Football.biz

Təqvim

<< | Jul 31 | Aug 1 | Aug 2 | Aug 3 | Aug 4 | >>
F 02/08 Shanghai East Asia F 4-0 Hebei HX Xingfu1
F 02/08 Chongqing SWM Motors13 2-2 Tianjin Teda3
F 02/08 Spal1 1-3 Fiorentina1
F 02/08 Lecce 3-4 Parma2
F 02/08 Sassuolo1 0-1 Udinese1
F 02/08 Genoa24 3-0 Verona1
F 02/08 Bologna3 1-1 Torino3
F 02/08 Sydney FC U20 0-0 Western Sydney Wande
F 02/08 NK Udarnik Kurilovec1 2-2 Kustosija1
F 02/08 Sampion Celje 3-0 NK Brinje Grosuplje1
F 02/08 FK OEZ Letohrad 3-3 Pardubice B
F 02/08 CSKA 0-0 Rotor Volgograd
F 02/08 Victoria Sulejowek 22 1-3 Wisla Drzencinow1
F 02/08 SV Drochtersen/Assel 1-2 SV Curslack Neuengam
F 02/08 Hannover 96 Am 4-1 MTV Wolfenbuttel
F 02/08 SF Ricklingen 1-2 HSC Hannover
F 02/08 VfL Oldenburg1 5-0 Blumenthaler SV
F 02/08 SSV Bergisch Born 19 5-3 Cronenberger SC
F 02/08 Hertha 06 Charlotten 1-1 SD Croatia Berlin1
F 02/08 Slovacko (w) 0-2 GKS Katowice (w)
F 02/08 KSF Prespa Birlik4 0-3 IS Halmia1
F 02/08 SV Bendestorf 1-5 Eintracht Nordersted
F 02/08 Go Ahead Eagles1 0-0 SC Telstar
F 02/08 Hannover 96 Am 5-0 Bremer SV
F 02/08 Michalovce 1-0 Mezokovesd Zsory
F 02/08 SpVg Schonnebeck 2-1 ASC 09 Dortmund1
F 02/08 Siegen Sportfreunde1 1-3 Hennef 052
F 02/08 SpVg Frechen 201 0-0 SV 09/35 Wermelskirc2
F 02/08 FK Lida 0-3 Smorgon FC
F 02/08 SSVg Velbert 3-3 Westfalia Herne
F 02/08 TSG 1846 Bretzenheim 0-6 VfB Ginsheim
F 02/08 FC Borussia Drosched3 1-1 SG Finnentrop/Bameno1
F 02/08 Enppi 4-2 Misr Elmaqasah1
F 02/08 Monchengladbach AM.2 1-0 Adams Sam Beek
F 02/08 Khimki 2-0 Dynamo Moscow
F 02/08 FK Biolog 1-2 Stavropolye-2009
F 02/08 Renova Cepciste 3-1 Korab Debar
F 02/08 FK Berane 1-3 Decic Tuzi
F 02/08 Apollon Limassol FC 2-0 AEK Larnaca1
F 02/08 Anorthosis Famagusta 1-1 APOEL Nicosia
F 02/08 FC Germania Teveren1 0-2 FC Viktoria Arnoldsw
F 02/08 Barcelona (w) 3-0 Montpellier (w)
F 02/08 San Gwann 2-2 Qrendi
F 02/08 Marsaxlokk FC 2-1 Zebbug Rangers
F 02/08 Uberlandia MG2 2-2 Boa Esporte Clube3
S 02/08 Hamersley Rovers SC 0-0 Joondalup United
S 02/08 Maddington White Cit 0-0 Wimbledon SC
S 02/08 FC Mecklenburg Schwe 0-0 Heider SV
S 02/08 Chelyabinsk 0-0 Torpedo Miass II
S 02/08 SFK Stern 0-0 FC Stern Marienfelde
S 02/08 Rot-Weiss Essen 0-0 Oldenburg
S 02/08 Banik Ostrava B 0-0 Frydek-Mistek
S 02/08 TSV Solingen 0-0 VFL Benrat
S 02/08 Kedr 0-0 FC Petrikivka
S 02/08 St Stefan Im Rosenta 0-0 Straden (W)
S 02/08 Beijing GuoAn (R) 0-0 Guangzhou Fuli Reser
S 02/08 Shanghai Shenhua Res 0-0 Shandong Luneng Rese
F 02/08 Helsingborg3 1-1 Hammarby3
F 02/08 Kalmar 0-0 AIK Solna2
F 02/08 IFK Goteborg3 0-3 Malmo FF2
F 02/08 Varbergs BoIS FC2 1-1 Ostersunds FK1
F 02/08 Shinnik Yaroslavl3 1-0 Torpedo moskva
F 02/08 Krylya Sovetov 0-0 Baltika Kaliningrad4
F 02/08 Consadole Sapporo 2-3 Vissel Kobe1
F 02/08 Harrogate Town2 3-1 Notts County2
F 02/08 Kiffen Helsinki1 1-1 Honka Akatemia1
F 02/08 Ilves Tampere II2 3-0 TPV Tampere13
F 02/08 Mufulira Wanderers2 0-1 Nkwazi1
F 02/08 Power Dynamos3 2-1 Forest Rangers2
S 02/08 Nakambala Leopards 0-0 Zanaco
S 02/08 Green Buffaloes 0-0 Kabwe Youth Soccer A
F 02/08 Northern Redbacks (w1 1-2 Murdoch University M
S 02/08 NTC Football West (W 0-0 Balcatta (w)
S 02/08 Hong Linh Ha Tinh 0-0 Than Quang Ninh
S 02/08 T T Hanoi 0-0 Can Tho
F 02/08 Hartford Athletic3 4-1 Loudoun United1
F 02/08 Orlando Pride (w) - Utah Royals (w)
F 02/08 OL Reign Reign (w) - Chicago Red Stars (w
F 02/08 Arlington FC2 4-5 FC Harrington4
F 02/08 Detroit City 3-0 FC Buffalo
F 02/08 New York Cosmos 1-1 New Amsterdam Utd
F 02/08 Baltimore (USA)1 1-1 Maryland Bobcats FC2
F 02/08 Chebba2 3-0 CS.Hammam-Lif13
F 02/08 US Tataouine2 1-1 Sifakesi14
F 02/08 Etoile Metlaoui1 2-1 Stade tunisien
F 02/08 U.S.Monastir12 0-0 Club Africain3
S 02/08 Nakhon Ratchasima - Samut Prakan City
S 02/08 Muang Thong United - Port FC
S 02/08 Buriram United - Chiangrai United
S 02/08 BEC Tero Sasana - Sukhothai
F 02/08 Ravshan Kulob12 2-2 FC Panjshir3
F 02/08 FC Istaravshan4 1-1 CSKA Pamir Dushanbe4
F 02/08 FC Barkchi1 1-2 Lokomotiv Pamir2
F 02/08 Skiljebo SK 1-2 Karlslunds IF HFK2
F 02/08 Vartans IK1 1-1 FC Gute1
F 02/08 Karlstad BK B 2-1 IFK Amal
F 02/08 Kvarnsvedens IK 0-3 Sandvikens IF
F 02/08 Alvsjo AIK FF (w)1 1-1 Alingsas (W)1
F 02/08 Kristianstads DFF (w 1-1 Umea IK (w)1
F 02/08 Brattvag2 3-1 Senja2
F 02/08 FC Rosengard (w) 2-1 Pitea IF (w)2
F 02/08 Vaxjo (W) 1-0 Djurgardens (w)1
F 02/08 Orebro (w)1 1-2 Vittsjo GIK (w)
F 02/08 Hassleholms IF 2-3 Syrianska FC
F 02/08 Norrby IF1 1-2 Jonkopings Sodra IF
F 02/08 Akropolis IF2 2-2 GAIS11
F 02/08 Jednota Sokol Chocho 1-1 OK castkovce2
F 02/08 TJ Druzstevnik Besen1 1-1 TJ Druzstevnik Vraku2
F 02/08 FK Kolarovo1 3-1 FK Nove Zamky1
F 02/08 MFK Vrbove 0-0 Nove Mesto
F 02/08 Solcany1 0-2 OFK Tovarniky2
F 02/08 Slovan Brvniste2 1-6 FK Belusa1
F 02/08 Slovan Zahorska Byst 0-4 Devinska Nova Ves2
F 02/08 TJ Druzstevnik Rybky1 0-6 OFK Malzenice
F 02/08 TJ Lokomotiva Banov2 0-3 MSK Hurbanovo2
F 02/08 TJ Plevnik-Drienove 1-2 Povazska Bystrica
F 02/08 TJ Slovan Zemianske 1 1-3 Dolne Vestenice
F 02/08 SK Svaty Jur3 2-2 PSC Pezinok
F 02/08 TJ Nafta Gbely1 3-0 TJ Iskra Holic1
F 02/08 OSK Slovensky Grob 0-8 TJ Rovinka
S 02/08 Horna Krupa 0-0 OFK Trebatice
F 02/08 Chiasso2 3-1 Stade Ouchy2
F 02/08 Grasshopper2 0-6 Winterthur1
F 02/08 Kriens2 2-1 Vaduz1
F 02/08 Lausanne Sports 5-3 FC Wil 19002
F 02/08 Schaffhausen14 2-4 Aarau2
S 02/08 Marino 0-0 CD Linares Deportivo
F 02/08 Slavia TU Kosice1 1-1 Pokrok SEZ Krompachy2
F 02/08 Jednota Banova 5-0 MFK Lokomotiva Zvole
F 02/08 WSG Swarovski Tirol 3 1-2 SC Schwaz4
F 02/08 FK Druzstevnik Plavn1 3-0 Slovan Giraltovce2
F 02/08 Mladost Kalsa3 2-3 Tatran Presov14
F 02/08 TJ Banik Kalinovo3 1-1 Tatran Krasno nad Ky3
F 02/08 SKM Liptovsky Hradok1 1-2 Rakytovce3
S 02/08 TeslaStropkov 0-0 SK Milenium
F 02/08 Albirex Niigata FC - DPMM FC
F 02/08 Tampines Rovers FC - Tanjong Pagar Utd
F 02/08 Vojvodina U193 3-2 FK Vozdovac U195
F 02/08 FK Napredak U193 4-3 TSC Backa Topola U191
F 02/08 Radnicki Nis U19 1-0 IMT Novi Beograd U19
F 02/08 Partizan Belgrade U11 3-0 FK Trajal Krusevac U3
F 02/08 Cukaricki U193 1-0 Mladost Lucani U192
F 02/08 Red Star Belgrade U13 4-0 FK Spartak Zdrepceva
F 02/08 Celtic FC1 5-1 Hamilton Academical3
F 02/08 MFK Sinara Ekaterinb 2-1 Norilsky Nickel Futs
F 02/08 MFK Tyumen Futsal 2-2 Dynamo Samarra Futsa1
F 02/08 TTG-Ugra Yugorsk Fut 4-1 Novali Futsal
F 02/08 SWQ Thunder3 2-2 Logan Lightning4
F 02/08 Sunshine Coast FC 2-0 Southside Eagles
F 02/08 Mitchelton FC1 3-3 Souths United1
F 02/08 Al Khor SC3 1-1 Al-Wakra1
F 02/08 Polonia Warszawa (1 4-1 KS Sokol Serock
F 02/08 Stal Krasnik2 1-2 Korona II Kielce3
F 02/08 LKS Lagow2 1-1 Jutrzenka Giebultow3
F 02/08 Wisla Sandomierz3 3-1 Chelmianka Chelm4
F 02/08 Lewart Lubartow3 0-1 Podhale Nowy1
F 02/08 Gornik II Zabrze 5-1 Warta Gorz w Wielkop1
F 02/08 Swit Skolwin2 3-1 Gornik Konin5
F 02/08 Cerro Porteno2 4-1 Sportivo San Lorenzo3
F 02/08 Guay Leena12 0-2 Olimpia Asuncion7
F 02/08 Adamstown Rosebuds F4 1-1 Weston Workers FC15
F 02/08 Maitland1 5-1 Valentine1
F 02/08 Charleston City Blue 1-1 Lake Macquarie13
F 02/08 Broadmeadow Magic3 0-1 Edgeworth Eagles FC1
F 02/08 Rosenborg BK (w)2 1-1 Klepp (w)1
F 02/08 Avaldsnes (w) 1-3 Sandviken (w)
F 02/08 Egersunds IK3 1-2 Nardo FK4
F 02/08 Grei (w) 1-1 KIL/Hemne (w)1
F 02/08 Ovrevoll Hosle(W)1 1-3 Aasane (w)1
F 02/08 Jalapa U202 1-2 Juventus Managua U201
F 02/08 Diriangen U202 4-0 Chinandega U201
F 02/08 Jalapa5 1-0 Juventus Managua4
F 02/08 Diriangen12 2-0 Chinandega FC17
S 02/08 Ayeyawady united 0-0 Yadanabon FC
S 02/08 Ispe FC 0-0 Southern Myanmar
F 02/08 Dinamo-Auto1 1-1 Zimbru Chisinau1
F 02/08 Selenge Press2 5-0 Ulaanbaatar City3
F 02/08 Athletic 220 FC2 2-4 Khangarid Klub2
F 02/08 Deren FC2 1-0 Erchim2
S 02/08 Khovd FC 0-0 Deren II
F 02/08 Toluca4 3-2 Atletico San Luis4
F 02/08 Palmeiras1 1-0 Ponte Preta4
F 02/08 Queretaro FC2 1-1 Mazatlan FC2
F 02/08 Santos Laguna14 2-0 Chivas Guadalajara3
F 02/08 Raja Casablanca Atlh2 2-0 CAYB Club Athletic Y2
F 02/08 Corinthians Paulista2 1-0 Mirassol12
F 02/08 Atomsfera Mazeikiai3 1-2 Lietava Jonava4
F 02/08 Alytis Alytus Dainav2 0-2 Nevezis Kedainiai3
F 02/08 Suduva11 1-0 Baltija Panevezys2
F 02/08 FK Zalgiris Vilnius3 3-1 Kauno Zalgiris12
F 02/08 Laidze 1-1 DSVK Tractors
S 02/08 Lubana Degumnieki MB 0-0 Kalupe
F 02/08 Viengchan FC 1-5 Lao Toyota FC2
S 02/08 Garuda FC 0-0 Lao Army FC
F 02/08 Gyeongnam FC5 1-0 FC Anyang
F 02/08 Seoul E-Land FC1 3-0 Bucheon FC 19953
F 02/08 Busan I Park3 1-2 Ulsan Hyundai FC3
F 02/08 Suwon Samsung Bluewi1 0-1 Daegu FC12
F 02/08 Gangwon FC13 2-2 Sangju Sangmu Phoeni1
F 02/08 Electricite du Cambo1 2-4 Boeung Ket Rubber Fi1
F 02/08 Svay Rieng FC 3-2 Visakha FC3
S 02/08 National Police Comm 0-0 National Sports Acad
F 02/08 Orca Kamogawa FC (w) 0-1 Setagaya Sfida (w)
F 02/08 Yokohama FC Seagulls1 0-0 Bunnys Kyoto (w)
F 02/08 AS Elfen Sayama (w) 0-1 Yamato Sylphid (w)
F 02/08 INAC (w) 2-0 JEF United Ichihara
F 02/08 Ehime FC (w)1 2-1 IGA Kunoichi (w)1
F 02/08 Urawa Red Diamonds ( 1-0 NTV Beleza (w)
F 02/08 Maruyasu Industries 1-2 Sony Sendai
F 02/08 Osaka FC 2-1 Matsue City FC
F 02/08 Grulla Morioka1 3-1 Cerezo Osaka U23
F 02/08 Imabari FC 1-1 Vanraure Hachinohe F
F 02/08 Yokohama SCC3 0-1 Blaublitz Akita2
F 02/08 Fujieda MYFC2 3-1 FC Gifu2
F 02/08 SC Sagamihara1 2-1 Kagoshima United1
F 02/08 Roasso Kumamoto 2-0 Fukushima United FC
F 02/08 AC Nagano Parceiro 1-0 Gamba Osaka U231
F 02/08 Kamatamare Sanuki1 0-1 Azul Claro Numazu
F 02/08 Gainare Tottori1 2-0 Kataller Toyama
F 02/08 Ventforet Kofu2 1-1 Renofa Yamaguchi2
F 02/08 Matsumoto Yamaga FC1 1-2 Giravanz Kitakyushu1
F 02/08 Tochigi SC1 0-0 Albirex Niigata
F 02/08 V-Varen Nagasaki 0-0 Tokyo Verdy2
F 02/08 Kyoto Sanga1 1-0 Machida Zelvia2
F 02/08 Ehime FC1 1-2 Jubilo Iwata1
F 02/08 JEF United Ichihara 1-2 Thespa Kusatsu
F 02/08 Mito Hollyhock1 3-2 Zweigen Kanazawa FC2
F 02/08 Tokushima Vortis 1-0 Montedio Yamagata3
S 02/08 Omiya Ardija 0-0 Avispa Fukuoka
F 02/08 Hapoel Afula1 2-1 Hapoel Marmorek lron1
F 02/08 Shohada Razakan12 1-1 Shohada Babolsar2
F 02/08 Sardar Bukan FC1 2-1 Melli Hafari2
F 02/08 Shahrdari Mahshahr3 5-1 Shahrdari Bam2
S 02/08 Mes Shahr-e Babak 0-0 Pas
F 02/08 Mes Rafsanjan1 1-0 Fajr Sepasi15
F 02/08 Qashqai Shiraz1 1-1 Arman Gohar Sirjan2
F 02/08 Niroye Zamini13 1-2 Mes krman13
F 02/08 Shahrdary Arak2 1-0 Malavan3
F 02/08 Baderan Tehran FC5 2-0 Navad Urmia2
F 02/08 Khouneh Be Khouneh 1-2 Persepolis Pakdasht3
F 02/08 Sepidrood Rasht 0-4 Khooshe Talaee Sana
F 02/08 Shahrdari Tabriz1 0-3 Damash Gilan FC4
F 02/08 Esteghlal Khozestan 2-0 Oxin Alborz
F 02/08 Shamrock Rovers II 2-2 Drogheda United1
S 02/08 Persija Jakarta 0-0 Bhayangkara Surabaya
S 02/08 Madura United 0-0 Bali United
S 02/08 Persiraja Aceh 0-0 Persik Kediri
F 02/08 Budapest Honved II3 0-0 Ivancsa11
F 02/08 Ferencvarosi TC B1 1-0 Kecskemeti TE11
F 02/08 Puskas Academy II3 0-0 MTE Mosonmagyarovar5
F 02/08 Kozarmisleny SE13 4-4 Paksi B11
F 02/08 Debreceni VSC II3 0-0 Diosgyori VTK II1
F 02/08 III.Keruleti TUE2 1-0 Menfocsanak5
F 02/08 Szekszard UFC28 2-1 Dunaujvaros Palhalma2
F 02/08 ESMTK23 0-3 FC Dabas2
F 02/08 BKV Elore3 0-1 Komarom VSE1
F 02/08 SOROKSAR 1-0 DEAC1
F 02/08 Debrecin VSC1 1-0 Budaorsi SC1
F 02/08 Bodajk FC Siofok3 1-5 Szombathelyi Haladas2
F 02/08 FC Ajka3 2-1 Gyori ETO4
F 02/08 Gyirmot SE2 3-0 Csakvari TK4
F 02/08 Pecsi MFC 4-0 Dorogi FC1
F 02/08 Szegedi AK 1-2 Bekescsaba
F 02/08 Szolnoki MAV FC1 1-0 Szentlorinc SE
F 02/08 Vasas 1-1 Kazincbarcika3
F 02/08 Xelaju MC - C.S.D. Comunicacione
F 02/08 CSD Municipal - Coban Imperial
F 02/08 Antigua GFC - CD Puerto de Iztapa
F 02/08 Santa Lucia Cotzumal - Malacateco
F 02/08 FC Saburtalo Tbilisi2 1-1 Dila Gori13
F 02/08 Dinamo Batumi6 2-0 Samtredia4
F 02/08 Guingamp (w)3 0-1 Lyon (w)1
F 02/08 Bordeaux (w) 1-2 Paris Saint Germain 3
F 02/08 PeKa2 4-0 Kumu STPS4
F 02/08 KajHa1 2-2 OTP12
F 02/08 Valtti1 1-5 Futura Porvoo3
F 02/08 Narpes Kraft2 2-0 VPV Pallo-Veikot2
F 02/08 Kiisto Vaasa1 1-0 GBK Kokkola1
F 02/08 OLS Oulu13 1-3 JS Hercules1
F 02/08 SJK Akatemia 2-2 Gnistan Helsinki1
F 02/08 FC Espoo3 1-3 Klubi 04 Helsinki1
F 02/08 MP MIKELI1 1-2 MuSa2
F 02/08 Kultsu Lappeenranta5 1-3 MiPK Mikkeli2
F 02/08 GrIFK Kauniainen2 5-1 Atlantis2
F 02/08 GrIFK U202 1-1 MuSa U202
F 02/08 AIFK U203 1-5 Haka Youth1
F 02/08 VJS Vantaa U202 1-3 FC Honka U203
F 02/08 HJS U202 2-0 Inter Turku U205
F 02/08 Macarthur Rams (w) 2-0 Blacktown Spartans(w
F 02/08 Sydney Olympic FC (w2 4-3 Illawarra Stingrays
F 02/08 Northern Tigers FC ( 0-0 Manly Utd (w)2
F 02/08 Fulham United Reserv 2-1 West Adelaide Reserv
F 02/08 Adelaide University 2-0 Salisbury Inter Rese
F 02/08 Apia L Tigers (W)1 7-1 Bankstown City Lions1
S 02/08 University of Sydney 0-0 Aime Rigi (w)
F 02/08 HB Torshavn (W)2 1-1 B36 Torshavn (W)2
F 02/08 Skala Itrottarfelag4 0-6 KI Klaksvik
F 02/08 Vikingur Gotu 6-0 EB Streymur
F 02/08 B36 Torshavn3 2-0 IF Fuglafjordur3
F 02/08 AB Argir2 0-0 TB/FCS/Royn2
F 02/08 HB Torshavn1 2-0 NSI Runavik3
F 02/08 FC Eston Villa 7-1 FCF Jarva-Jaani SK1
F 02/08 Maardu Linnameeskond11 1-1 Pohja-Tallinna JK Vo
F 02/08 FC Tallinn3 6-0 Lootus Kohtla-Jarve 2
F 02/08 Jogeva Wolves27 1-1 FC Helios Tartu2
F 02/08 Parnu JK Vaprus3 3-2 Raplamaa1
F 02/08 Ajax Lasnamae2 1-0 JK Tammeka Tartu III3
F 02/08 FCI Tallinn4 1-2 Tartu JK Welco II3
F 02/08 Levadia Tallinn2 5-1 Viljandi Tulevik3
F 02/08 Viimsi Lovid 0-4 Vaprus Parnu
F 02/08 Olmedo Riobamba 0-0 Guayaquil City
F 02/08 Mushuc Runa 0-0 Independiente Jose T
F 02/08 Club Sport Emelec 0-0 Orense SC
F 02/08 Liga Dep. Universita 0-0 Deportivo Cuenca
F 02/08 Universidad Catolica 0-0 Macara
F 02/08 Tecnico Universitari 0-0 Barcelona SC(ECU)
F 02/08 Pottu Via Ho 0-0 CD El Nacional
F 02/08 Delfin SC 0-0 Sociedad Deportiva A
F 02/08 NK Orijent Rijeka23 0-3 Istra 1961 Pula14
S 02/08 Yevpatoriya 0-0 FC Ocean Kerch
F 02/08 Saprissa (w)1 5-2 SUVA Sports (W)
F 02/08 AD Coronado Women2 1-2 Municipal Pococi Wom1
F 02/08 Taicheng Lions1 1-3 Taichung Futuro
F 02/08 Taiwan Power Company1 2-0 NTUPES1
F 02/08 Tainan City Steel2 1-0 Hang Yuen FC
F 02/08 Tatung FC 1-0 Ming Chuan Universit
F 02/08 Atletico Ottawa - Cavalry FC
F 02/08 York 9 FC - Forge FC
F 02/08 Valour - FC Edmonton
F 02/08 Neman Grodno (w)1 0-1 FK Minsk (w)3
F 02/08 Bobruichanka Bobruis2 0-4 Dinamo-BGUFK Minsk (
F 02/08 Itabaiana(SE) 0-0 Sergipe Se
F 02/08 CS Sergipe3 4-1 Itabaiana(SE)3
F 02/08 Atletico Paranaense3 1-0 Coritiba PR3
F 02/08 Salgueiros AC4 1-1 Santa Cruz PE1
F 02/08 Bragantino PA4 2-0 Independente PA2
F 02/08 Remo Belem (PA)2 4-2 Ag. Maraba4
F 02/08 Caldense MG2 0-1 Tombense1
F 02/08 Atletico Mineiro2 3-1 America MG3
F 02/08 Internacional RS1 4-0 Esportivo RS2
F 02/08 Gremio (RS)3 4-3 Novo Hamburgo RS2
F 02/08 Juventus SC3 2-3 Brusque FC2
F 02/08 Chapecoense SC5 1-0 Criciuma1
F 02/08 Alagoinhas Atletico 2 0-2 Juazeirense5
F 02/08 Bahia3 2-2 EC Jacuipense1
F 02/08 Neman Grodno Reserve3 0-3 Dinamo Minsk Reserve3
F 02/08 FC Torpedo Zhodino3 3-2 BATE Borisov3
F 02/08 FC Minsk2 0-1 FC Rukh Brest5
F 02/08 FK Gorodeya4 1-1 Energetik-BGU Minsk2
F 02/08 Transport United FC1 1-1 Tensung FC1
F 02/08 Oud Heverlee1 1-4 KFCO Wilrijk2
F 02/08 University of Tasman 1-4 South Hobart (w)
F 02/08 Clarence Zebras Rese 5-1 Kingborough Lions (w
F 02/08 The Gap NPL (w) 3-4 Eastern Suburbs SC (
F 02/08 Souths United SC (w) 1-0 Capalaba (w)
F 02/08 Broadbeach United SC1 0-2 Virginia United SC (1
F 02/08 Taringa Rovers (w) 1-1 Caboolture FC (w)
F 02/08 Peninsula Power4 1-0 Brisbane Roar (Youth3
F 02/08 Sunshine Coast Wande2 1-2 Brisbane Olympic Uni
F 02/08 Gold Coast United3 1-1 Moreton Bay United2
F 02/08 Wollongong Wolves1 1-0 Ted Reiter Mountain 2
F 02/08 Sydney United 0-2 Sydney Olympic3
F 02/08 Sydney FC (Youth)1 3-2 Western Sydney Wande2
F 02/08 St Michael Bleiburg14 0-3 SAK Klagenfurt4
F 02/08 ASKO Gmund2 4-1 SK Maria Saal5
F 02/08 ASKO Kottmannsdorf14 3-3 SV Dellach Gail4
F 02/08 Admira Villach11 6-3 FC Hermagor2
F 02/08 Nerang5 4-1 Burleigh Heads
F 02/08 FC Wolfurt 2-1 Rotenberg
F 02/08 Newcastle Jets2 1-1 Western United FC2
F 02/08 Wagga City Wanderers 1-5 Canberra Olympicï¼
F 02/08 Tuggeranong Utdï¼ 0-8 Belconnen United (w)
F 02/08 Gungahlin Unitedï¼ 5-0 Monaro Panthers (w)1
F 02/08 Cooma Tigers 2-4 Canberra FC1
F 02/08 Gungahlin United11 3-1 Belconnen United11
F 02/08 Albany Creek Reserve2 2-0 Taringa Rovers Reser1
F 02/08 St George Willawong 3-0 Brisbane Knights Res
F 02/08 Ipswich City 0-0 New Farm
F 02/08 Annerley FC 2-1 North Pine United
F 02/08 University of Queens2 1-2 Brisbane Athletic1
F 02/08 North Star3 0-1 Bayside United FC1
F 02/08 St George Willawong 1 4-1 Brisbane Knights2
F 02/08 Albany Creek1 4-0 Taringa Rovers12
F 02/08 Brisbane Wolves U203 2-3 Western Pride U201
S 02/08 Mitchelton FC U20 0-0 Souths United U20
F 02/08 Central Coast Marine11 8-3 Spirit FC1
F 02/08 St George City FA14 2-4 St George Saints1
F 02/08 Vllaznia Shkoder1 3-1 Beselidhja Lezhe3
F 02/08 Teuta Durres2 2-0 KF Tirana2
S 02/08 Ipswich City Reserve 0-0 New Farm United Rese
F 02/08 Cork City3 0-1 Bohemians2
F 02/08 Bodo Glimt1 3-2 Stromsgodset3
F 02/08 Viking1 1-2 Kristiansund BK3
F 02/08 Haugesund3 3-1 Stabaek1
F 02/08 Sarpsborg 08 4-0 Aalesund FK
F 02/08 Start Kristiansand1 3-0 Mjondalen IF
F 02/08 Odd Grenland 2-1 Rosenborg2