Football.biz

Təqvim

<< | Feb 17 | Feb 18 | Feb 19 | Feb 20 | Feb 21 | >>
F 19/02 Wolves1 1-1 Leeds United
F 19/02 Arminia Bielefeld 0-3 VfL Wolfsburg2
F 19/02 Watford2 2-1 Derby County2
F 19/02 Stade Brestois2 2-3 Lyon2
F 19/02 Fiorentina4 3-0 Spezia
F 19/02 Cagliari3 0-1 Torino2
F 19/02 Istanbul Buyuksehir 13 0-1 Trabzonspor2
F 19/02 Clarence Zebras Rese 2-0 Metro Claremont SC
F 19/02 Brann 0-0 Sotra
F 19/02 Spartak Moscow - Shakhter Soligorsk
F 19/02 South Hobart 0-0 Riverside Olympic
F 19/02 Maktaaral 2-3 FK Igilik
F 19/02 Beach City2 0-4 Hobart United
F 19/02 ABFF U19 (w) 0-1 Dinamo-BGUFK Minsk (
F 19/02 Oakleigh Cannons1 2-2 Port Melbourne1
F 19/02 SD Raiders FC 0-4 Sydney FC NPL
F 19/02 Ordabasy1 4-2 Dinamo Batumi3
F 19/02 Fakirapool Young Men 0-0 Dhaka City FC4
F 19/02 ACSO Filiasi1 4-4 CSO Petrolul Potcoav
F 19/02 Viktoria Zizkov 4-1 SK Slovan Varnsdorf
F 19/02 Brann 2-0 Bodo Glimt
F 19/02 Miedz Legnica 2-2 Odra Opole
F 19/02 OKS Stomil Olsztyn 2-1 Chojniczanka Chojnic
F 19/02 Trinec 1-5 SK Prostejov1
F 19/02 Energetik-BGU Minsk 1 0-3 Dnepr Mogilev (w)
F 19/02 GKS Jastrzebie3 4-0 Slask Wroclaw II2
F 19/02 Valerenga 1-1 Stromsgodset
F 19/02 Resovia Rzeszow 1-0 Skra Czestochowa
F 19/02 Trencin 1-0 MSK Zilina B1
F 19/02 Al Wihdat Amman 5-1 Al-Baqs
F 19/02 Jerv1 6-0 Flekkeroy1
F 19/02 Sokol Ostroda 1-1 GKS Belchatow
F 19/02 Mashuk-KMV 4-1 Inter Cherkessk
F 19/02 Kryvbas 0-0 Alay
F 19/02 Neftekhimik Nizhneka 0-0 FK Atyrau
F 19/02 FK Nizhny Novgorod 2-0 FC Kairat Almaty
F 19/02 Raufoss1 1-1 Stabaek
F 19/02 Jammerbugt 7-1 Brabrand
F 19/02 Treze Campina Grande 1-3 America FC Natal RN
F 19/02 Roma United SC 1-4 Future PA1
F 19/02 George Town SC1 0-2 Scholars ISC
F 19/02 Phare du Canal3 2-2 CERFA
F 19/02 Hobart Zebras2 1-2 Kingborough Lions1
F 19/02 South Hobart (w) 1-4 Clarence Zebras (w)
F 19/02 Kingborough Lions Re2 0-5 New Town Eagles2
F 19/02 Olympia FC Warriors 2-3 Taroona3
F 19/02 South Hobart 8-1 Riveire Said Olympic1
F 19/02 Adelaide Hills1 0-6 Adelaide Blue Eagles1
F 19/02 Modbury Jets 0-1 Western Strikers SC
F 19/02 Maidstone United1 3-2 Boronia SC13
F 19/02 Playford City Patrio 1-2 Salisbury United1
F 19/02 Eastern United 2-1 Gawler Eagles
S 19/02 Lillestrom 0-0 Tromso IL
S 19/02 Valerenga B 0-0 Stromsgodset B
S 19/02 Fredrikstad 0-0 Sandefjord
S 19/02 Odd Grenland 0-0 Bodo Glimt
S 19/02 Stjordals Blink 0-0 Rosenborg
S 19/02 FC Rukh Brest 0-0 Dinamo Batumi
S 19/02 Aalesund FK 0-0 Brattvag
S 19/02 Sandnes Ulf 0-0 Haugesund
S 19/02 Levanger FK 0-0 Nardo FK
F 19/02 Serbia (w) U19 5-0 Bosnia (w) U19
F 19/02 Austria (w)(N) 1-6 Sweden (w)
F 19/02 Guatemala (w)12 0-3 Panama (w)1
F 19/02 Dordrecht2 2-3 NAC Breda1
F 19/02 Jong PSV Eindhoven (2 1-0 Den Bosch3
F 19/02 SC Telstar1 1-1 FC Eindhoven2
F 19/02 Helmond Sport2 1-2 Roda JC3
F 19/02 Barnsley U231 2-3 Sheffield Wed U231
F 19/02 Norwich City U2323 0-2 Leeds United U2311
F 19/02 Reading U232 1-3 Stoke City U23
F 19/02 Boavista FC3 1-1 Moreirense2
F 19/02 Stjarnan Gardabaer4 3-0 Akranes15
F 19/02 Throttur Reykjavik3 0-5 Breidablik4
F 19/02 Valur Reykjavik1 8-1 Grindavik2
F 19/02 Erzgebirge Aue 1-0 VfL Bochum2
F 19/02 Eintracht Braunschwe1 2-0 Jahn Regensburg1
F 19/02 Bastia 1-1 Villefranche
F 19/02 Lyon Duchere4 1-3 Orleans US 452
F 19/02 Cholet So11 2-1 Creteil2
F 19/02 Le Mans1 1-1 Bastia Borgo2
F 19/02 SV Meppen4 2-1 Hallescher FC3
F 19/02 Acqua e Sapone C5 Fu 9-2 Lido Di Ostiav Meta
F 19/02 Catania Futsal 6-2 Petrarca Padova C5 F
F 19/02 Signor Prestito CMB 2-6 Pessah Lo Fano
F 19/02 Chelsea U231 2-3 Liverpool U231
F 19/02 Arsenal U231 0-2 Manchester City U23
F 19/02 Plaza Colonia2 3-0 Boston River2
F 19/02 Liverpool URU4 2-1 Wanderers FC2
F 19/02 CA River Plate2 1-1 Rentistas1
F 19/02 Club Atletico Progre2 0-1 Nacional Montevideo2
F 19/02 Centro Atletico Feni2 1-1 Danubio FC4
F 19/02 Cerro Montevideo3 0-0 Defensor Sporting Mo13
F 19/02 Onduparaka FC2 3-1 Kyetume1
F 19/02 Bright Stars 3-0 Defense forces1
F 19/02 Mbarara City 0-0 Busoga United
F 19/02 Vipers1 3-2 Uganda Police FC12
F 19/02 Accra Hearts of Oak - Legon Cities FC
F 19/02 Lviv U21 2-1 Kolos Kovalivka U21
F 19/02 FC Mariupol U214 5-2 Zorya U211
F 19/02 PFC Oleksandria U21 0-0 FC Mynai U21
F 19/02 Olimpic Donetsk4 1-2 Dnipro-11
F 19/02 Al-Wasl2 4-4 Ittihad Kalba1
F 19/02 Al Wehda(UAE)2 3-0 Khor Fakkan1
F 19/02 Al Ain2 3-1 Ahli Al-Fujirah1
F 19/02 Al Arabi(UAE) 1-3 Al Oruba (UAE)
F 19/02 Al Bataeh 1-1 Emirates Club
F 19/02 Masfut 0-0 Al Taawon
F 19/02 Keciorengucu1 0-1 Umraniyespor
F 19/02 Eskisehirspor2 2-1 Bandirmaspor1
F 19/02 Adana Demirspor4 1-2 Altay Spor Kulubu3
F 19/02 Stade Gabesien3 1-1 E.Gawafel.S.Gafsa2
S 19/02 Al Shola 0-0 Al-Mkhram
F 19/02 Al Horiyah U213 1-0 Tishreen (Youth)1
F 19/02 Al Karamah U212 0-0 Al Jaish Damascus U21
F 19/02 Al-Mohafza U211 1-2 Al Taliya SC U214
F 19/02 Al Nawaeir U211 0-0 Al-Shorta Damascus U1
F 19/02 Hutteen U211 0-2 Al Ittihad (Youth)(S3
F 19/02 Al Wahda Damascus U2 0-1 Al-Majd U212
F 19/02 Stade Ouchy2 1-1 Aarau2
F 19/02 Schaffhausen4 4-0 Thun1
F 19/02 FC Wil 19003 1-1 Grasshopper1
F 19/02 Monthey1 0-3 Lugano1
F 19/02 Valladolid U19 0-0 Alcorcon U19
S 19/02 CF Rayo Majadahonda 0-0 Rayo Vallecano U19
F 19/02 Central Coast Footba3 1-2 Honiara City FC
F 19/02 Cape Umoya United1 0-0 Cape Town All Stars
F 19/02 Khimki15 0-4 Krylya Sovetov1
F 19/02 Rostov FK3 0-1 Terek Grozny15
F 19/02 FC Ufa6 3-0 Ural Sverdlovsk Obla
F 19/02 CS Universitatea Cra 1-0 AFC Hermannstadt3
F 19/02 Brighton U23 - Leicester City U23
F 19/02 Tanzania U202 1-1 Gambia U204
F 19/02 Morocco U212 0-0 Ghana U202
F 19/02 FC Felgueiras2 1-1 Marr Tino1
F 19/02 Stal Mielec5 0-0 Cracovia Krakow2
F 19/02 Wisla Krakow3 2-1 Pogon Szczecin5
F 19/02 Canterbury United1 0-2 Team Wellington1
F 19/02 Wellington Phoenix R12 1-1 Auckland City2
F 19/02 Plateau United 1-1 Rivers United1
F 19/02 Warri Wolves FC11 1-1 Enyimba2
F 19/02 FK Rudar Pljevlja4 4-2 OFK Titograd11
F 19/02 Jezero Plav2 0-1 FK Zeta2
F 19/02 OFK Petrovac 2-1 FK Podgorica1
F 19/02 FK Iskra Danilovgrad3 2-1 Decic Tuzi4
F 19/02 FK Buducnost Podgori3 1-1 FK Sutjeska Niksic4
F 19/02 Tigres UANL U20 0-0 Club Tijuana U20
F 19/02 San Luis U20 0-0 Santos Laguna U20
F 19/02 Pumas U20 0-0 Leon U20
F 19/02 Pachuca U20 0-0 Chivas Guadalajara U
F 19/02 Blackburn Rovers U23 4-1 West Ham U232
F 19/02 CDSyC Cruz Azul U20 0-3 Toluca U20
F 19/02 Atlas U20 2-1 Club America U20
F 19/02 Necaxa U20 2-0 Monterrey U20
F 19/02 FC Juarez U202 2-2 Mazatlan U201
F 19/02 Queretaro U201 0-1 Puebla U201
F 19/02 Intel Paja1 3-0 CD Cuautla3
S 19/02 Irapuato 0-0 Deportivo Cafessa
F 19/02 Necaxa1 1-1 Monterrey1
F 19/02 FC Juarez1 1-0 Mazatlan FC1
F 19/02 Renaissance Zmamra2 1-2 Wydad Casablanca1
F 19/02 Rodange 914 1-0 CS Petange1
F 19/02 Al-Madina 0-0 Al ittihad(LBY)
F 19/02 Al-Arabi Club (KUW)3 2-1 Al-Salmiyah5
F 19/02 Al-Sahel1 1-3 Al-Nasar
F 19/02 Al-Sadd FC(SA) 0-0 Al-Taqdom
F 19/02 Al Qaisoma 1-0 Al-Akhdoud
F 19/02 Al-Zlfe 1-3 Bisha FC
F 19/02 Al-Arabi(KSA) 0-2 Al-Ansar
F 19/02 Al Liwaa 0-0 Kumait
F 19/02 Hercue 0-0 Al Safa(KSA)
F 19/02 Al Entesar 0-1 Al-Jndal
F 19/02 KF Arberia2 0-4 Prishtina2
F 19/02 Bandari2 2-1 AFC Leopards
F 19/02 Bidico 2-1 Mathare United
F 19/02 Ulinzi Stars Nakuru3 2-0 Sofapaka FC1
F 19/02 Shriker osaka Futsal 4-0 Nagano Futsal
F 19/02 Maccabi Tamra5 1-0 Hapoel Herzliya12
F 19/02 Kafr Qasim4 0-2 Hapoel Kfar Saba1
F 19/02 Mohun Bagan(Ind)3 3-1 East Bengal5
S 19/02 CA Penarol - Cerro Largo
F 19/02 Chooka Talesh2 1-1 Pars Jonoubi Jam1
F 19/02 Mes krman1 2-0 Kheybar Khorramabad1
F 19/02 Bengaluru Braves (W)1 2-0 Indian Football Fact
F 19/02 Rebels FC (W) 1-1 Slamzers Belgaum (W)2
F 19/02 Punjab Police Jaland3 1-1 CRPF1
F 19/02 FC Goa Development I 2-0 Velsao SCC
F 19/02 Sudeva Moonlight FC 0-2 Neroca
F 19/02 Gokulam Kerala FC 4-0 AIFF XI2
S 19/02 Fylkir (w) 0-0 Valur (w)
F 19/02 Haukar Hafnarfjordur6 2-2 Reynir Sandgerdi3
F 19/02 Kari Akranes 4-1 IH Hafnarfjordur
F 19/02 KV Vesturbaer 2-0 KFR Aegir
F 19/02 MTK Hungaria4 0-0 Mezokovesd Zsory3
F 19/02 Willem II1 0-6 FC Utrecht
F 19/02 Deportivo Mictlan3 1-1 Deportivo Mixco4
F 19/02 Ashanti Gold1 4-0 Aduana Stars
F 19/02 Elmina Sharks2 1-2 Medeama SC1
F 19/02 Inter Allies3 1-1 WAFA1
F 19/02 Karela United FC 2-0 Liberty Professional
F 19/02 Techiman City1 1-0 Great Olympics12
F 19/02 Berekum Chelsea2 1-0 Ghana Dream FC3
F 19/02 Bechem United2 1-1 Legon Cities FC1
F 19/02 Accra Hearts of Oak1 3-2 Ebusua Dwarfs3
F 19/02 Bombada FC1 1-1 Kiang West FC12
F 19/02 Immigration FC2 0-0 Latrikunda Utd1
F 19/02 Team Rhino FC1 0-1 Jarra West FC1
F 19/02 Inter Turku4 1-0 FC Haka12
F 19/02 MuSa 0-1 Ekenas IF Fotboll2
F 19/02 Labasa FC1 1-1 Suva FC2
F 19/02 Bahir Dar Kenema FC1 0-0 Wolaita Dicha12
F 19/02 Sebeta City4 1-0 Welkite Ketema2
F 19/02 FC Kuressaare 6-2 FC Flora Tallinn
F 19/02 Flora Paide 1-0 Nomme JK Kalju
F 19/02 Kafr Saad (w) 0-4 Wadi Degla (w)
S 19/02 Al Teram (w) 0-0 Ahli Bank (W)
F 19/02 El Daklyeh 1-0 Al Zarka
F 19/02 ZED FC1 2-2 Sers Elyan1
F 19/02 Nogoom El Mostakbal2 0-0 El Sekka El Hadid1
F 19/02 Universidad Catolica 3-0 Olmedo Riobamba
F 19/02 Liga Dep. Universita1 4-2 9 de Octubre1
F 19/02 Aalborg1 0-2 Midtjylland1
F 19/02 Skive IK3 1-3 Herfolge Boldklub Ko3
F 19/02 Baumit Jablonec1 1-1 Mlada Boleslav1
F 19/02 Nea Salamis 4-0 Karmiotissa Polemidi3
F 19/02 Olympiakos Nicosia F2 1-0 AEK Larnaca2
F 19/02 NK Osijek II3 0-0 Hrvatski dragovoljac3
F 19/02 Slaven Koprivnica3 2-2 HNK Sibenik1
F 19/02 FC Aserri3 1-3 CD Barrio Mexico2
F 19/02 CS Uruguay De Corona3 0-2 Municipal Turrialba2
F 19/02 Deportes Tolima1 3-1 Patriotas FC1
F 19/02 Athletico Olympic2 1-0 Vitalo2
F 19/02 PFK Montana14 1-0 CSKA 1948 Sofia1
F 19/02 San Francisco FC5 4-4 Atletico Chiriqui1
F 19/02 Al-Budaiya 0-0 Al-Hadd
F 19/02 Al-Riffa1 2-1 Manama Club2
F 19/02 Al-Ahli(BHR)3 1-0 Busaiteen2
F 19/02 Al-Muharraq2 1-0 East Riffa4
F 19/02 Chabab Ben Guerir 3-2 Chabab Atlas Khenifr
F 19/02 Seraing United13 0-2 Saint Gilloise5
F 19/02 Mechelen1 1-1 KAA Gent1
F 19/02 SKU Amstetten2 1-0 SV Horn2
F 19/02 FC Blau Weiss Linz1 1-0 FC Liefering6
F 19/02 FC Superfund Paschin3 0-3 FC Wacker Innsbruck2
F 19/02 SK Vorwarts Steyr1 0-1 Austria Wien (Youth)2
F 19/02 Austria Lustenau15 2-3 Lafnitz1
F 19/02 Joondalup United4 2-2 Balga SC5
F 19/02 Mandurah City 4-1 Morley Windmills2
F 19/02 UWA-Nedlands FC2 3-2 Dianella White Eagle2
F 19/02 Western Knights 3-2 Canning City SC1
F 19/02 Quinns FC 1-6 Wanneroo City
F 19/02 Olympic Kingsway SC2 2-0 Kingsley SC1
F 19/02 FC Ashfield 0-5 Murdoch University
F 19/02 Fremantle City1 5-1 Curtin Univ SC
F 19/02 Adelaide United2 3-2 Central Coast Marine4
F 19/02 Argentinos Jrs Reser1 1-0 Platense Reserves2
F 19/02 Arsenal de Sarandi R3 3-3 Banfield Reserves4
F 19/02 Atletico Tucuman Res2 2-0 Central Cordoba SdE 1
F 19/02 Colon Reserves 1-1 San Lorenzo Reserves1
F 19/02 Gimnasia LP Reserves2 2-0 CA Talleres de Có2
F 19/02 Godoy Cruz Reserves4 0-0 Estudiantes LP Reser5
F 19/02 Huracan Reserves5 2-2 Union Santa Fe Reser13
F 19/02 Lanus Reserves1 1-1 Defensa y Justicia R1
F 19/02 Newells Reserves1 1-3 Boca Juniors Reserve1
F 19/02 CA Patronato Reserve1 1-3 CA Independiente Res1
F 19/02 Racing Club Reserves3 2-1 CA Aldosivi Reserves13
F 19/02 River Plate R1 1-1 Rosario Central Rese15
F 19/02 Sarmiento Junin Rese15 2-1 Velez Sarsfield Rese2
F 19/02 Defensores de Belgra4 4-2 Almirante Brown3
F 19/02 CS Constantine U212 3-2 MC Oran U212
F 19/02 NA Hussein Dey U212 1-1 USM Bel Abbes U211
F 19/02 US Biskra U213 2-1 USM Alger U212
S 19/02 A Bou Saada U21 0-0 USM El Harrach U21
F 19/02 RC Arba13 1-1 IRB Lakhdaria14
F 19/02 A Bou Saada 0-1 USM EL HARRACH
F 19/02 JSM Bejaia2 2-1 USM Blida2
F 19/02 RC Kouba 1-1 MO Bejaia4
F 19/02 WA Boufarik 1-0 WRB Msila
F 19/02 CR Beni Thour 0-0 ES Ben Aknoun
F 19/02 Tally Valley2 2-7 Magic United TFA1
F 19/02 Centenary Stormers 4-1 Pine Rivers United1
F 19/02 Logan Metro1 6-0 Coomera1
F 19/02 Kangaroo P Rovers 0-5 Palm Beach2
F 19/02 Deakin Ducks FC1 3-0 Old Trinity SC12
F 19/02 Melton Phoenix FC1 7-0 Wyndham United FC
F 19/02 Knox City1 0-2 Yarra Jets5
F 19/02 Mount Martha SC1 2-5 East Kew FC4
F 19/02 Endeavour Hills FS S3 1-4 Surfside Waves SC
F 19/02 Old Ivanhoe Grammari1 0-3 Mount Waverley City 1
F 19/02 Frosinone2 0-0 Pescara3
F 19/02 Real Betis15 1-0 Getafe4
F 19/02 Ponferradina1 1-0 Mirandes14