1 0-0 Fortuna Koln U19
S 27/02 Monchengladbach U19 0-0 Preuben Munster U19
S 27/02 VfL Bochum U19 0-0 MSV Duisburg U19
S 27/02 Koln U19 0-0 Fortuna Dusseldorf U
S 27/02 Bayer Leverkusen U19 0-0 Rot-Weiss Essen U19
S 27/02 RW Oberhausen U19 0-0 Paderborn U19
S 27/02 Viktoria koln U19 0-0 Alemannia Aachen U19
S 27/02 Wuppertaler SV Borus 0-0 Borussia Dortmund U1
F 27/02 Rot-Weiss Ahlen 1-2 Bonner
F 27/02 Bergisch Gladbach 09 3-0 Wegberg-Beeck
F 27/02 Monchengladbach AM. 1-2 Alemannia Aachen1
F 27/02 Fortuna Koln1 2-2 Sportfreunde Lotte1
F 27/02 SV Lippstadt4 0-1 Wiedenbruck14
F 27/02 Rot-Weiss Oberhausen 3-0 Wuppertaler2
F 27/02 Preuben Munster 3-2 Koln (Youth)2
F 27/02 SV Rodinghausen2 0-1 SV Straelen1
F 27/02 Schalke 04 (Youth)1 2-0 VFB Homberg2
F 27/02 Bayern Alzenau 0-1 Vfr Aalen
F 27/02 TSG Balingen 1-1 SG Sonnenhof Grossas
F 27/02 FC Giessen 0-1 FSV Frankfurt
F 27/02 TSG Hoffenheim (Yout 0-1 Kickers Offenbach
F 27/02 FK Pirmasens 3-2 Hessen Kassel
F 27/02 TSV Schott Mainz13 0-6 SV Elversberg1
F 27/02 Eintracht Stadtallen 1-2 FC 08 Hombrug
F 27/02 TSV Steinbach2 2-0 Bahlinger2
F 27/02 SSV Ulm 18462 1-0 Astoria Walldorf
F 27/02 Dinamo Tbilisi2 1-1 Samgurali Tskh1
F 27/02 Torpedo Kutaisi1 0-1 Dinamo Batumi1
F 27/02 AS Khroub2 0-1 DRB Tadjenant5
F 27/02 HB Chelghoum Laid 2-1 MSP Batna
F 27/02 USM Annaba 2-0 Hanshely
F 27/02 CRB Ouled Djellal 0-0 NRB Teleghma
F 27/02 CA Batna4 1-0 MC El Eulma1
F 27/02 US Chaouia12 2-1 MO Constantine2
F 27/02 RC Arba 2-0 CR Beni Thour3
F 27/02 USM EL HARRACH3 1-0 JSM Bejaia2
F 27/02 IRB Lakhdaria 3-0 A Bou Saada
F 27/02 Bordeaux (w) 6-0 Le Havre (w)
F 27/02 Fleury 91 (wï1 1-2 Reims (w)
F 27/02 Montpellier (w) 1-1 Dijon w
F 27/02 Paris FC (w) 0-0 Guingamp (w)
F 27/02 Paris Saint Germain 4-0 Issy FF (w)
F 27/02 ASJ Soyaux (w)1 0-2 Lyon (w)
F 27/02 Angers II 0-0 Les Herbiers
F 27/02 Angouleme 0-0 Avenir Sportif Bezie
F 27/02 FC Bergerac 0-0 CHAMALIERES
F 27/02 Bourges FC 0-0 Canet Roussillon
F 27/02 Colomiers 0-0 Trelissac
F 27/02 Romorantin 0-0 Bourges
F 27/02 Mont-de-Marsan 0-0 Yzeure AS
F 27/02 Ilves Tampere (w) 1-3 Aland United (w)
F 27/02 Elva 1-2 Vandra JK Vaprus
F 27/02 JK Tallinna Kalev 1-3 Viljandi Tulevik
F 27/02 JK Welco Elekter 0-1 Parnu JK
F 27/02 JK Tallinna Kalev 1-3 Trans Narva
F 27/02 Banbury United 0-0 Tamworth
F 27/02 Barwell 0-0 St Ives Town
F 27/02 Hednesford Town 0-0 Hitchin Town
F 27/02 Kings Langley 0-0 Rushden Diamonds
F 27/02 Lowestoft Town 0-0 Alvechurch
F 27/02 Needham Market 0-0 Biggleswade Town
F 27/02 Nuneaton Borough 0-0 Rushall Olympic
F 27/02 Redditch United 0-0 Leiston FC
F 27/02 Royston Town 0-0 Peterborough Sports
F 27/02 Stourbridge 0-0 Coalville
F 27/02 Stratford Town 0-0 Bromsgrove Sporting
F 27/02 Aldershot Town3 1-1 Hereford United4
F 27/02 Notts County 3-1 Oxford City
F 27/02 Darlington13 1-2 Hornchurch2
F 27/02 Woking1 1-0 Torquay United3
F 27/02 Beni Suef4 1-0 El Alominiom1
F 27/02 Kokakola Cairo 1-2 Tersana SC1
F 27/02 El Alameen1 2-1 Suhag14
F 27/02 Qena SC2 0-0 Kima Aswan1
F 27/02 Fayoum2 0-0 Telephonaat Bani Suw1
F 27/02 Tanta 0-0 El Sekka El Hadid2
F 27/02 Universidad Catolica1 3-3 Manta FC1
F 27/02 Macara2 3-1 Independiente Jose T4
F 27/02 Sociedad Deportiva A14 2-3 Club Sport Emelec3
F 27/02 Kolding FC2 2-4 Skive IK2
F 27/02 Lyngby Fodbold Club 0-0 Midtjylland U19
F 27/02 Horsens U19 0-0 Randers Freja U19
F 27/02 Silkeborg U19 0-0 Sonderjyske U19
F 27/02 Esbjerg U19 0-0 FC Kobenhavn U19
F 27/02 BrondbyU19 0-0 Vejle U19
F 27/02 Nordsjaelland U19 0-0 Odense BK U19
F 27/02 Aalborg BK U19 0-0 Aarhus AGF U19
F 27/02 LYNGBY FODBOLD CLUB 0-0 Midtjylland U17
F 27/02 Horsens U17 0-0 Randers FC U17
F 27/02 Brondby IFU17 0-0 VejleU17
F 27/02 AalborgU17 0-0 AGF Viby U17
F 27/02 Silkeborg IF U17 0-0 Sonderjyske U17
F 27/02 Nordsjaelland U17 0-0 Odense BK U17
F 27/02 Esbjerg FB U17 4-3 FC Kobenhavn U17
F 27/02 Opava2 1-1 Baumit Jablonec2
F 27/02 Bohemians 19052 1-1 Dynamo Ceske Budejov1
F 27/02 Banik Ostrava 1-1 Teplice4
F 27/02 Brno1 0-1 FC Viktoria Plzen1
F 27/02 Nea Salamis12 1-2 E.N.Paralimniou2
F 27/02 Doxa Katokopias13 1-1 Ermis Aradippou3
F 27/02 NK Varazdin U193 2-1 Slaven Belupo U191
F 27/02 Hrvatski Dragovoljac1 0-1 Hajduk Split U192
F 27/02 NK Istra 1961 U1912 0-1 Dinamo Zagreb U192
F 27/02 HNK Cibalia3 1-1 Inter Zapresic2
F 27/02 Rudes1 1-2 Kustosija1
F 27/02 NK Solin3 1-1 NK Opatija2
F 27/02 HNK Sibenik2 0-0 NK Lokomotiva Zagreb1
F 27/02 Rijeka1 0-1 Hajduk Split
F 27/02 Marineros de Puntare24 0-0 AD Guanacasteca4
F 27/02 Jicaral3 3-2 Guadalupe FC3
F 27/02 AD Grecia13 1-2 Cartagines Deportiva3
F 27/02 Santos De Guapiles3 1-1 Deportivo Saprissa2
F 27/02 Herediano13 1-1 Perez Zeledon3
S 27/02 Talento y Vida 0-0 E.D.P IND. Medellin
F 27/02 Llaneros FC 2-1 Fortaleza F.C
F 27/02 Valledupar FC3 0-1 Leones2
F 27/02 Orsomarso25 3-3 Real Cartagena
F 27/02 Atletico FC5 1-0 Cortulua3
F 27/02 La Equidad4 2-2 Boyaca Chico13
F 27/02 Patriotas FC1 1-0 Atletico Junior Barr
F 27/02 Inter Stars3 1-0 Bumamuru1
F 27/02 Royal Muramvya FC 0-0 Aigle Noir
F 27/02 A.S Djerba 0-1 CS.Hammam-Lif
F 27/02 FC Dobrudzha4 1-2 Sportist Svoge4
F 27/02 Lokomotiv Sofia 6-0 Neff supporting Simi
F 27/02 Minyor Pernik2 1-0 Lokomotiv Gorna Orya2
S 27/02 Kariana Erden 0-0 FC Sozopol
S 27/02 Vitosha Bistritsa 0-0 Yantra Gabrovo
F 27/02 Angra Dos Reis RJ (W13 1-1 Portuguesa Desportos3
F 27/02 Flamengo/RJ (w)6 1-0 Fluminense RJ (w)3
F 27/02 Atibaia1 1-0 Monte Azul SP1
F 27/02 EC Sao Bernardo/SP3 0-2 Oeste6
F 27/02 AE Velo Clube SP3 0-2 Ah so Santa SP3
F 27/02 Audax Sao Paulo1 0-0 Juventus SP2
F 27/02 Sao Bento2 1-2 Mirassol3
F 27/02 Gremio Novorizontin1 1-1 Ponte Preta1
F 27/02 Lagarto3 3-1 CS Sergipe
F 27/02 Interporto FC1 4-0 Araguacema TO1
F 27/02 Uniao Rondonopolis M5 0-0 Luverdense11
F 27/02 Gremio Sorriso4 3-0 Sinop FC5
F 27/02 Uberlandia MG4 1-1 Cruzeiro (MG)2
F 27/02 America MG2 1-0 Boa Esporte Clube1
F 27/02 Caldense MG3 1-1 Tombense1
F 27/02 Tauro FC13 1-1 CD Arabe Unido2
F 27/02 San Lorenzo1 0-4 Central Cordoba SDE3
F 27/02 Bosque Formosa EC 2-5 CA Taguatinga DF
F 27/02 SE Santa Maria12 0-1 Sociedade Esportiva 2
F 27/02 Botafogo PB3 0-0 4 de Julho3
F 27/02 Vitoria BA3 2-0 Santa Cruz PE2
F 27/02 Altos/PI2 2-1 Confianca SE
F 27/02 Americano Bacabal 2-1 Sao Jose MA1
F 27/02 Sao Luiz(RS) 0-3 Ypiranga(RS)2
F 27/02 Brasil de Pelotas1 0-1 Aimore RS1
F 27/02 Esportivo RS2 1-0 Sao Jose PA3
F 27/02 Novo Hamburgo RS1 1-1 EC Pelotas(RS)2
F 27/02 Juventus SC2 2-0 Criciuma1
F 27/02 Murici 0-0 CEO AL
F 27/02 CRB AL2 2-1 ASA AL1
F 27/02 Borac Banja Luka3 2-0 Olimpik Sarajevo2
F 27/02 Mladost Doboj Kakanj15 0-1 NK Siroki Brijeg2
F 27/02 Radnik Bijeljina1 0-0 FK Velez Mostar13
F 27/02 Sloboda3 0-2 FK Tuzla City3
F 27/02 FK Zeljeznicar2 0-0 Sarajevo5
F 27/02 HSK Zrinjski Mostar 1-0 FK Krupa1
F 27/02 ASF Bobo2 1-3 RC Bobo Dioulasso2
F 27/02 ASEC Koudougou1 2-0 Rahimo FC
F 27/02 AS Douanes Ouagadoug1 1-2 US Ouagadougou2
F 27/02 AS Sonabel1 2-1 US Forces Armees2
S 27/02 Dragons 0-0 Djeffa FC
F 27/02 KSKV Zwevezele (w) 0-0 Royal FC Liege (w)
F 27/02 Moldavo (w) 0-0 Famkes Merkem (w)
F 27/02 Kontich FC (wï 0-0 Gent B (w)
F 27/02 Ladies Genk B ( 0-0 SG-Tertre-Hautrage (
F 27/02 KV Mechelen (w 0-0 Massenhoven VC (w)
F 27/02 Anderlecht II (w) 0-0 KVK Tienen (w)
F 27/02 Standard Liege B (w) 0-0 Wuustwezel (w)
F 27/02 Thes Sport 0-0 FCV Dender EH
F 27/02 KFC Mandel United 0-0 Dessel Sport
F 27/02 Patro Eisden 0-0 Roeselare
F 27/02 Saint Gilloise8 3-2 KVSK Lommel4
F 27/02 Cercle Brugge2 4-0 Red Star Waasland5
F 27/02 Oostende2 2-0 Mechelen3
F 27/02 Kortrijk1 1-2 Zulte-Waregem4
F 27/02 FK Gilan Gabala 1-0 Standard Sumgayit
F 27/02 Zira FK 1-0 FC Neftci Baku4
F 27/02 FC Dornbirn 19134 1-3 Grazer AK4
F 27/02 SK Vorwarts Steyr3 1-2 SKU Amstetten
F 27/02 Hume City U203 3-1 Altona Magic U201
F 27/02 Avondale FC U2026 1-4 Oakleigh Cannons U205
F 27/02 Heidelberg United U24 0-2 South Melbourne U203
F 27/02 St. Albans Saints U21 0-2 Green Gully Cavalier1
F 27/02 Hume City4 0-0 Altona Magic3
F 27/02 Maccabi Bnei Raina1 0-0 Hapoel Kaukab15
F 27/02 A.P.I.A. Leichhardt - Blacktown City Demon
F 27/02 Sydney Olympic2 0-1 Sydney United2
F 27/02 Blacktown City Demon2 0-0 A.P.I.A. Leichhardt 2
F 27/02 Slavia Sofia2 3-2 Arda
F 27/02 Ludogorets Razgrad3 1-0 CSKA Sofia4
F 27/02 Cherno More Varna2 2-1 Beroe Stara Zagora
S 27/02 Edinburgh City 0-0 Queens Park
F 27/02 Melbourne Victory3 3-4 Western United FC17
F 27/02 CA Estudiantes Caser 0-0 Barracas Central Res
F 27/02 CA San Telmo Reserve 0-0 Almagro Reserves
F 27/02 Defensores de Belgra 0-0 CA Atlanta Reserves
F 27/02 Deportivo Moron Rese 0-0 Tigre Reserves
F 27/02 Nueva Chicago Reserv 0-0 Quilmes Reserves
F 27/02 Tristan Suarez Reser 0-0 CA Brown de Adrogue
F 27/02 UAI Urquiza Reserves 0-0 Ferrocarril Midland
F 27/02 Belgrano Reserves 0-0 Instituto AC Cordoba
F 27/02 Deportivo Camioneros 0-0 Ferro Carril Oeste R
F 27/02 Estudiantes Rio Cuar 0-0 Sportivo Estudiantes
F 27/02 Independiente Rivada 0-0 Gimnasia Mendoza Res
F 27/02 Club Comunicaciones 0-0 Defensores Unidos Re
F 27/02 AS Ain Mlila U212 1-0 WA Tlemcen U212
F 27/02 AS Khroub U214 0-0 Tadjenant U2113
F 27/02 ES Setif U2111 0-1 ASO Chlef U211
F 27/02 MC Alger U213 1-3 JS Kabylie U214
F 27/02 MC Oran U21 1-1 Paradou AC U21
F 27/02 MO Bejaia U212 1-1 WA Boufarik U211
F 27/02 US Chaouia U211 0-3 MO Constantine U211
F 27/02 USM Blida U211 0-0 RC Kouba U213
F 27/02 USM El Harrach U212 1-0 JSM Bejaia U211
F 27/02 HB Chelghoum Laid U22 3-5 MSP Batna U213
F 27/02 WRB Msila 0-0 ES Ben Aknoun
F 27/02 WA Boufarik 0-0 MO Bejaia
F 27/02 MO Bejaia1 1-1 WA Boufarik5
F 27/02 Perth Glory (w) - Brisbane Roar (w)
F 27/02 FK Vora3 0-0 KS Korabi Peshkopi3
F 27/02 Apolonia Fier 1-1 Partizani Tirana
F 27/02 Teuta Durres 1-0 Vllaznia Shkoder
F 27/02 KF Tirana 2-0 KS Bylis
F 27/02 Skenderbeu Korca 0-1 Kastrioti Kruje
F 27/02 KS Perparimi Kukesi3 1-2 KF Laci2
F 27/02 CRD Libolo 0-0 Interclube Luanda
F 27/02 Baixa de Cassanje 2-0 Santa Rita FC
F 27/02 Argentinos Jrs U203 1-3 San Lorenzo U202
F 27/02 CA Estudiantes Caser1 1-0 Barracas Central U202
F 27/02 CA Huracan U203 0-1 River Plate U2013
F 27/02 CA Platense U201 2-3 Boca Juniors U201
F 27/02 San Telmo U20 1-1 Almagro U20
F 27/02 CD Moron U202 1-1 CA Tigre U201
F 27/02 Colon U20 4-3 Rosario Central U202
F 27/02 Defensores de Belgra1 5-0 CA Atlanta U202
F 27/02 Deportivo Camioneros4 2-2 Ferro Carril Oeste G2
F 27/02 Independiente Rivada4 0-0 Gimnasia Mendoza U201
F 27/02 Nueva Chicago U20 1-1 Quilmes U201
F 27/02 Racing Club U204 2-2 Arsenal de Sarandi U2
F 27/02 Tristan Suarez U2012 0-3 CA Brown de Adrogue
F 27/02 Union Santa Fe U202 4-0 Sarmiento U201
F 27/02 Banfield U202 1-3 Club Atlético Ind2
F 27/02 Belgrano U202 3-0 Instituto AC Cordoba2
F 27/02 CA Talleres de C rdo 2-0 Central Cordoba SdE
F 27/02 Godoy Cruz U202 1-0 Atletico Tucuman U202
F 27/02 Club Comunicaciones 1-4 Defensores Unidos U23
F 27/02 Patronato Parana U202 1-1 Newells U2013
S 27/02 Estudiantes Rio Cuar 0-0 Sportivo Estudiantes
F 27/02 Blacktown City FC U2 1-2 APIA Leichhardt Tige5
F 27/02 Manly United U201 4-0 Mt Druitt Town Range12
F 27/02 Northbridge FC Bulls2 2-0 Sutherland Sharks U22
F 27/02 Rockdale City Suns U1 2-3 Wollongong Wolves U22
F 27/02 Balmoral FC1 0-4 Melbourne University1
F 27/02 Yarra Jets3 1-5 Westside Strikers FC2
F 27/02 Nerang1 1-1 Taringa Rovers3
F 27/02 Talleres Cordoba2 2-2 Newells Old Boys13
F 27/02 Independiente3 1-0 Gimnasia La Plata1
F 27/02 LASK Linz1 1-2 TSV Hartberg2
F 27/02 Trenkwalder Admira W3 1-1 WSG Wattens1
F 27/02 Rapid Wien3 1-0 SV Ried12
F 27/02 Eibar2 1-1 SD Huesca2
F 27/02 Cosenza Calcio 19142 1-0 Chievo
F 27/02 Pescara1 1-1 Lecce1
F 27/02 Pisa5 2-2 Vicenza1
F 27/02 Pordenone Calcio SSD3 1-1 Ascoli1
F 27/02 Spal13 1-4 Reggina4
F 27/02 Cremonese25 4-0 Frosinone5
F 27/02 Monza2 0-0 Cittadella4
F 27/02 Toulouse1 3-0 Amiens2
F 27/02 Troyes 1-0 Ajaccio2
F 27/02 Sambenedettese12 0-4 SudTirol
F 27/02 Rayo Vallecano14 1-1 Ponferradina3
F 27/02 Sevilla5 1-2 FC Barcelona2
F 27/02 ACD Virtus Entella1 1-1 Brescia1
F 27/02 Almeria2 4-1 CD Lugo
F 27/02 Alaves3 0-1 Osasuna4
F 27/02 AJ Auxerre3 0-1 Rodez Aveyron
F 27/02 Caen2 0-2 Paris FC1
F 27/02 Chateauroux3 1-4 Nancy1
F 27/02 Clermont1 4-0 Valenciennes1
F 27/02 USL Dunkerque 1-1 Chambly FC2
F 27/02 Grenoble3 1-1 Chamois Niortais1
F 27/02 Pau FC2 2-0 Le Havre1
F 27/02 Sochaux 0-0 Guingamp2
F 27/02 Castellon2 4-0 Las Palmas16
F 27/02 Getafe5 3-0 Valencia12
F 27/02 UD Logrones1 1-1 Mallorca