Football.biz

Təqvim

<< | Nov 18 | Nov 19 | Nov 20 | Nov 21 | Nov 22 | >>
F 20/11 Coventry City1 0-0 Birmingham City
F 20/11 Rennes2 0-1 Bordeaux2
F 20/11 Monaco2 3-3 Paris Saint Germain 13
F 20/11 Redcliffe PCYC 5-1 Logan Village
F 20/11 El Gounah 1-3 Aswan
S 20/11 Smouha SC 0-0 El Entag Al Harby
F 20/11 FK Krasnodar II 1-2 Shinnik Yaroslavl4
F 20/11 NEC Nijmegen 1-1 Roda JC12
F 20/11 Volendam 1-1 FC Oss3
F 20/11 Excelsior SBV 4-1 AZ Alkmaar (Youth)1
F 20/11 MVV Maastricht2 3-3 Jong PSV Eindhoven (
F 20/11 Den Bosch 2-2 Jong Ajax (Youth)
F 20/11 FC Utrecht (Youth)2 2-1 Helmond Sport2
F 20/11 Wolves U231 1-4 Middlesbrough U232
F 20/11 Mansfield Town2 1-1 Colchester United
F 20/11 Bragantino2 4-0 Bahia4
F 20/11 Lyon Duchere 0-0 Cholet So3
F 20/11 MSV Duisburg4 0-4 SC Verl1
F 20/11 FC Bunyodkor II Chri 2-4 FK Gijduvon1
F 20/11 Ha Noi (w) 3-0 Ha Noi II(w)
F 20/11 Phong Phu Ha Nam (w) 0-0 TNG Thai Nguyen (w)
F 20/11 Neftchi Fargona 1-0 Shurtan Guzor
F 20/11 Connahs Quay Nomads 1 2-1 Newi Cefn Druids4
S 20/11 Aberystwyth Town 0-0 Bala Town
F 20/11 Angostura FC3 2-0 Fundacion AIFI5
F 20/11 Yaracuy FC7 0-1 Universidad Central 2
F 20/11 Fundacion Lara Depor5 1-2 Llaneros De Guanare5
F 20/11 Banfield2 0-2 River Plate11
F 20/11 Zamora Barinas3 1-3 Caracas FC4
F 20/11 Gran Valencia FC4 0-1 Portuguesa FC3
F 20/11 Navbahor Namangan B 0-0 FK Chigatoy
F 20/11 Jizak 1-1 Aral Nukus
F 20/11 Lokomotiv BFK 5-2 Yashnobod
F 20/11 Metallurg Bekobod2 2-3 Kuruvchi Bunyodkor2
F 20/11 Sogdiana Jizak1 3-1 Nasaf Qarshi3
F 20/11 Navbahor Namangan2 1-0 Termez Surkhon1
F 20/11 Pakhtakor2 2-1 Kuruvchi Kokand Qoqo1
F 20/11 Rocha23 1-2 CS Cerrito4
F 20/11 CA Atenas6 2-3 CA Juventud4
F 20/11 Rampla Juniors FC3 1-3 IA Sud America14
F 20/11 Villa Espanola3 0-2 Racing Club Montevid4
F 20/11 Albion FC2 2-1 Tacuarembo2
F 20/11 Central Espanol2 3-0 Villa Teresa14
F 20/11 Boston River 0-0 Nacional Montevideo
F 20/11 CA River Plate 0-0 Defensor Sporting Mo
F 20/11 Centro Atletico Feni2 1-1 Deportivo Maldonado2
S 20/11 Plaza Colonia 0-0 Torque
S 20/11 Danubio FC 0-0 CA Penarol
F 20/11 FC Mynai U21 0-0 Dnipro-1 U21
F 20/11 Desna Chernihiv U21 3-4 Lviv U21
F 20/11 Inhulets Petrove U21 0-6 Dinamo KyivU21
F 20/11 Rukh Vynnyky U21 1-0 FC Mariupol U21
F 20/11 FC Shakhtar Donetsk 1 3-1 PFC Oleksandria U21
F 20/11 FC Vorskla U21 2-3 Kolos Kovalivka U21
S 20/11 Olimpic Donetsk U21 0-0 Zorya U21
F 20/11 Cherkaskyi Dnipro1 0-1 Metalurh Zaporizhya1
F 20/11 Ahrobiznes TSK Romny4 4-0 Nyva Ternopil3
F 20/11 Hirnyk-Sport 2-3 Obolon Kiev
F 20/11 FK Avanhard Kramator14 1-2 Veres1
F 20/11 Krystal1 1-2 Vpk Agro Magdalinovk2
F 20/11 Metalist 1925 Kharki11 0-1 Kremin Kremenchuk2
F 20/11 Polissya Zhytomyr2 1-3 MFK Mikolaiv4
F 20/11 Alians Lypova Dolyna12 0-0 Chernomorets Odessa6
S 20/11 Volyn 0-0 Prykarpattya Ivano F
F 20/11 Rukh Vynnyky1 0-0 FC Mariupol
F 20/11 Banni Yas1 0-2 Ittihad Kalba
F 20/11 Al-Wasl12 1-2 Al Ain2
F 20/11 Ahli Al-Fujirah 1-0 Hatta2
F 20/11 Al-Sharjah3 2-1 Al Nasr Dubai6
F 20/11 Al Oruba (UAE) 1-1 Al Arabi(UAE)
F 20/11 Al-Hamriyah 1-1 Dabba Al-Fujairah
F 20/11 Emirates Club 3-2 Al Bataeh
F 20/11 Al Entesar 3-2 Al Safa(KSA)
F 20/11 Port FC1 5-0 Suphanburi FC1
F 20/11 Tanzania Prisons2 0-0 Mtibwa Sugar1
F 20/11 Dodoma Jiji FC1 1-1 Biashara United FC2
F 20/11 Ruvu Shooting 3-0 Mbeya City2
F 20/11 Motala AIF FK 2-3 FC Linkoping City
F 20/11 Chiasso - Aarau
F 20/11 Grasshopper - Neuchatel Xamax
F 20/11 Stade Ouchy3 2-2 Schaffhausen3
F 20/11 Winterthur1 1-1 Kriens4
F 20/11 Comercial-SP3 2-1 AE Velo Clube SP1
F 20/11 UF Beniganim 0-0 CD Olimpic Xativa
F 20/11 Acero 0-0 UD Alzira
F 20/11 CD Guadalajara 0-0 CD Pedroneras
F 20/11 Atletico Union Guima4 1-1 Atletico Tacoronte4
F 20/11 Panaderia Pulido1 0-0 Villa Santa Brigida2
S 20/11 UD Kia 0-0 UD San Fernando
F 20/11 SD San Jose U192 1-3 Tenerife U19
F 20/11 Laugu United3 2-2 FC Isabel United1
F 20/11 Solomon Warriors FC 7-0 Kossa FC1
F 20/11 Mantab United1 2-3 Circle Newtown Unite
F 20/11 Hibernian (w)1 2-6 Celtic (w)
F 20/11 Dunfermline Athletic4 2-1 Heart of Midlothian4
F 20/11 Malawi U17(N)1 2-2 Botswana U17
F 20/11 Zambia U17(N) 2-0 Comoros U17
F 20/11 PFC Sochi Youth2 0-0 FC Terek Groznyi You1
F 20/11 Arsenal U2312 1-0 Everton U232
F 20/11 Kohtla Jarve JK Jarv 0-4 Vandra JK Vaprus
F 20/11 Al-Kharitiyath SC U22 1-2 Al Sadd SC U232
F 20/11 ARC Olorus14 0-0 Gil Vicente4
F 20/11 Feirense4 0-1 Amora FC4
F 20/11 Uniao Leiria1 1-0 Portimonense
F 20/11 Lechia Gdansk3 3-2 Slask Wroclaw1
F 20/11 Gornik Zabrze1 1-2 Piast Gliwice1
F 20/11 LKS Nieciecza1 2-0 Widzew lodz1
F 20/11 River Plate (PAR)14 1-2 Cerro Porteno14
F 20/11 Sportivo San Lorenzo5 2-2 Libertad2
F 20/11 Ahli Al Khalil13 1-0 Al Birah3
S 20/11 Shabab Althahrea 0-0 Jabal Al Mukaber
F 20/11 Team Wellington2 2-1 Hawkes Bay United3
F 20/11 Waitakere United2 1-4 Wellington Phoenix R2
F 20/11 Canterbury United (w 6-0 Central Football (w
S 20/11 Canterbury United Pa 0-0 Central football (W)
S 20/11 Portadown 0-0 Glentoran FC
F 20/11 Olimp Comrat 5-0 FC Sireti
F 20/11 Flacara Falesti 1-2 Glodeni
F 20/11 Real Succes 0-2 FC Sheriff B
F 20/11 Dinamo-Auto3 2-1 FC Floresti1
F 20/11 Zimbru Chisinau3 1-3 Dacia-Buiucani
F 20/11 Mazatlan FC (w)1 1-1 Saint Louis Athletic2
F 20/11 Club America (w)2 3-0 Pachuca (w)1
F 20/11 Queretaro (w)1 1-2 Cruz Azul (w)1
F 20/11 Tigres (w)1 4-1 Chivas Guadalajara (
F 20/11 Universidad Guadalaj2 1-1 Cimarrones de Sonora3
F 20/11 Swieqi United2 1-0 St. Andrews1
F 20/11 Qormi F.C4 1-1 Zebbug Rangers
F 20/11 Santa Lucia12 3-2 Lija Athletic4
F 20/11 Sirens2 0-4 Zejtun Corinthians
F 20/11 Cheng Fung1 4-1 Casa De Portugal
F 20/11 Al Fahaheel SC 1-2 Al Gela
F 20/11 Al-Yarmouk1 1-3 Al Kuwait SC2
F 20/11 Al-Qadsia SC2 0-1 Al-Salmiyah4
F 20/11 Al-Salibikhaet 0-6 Al-Nasar
F 20/11 Hajer (Youth) 0-0 Al-Taawon Youths
F 20/11 Al-Nasr (Youth) 0-0 Al-Shabab (Youth)
F 20/11 Al Ahli Jeddah (Yout 0-0 Al-Faisaly Harmah Yo
F 20/11 Al-Tai (Youth) 0-1 Al-Ettifaq (Youth)
F 20/11 Al-Fath (Youth) 1-0 Ohud Medina Youths
F 20/11 Abha U20 2-2 Al-Ittihad (Youth)
F 20/11 Al Wehda (Youth)1 1-1 Al-Qadasiya (Youth)1
S 20/11 Al-Hilal (Youth) 0-0 Al-Feiha U20
F 20/11 Al Selmiyah 1-0 Al mojzel
F 20/11 Al-Washm 0-0 Al-Sharq
F 20/11 Afief 1-2 Al-Riyadh
F 20/11 Al Najma(KSA) 2-0 Al Dahab
S 20/11 AFC Leopards 0-0 Weston Shitima
F 20/11 FC Zhetysu Taldykorg2 1-2 Lokomotiv Astana
F 20/11 Kaisar Kyzylorda 1-2 Kyzylzhar Petropavlo
F 20/11 Tobol Kostanai4 2-0 FK Taraz12
F 20/11 Sony Sendai1 1-4 Honda Lock SC2
F 20/11 Al-Ahly2 0-1 Ramtha Club
F 20/11 FC Tiamo Hirakata1 1-1 FC Kariya1
F 20/11 Nashville1 3-0 Club Internacional d2
F 20/11 Nagano Futsal 0-9 Shonan Bellmare Futs
F 20/11 Yangiyer2 1-0 FK Rubin (UZB)1
F 20/11 Paktako 79 0-2 Pakhtakor II
F 20/11 Maccabi Herzliya U193 0-1 Hakoach Macabi Ramat2
F 20/11 Hapoel Bikat Hayarde4 0-0 Hapoel Holon Yaniv2
F 20/11 Ironi Tiberias1 4-1 Hapoel Kaukab2
S 20/11 Shimshon Kafr Qasim 0-0 FC Ironi Or Yehuda
S 20/11 Maccabi Herzliya 0-0 SC Maccabi Ashdod
F 20/11 Kerala Blasters FC(N2 0-1 Mohun Bagan(Ind)1
F 20/11 Persiraja Aceh - Pusamania Borneo FC
F 20/11 Persita Tangerang - PSS Sleman
F 20/11 PSIS Semarang - Persebaya Surabaya
F 20/11 Barito Putera - Arema Malang
F 20/11 Varda SE1 3-1 Paksi SE Honlapja3
F 20/11 ADO Den Haag (w)1 3-0 Zwolle (w)1
F 20/11 SC Heerenveen (w)1 3-0 Excelsior Barendrech
F 20/11 VV Alkmaar (w) 1-2 PSV Eindhoven (w)1
F 20/11 Brunos Magpie 0-0 Lions Gibraltar
F 20/11 Techiman City 2-0 Ebusua Dwarfs13
F 20/11 Great Olympics1 3-0 Legon Cities FC2
F 20/11 VfL Wolfsburg (w)1 3-0 FFC Frankfurt (w)1
S 20/11 ETSV Weiche Flensbur 0-0 St Pauli II
S 20/11 SV Babelsberg 03 0-0 FSV Union Furstenwal
S 20/11 Germania Halberstadt 0-0 FC Lokomotive Leipzi
S 20/11 Tennis Borussia Berl 0-0 FSV luckenwalde
F 20/11 FC Shevardeni 7-1 Aragvi Dusheti
F 20/11 Samgurali Tskh 0-0 FC Gagra4
F 20/11 FC Sioni Bolnisi1 0-0 Shukura Kobuleti11
F 20/11 WIT Georgia Tbilisi1 1-1 Merani Martvili2
F 20/11 Paris Saint Germain 1 1-0 Lyon (w)3
F 20/11 Ba 3-1 Nasinu FC1
F 20/11 Lautoka2 0-1 Nadi FC1
S 20/11 JK Nomme United U19 2-0 Levadia Tallinn U19
F 20/11 Tartu JK Maag Tammek 0-5 FC Nomme United
F 20/11 Lyngby1 1-1 AC Horsens2
F 20/11 HIK Hellerup4 1-2 Nykobing FC3
S 20/11 Roskilde 0-0 AB Copenhagen
F 20/11 Viborg2 2-1 Hobro1
F 20/11 Kolding FC1 1-2 Fredericia
F 20/11 Marila Pribram U19 - Mlada Boleslav U19
F 20/11 Slovan Liberec3 1-3 Baumit Jablonec5
F 20/11 Digenis Morphou - Dignis Yepsonas
F 20/11 Hrvatski dragovoljac13 0-1 Rudes2
F 20/11 Inter Zapresic2 2-0 Dinamo Zagreb II2
F 20/11 Medjimurje2 2-5 Bijelo Brdo2
F 20/11 NK Lokomotiva Zagreb2 2-2 NK Varteks Varazdin2
F 20/11 HNK Sibenik 1-3 HNK Gorica
F 20/11 Alajuelense (w)1 4-0 Sporting FC (w)
F 20/11 America de Cali (w)2 3-1 Deportivo Pasto (w)1
F 20/11 Atletico Bucaramanga1 0-5 Atletico Nacional Me1
F 20/11 Independiente Santa 1 3-1 La Equidad (w)2
F 20/11 Real San Andres (w)1 0-0 Independiente Medell
F 20/11 Fortaleza FC (w)3 2-2 Millonarios (w)1
F 20/11 Junior (w)1 1-1 Deportivo Cali (w)
F 20/11 Arsenal de Sarandi2 2-3 Union Santa Fe13
F 20/11 Deportes Temuco1 1-0 Union San Felipe4
F 20/11 CD Magallanes2 1-1 CD Copiapo S.A.
F 20/11 Puerto Montt3 3-2 Nublense3
F 20/11 Santiago Morning2 2-1 Deportes Santa Cruz1
F 20/11 Rangers Talca3 1-0 Melipilla3
F 20/11 Heilongjiang Lava Sp3 2-1 Xinjiang Tianshan Le13
F 20/11 Senegal U20 1-1 Sierra Leone U20
F 20/11 Yantra Gabrovo5 1-2 Lokomotiv Sofia2
F 20/11 Barra Mansa FC 1-3 Arraial Do Cabo
F 20/11 Ceres/RJ5 1-1 CGI April 73
F 20/11 Queimados RJ1 1-1 Barra da Tijuca4
F 20/11 Tigres Brasil3 0-0 Barcelona EC3
F 20/11 Barra Mansa FC2 1-3 CEAC/Araruama4
S 20/11 Casimiro de Abreu EC 0-0 Mesquita-RJ
S 20/11 Mageense FC3 2-0 Itaborai Profute3
S 20/11 Perolas Negras4 1-0 Bela Vista1
F 20/11 Santos Macapa 0-1 Sao Raimundo/RR
F 20/11 River PI14 1-1 Altos/PI2
F 20/11 Vitoria BA2 0-0 Ponte Preta3
F 20/11 Avai FC SC6 1-0 Confianca SE13
F 20/11 Sampaio Correa 1-3 Chapecoense SC1
F 20/11 Guarani SP4 2-1 Botafogo SP4
F 20/11 Juventude1 5-0 Parana PR5
F 20/11 Cruzeiro (MG)2 1-1 Figueirense2
F 20/11 Agua Santa SP Youth3 1-1 Santos (Youth)2
F 20/11 Elosport SP Youth2 0-1 Guarani SP (Youth)3
F 20/11 Osasco Audax Youth12 3-1 Sao Paulo U2011
F 20/11 OSTO youth team5 1-1 Juventus-AC (Youth)3
F 20/11 Portuguesa Santista 3 3-1 Portuguesa (Youth)13
F 20/11 Uniao Mogi Youth2 1-1 Taubate (Youth)2
F 20/11 Vocem SP Youth2 0-2 XV de Piracicaba (Yo12
F 20/11 AA Flamengo SP U201 0-0 Sao Bernardo (Youth)
F 20/11 Nacional AC Sao Paul 0-2 Palmeiras SP U202
F 20/11 Sao Jose AP (Youth) 0-0 Corinthians Paulista
F 20/11 Linense SP (Youth) 6-0 Inter Bebedouro SP Y
F 20/11 Charleroi (W) 0-3 Eendracht Aalst (W)
F 20/11 KAA Gent Ladies (w)11 1-3 Standard Liege (w)
F 20/11 Real Potosi21 0-1 Club Guabira4
S 20/11 Real Santa Cruz 0-0 Aurora
F 20/11 FC Molodechno 0-0 Dnepr Mogilev
F 20/11 Ugyen Academy1 3-2 Thimphu City
F 20/11 AS Police Ouagadougo 0-1 AS Douanes Ouagadoug2
F 20/11 ASF Bobo2 0-1 US Forces Armees2
F 20/11 Leopard St Camille2 0-2 KOZAF3
S 20/11 Sally Tas 0-0 Rahimo FC
F 20/11 Club Brugge(U23) 2-0 Lierse1
F 20/11 Qarabag II 2-3 Zaqatala FK
F 20/11 Keshla FK II 1-3 Sabah II
F 20/11 Standard Sumgayit II 0-4 PFC Neftchi II
F 20/11 FC Blau Weiss Linz4 3-2 SV Horn2
F 20/11 Austria Lustenau2 2-1 FAC Team Fur Wien3
F 20/11 SKU Amstetten1 1-2 Austria Wien (Youth)
F 20/11 Lafnitz1 3-0 SK Vorwarts Steyr
F 20/11 FC Liefering1 6-1 Kapfenberg3
F 20/11 SG Austria Klagenfur5 1-1 FC Wacker Innsbruck3
F 20/11 Annerley FC (w) 1-6 Virginia United SC (1
F 20/11 Boca Juniors7 1-2 Lanus2
F 20/11 AD Alcorcon11 1-0 CD Lugo3
F 20/11 Frosinone3 0-2 Cosenza Calcio 19142
F 20/11 Osasuna2 1-1 SD Huesca3
F 20/11 RCD Espanyol4 1-2 Girona2
F 20/11 New England Revoluti2 2-1 Montreal Impact1