Football.biz

Təqvim

<< | Apr 21 | Apr 22 | Apr 23 | Apr 24 | Apr 25 | >>
16:00 Arsenal -:- Everton
15:30 Augsburg -:- FC Koln
16:00 Reims -:- Marseille
07:00 Hebei FC -:- Wuhan FC
09:00 Shanghai Shenhua -:- Beijing Guoan
11:30 Al Rayyan -:- Al Wehda(UAE)
12:00 Tractor S.C. -:- Al Quwa Al Jawiya
14:00 FC Goa -:- Persepolis
15:00 Pakhtakor -:- Al-Sharjah
15:00 Al Wihdat Amman -:- Al-Sadd
15:00 Al-Nasr(KSA) -:- Foolad Khozestan
12:59 Besiktas JK -:- Kayserispor
12:59 Genclerbirligi -:- Caykur Rizespor
04:15 Springvale White Eag -:- Doveton SC U21
08:00 Energetik-BGU Minsk -:- Dinamo-BGUFK Minsk (
08:00 Dnepr Mogilev (w) -:- Bobruichanka Bobruis
08:00 Lokomotiv Vitebsk (w -:- FC Gomel (w)
08:00 Kristiansund BK -:- Molde
08:00 Shimshon Kafr Qasim -:- Hapoel Bnei Lod
11:00 Raufoss -:- Ham-Kam
16:00 North Carolina -:- Charlotte Independen
16:00 Jong Ajax (Youth) -:- NEC Nijmegen
16:00 NAC Breda -:- Excelsior SBV
16:00 Dordrecht -:- MVV Maastricht
16:00 De Graafschap -:- Almere City FC
16:00 FC Utrecht (Youth) -:- Go Ahead Eagles
16:00 Helmond Sport -:- FC Eindhoven
16:00 Jong PSV Eindhoven ( -:- FC Oss
16:00 Den Bosch -:- Roda JC
16:00 AZ Alkmaar (Youth) -:- SC Cambuur
15:00 Nottingham Forest U2 -:- Cardiff City U23
09:00 West Bromwich U23 -:- Stoke City U23
12:10 Gol Gohar FC -:- Sanat-Naft
S 12:30 Esteghlal Tehran 0-0 Shahr Khodrou
S 14:00 TUS Bad Gleichenberg 0-0 SC Gleisdorf
S 14:00 SC Kalsdorf 0-0 Deutschlandsberger S
S 14:00 SC Weiz 0-0 ATSV Stadl Paura
13:30 Eintracht Braunschwe -:- Erzgebirge Aue
13:30 Karlsruher SC -:- Wurzburger Kickers
12:59 Avranches -:- Bourg Peronnas
12:59 Bastia Borgo -:- Quevilly
14:00 Annecy -:- Red Star FC 93
S 15:00 Cholet So 0-0 Bastia
14:00 Viktoria koln -:- SC Verl
07:00 Northern Redbacks (w -:- Balcatta (w)
07:30 Curtin University FC -:- Subiaco AFC (w)
07:30 Murdoch University M -:- Perth SC (w)
15:45 Aberystwyth Town -:- UWIC Inter Cardiff
16:00 Mineros de Guayana -:- Atletico Venezuela
10:00 Kyetume -:- Wakiso Giants FC
10:00 Vipers -:- Express FC
02:00 Kampala Queens (w) -:- Tooro Queens (W)
05:00 Kawempe Muslim FC (w -:- Makerere University
08:00 Tottenham Hotspur U2 -:- Liverpool U23
09:00 FC Mariupol U21 -:- Rukh Vynnyky U21
09:00 Dnipro-1 U21 -:- FC Mynai U21
09:00 Kolos Kovalivka U21 -:- FC Vorskla U21
09:00 Lviv U21 -:- Desna Chernihiv U21
11:00 Volyn -:- Alians Lypova Dolyna
11:00 Chernomorets Odessa -:- Vpk Agro Magdalinovk
12:59 FC Mariupol -:- Rukh Vynnyky
09:00 Nyamityobora FC -:- Water FC
12:59 Usti nad Labem -:- Hradec Kralove
06:30 Launceston City -:- Riverside Olympic
08:00 AS Ashdod -:- Hapoel Holon Yaniv
14:00 BK Hacken (W) -:- Vaxjo (w)
14:00 Hudiksvalls ABK -:- Gefle IF
14:00 Schaffhausen -:- Neuchatel Xamax
14:00 Chiasso -:- Stade Ouchy
14:00 Winterthur -:- Aarau
15:00 Aarau -:- Winterthur
15:00 Grasshopper -:- Thun
05:30 CD Valdefierro -:- Club Deportivo Sarin
06:15 SD Borja -:- CF Illueca
11:00 CD La Granja -:- La Baneza
11:30 Burgos Promesas -:- Atletico Astorga
11:30 Almazan -:- UD Santa Marta
14:00 Tamar Ritter -:- Epila CF
15:00 Blackburn Rovers U23 -:- Derby County U23
15:00 Manchester United U2 -:- Chelsea U23
11:30 Kazlu Ruda FK Silas -:- Suduva Marijampole I
13:00 Svoboda Peshtera -:- MNK FC Ljubljana
10:00 Blue Star -:- Colombo FC
14:45 Queens Park -:- Stranraer
12:00 Maritzburg United -:- Baroka FC
05:00 Rotor Volgograd Yout -:- Konopliev Youth
07:00 Metallurg Vidnoye -:- Salyut-Energia Belgo
07:00 Strogino Moscow -:- SY Sakhalinsk
07:00 Kvant Obninsk -:- FC Krasny Smolensk
07:00 FK Kaluga -:- Saturn Moscow
07:00 FK Khimik Novomoskov -:- FK Ryazan
07:00 Khimki (R) -:- Metallurg Lipetsk
07:00 Avangard -:- FK Fakel Voronezh Yo
07:00 Sokol -:- FK Znamya Noginsk
08:00 Ironi Tiberias -:- Hapoel Herzliya
10:00 Hapoel Bueine -:- Hapoel Bnei Pardes
10:00 ACS Kids Tampa Braso -:- CS Blejoi
10:00 Steaua Bucuresti 2 -:- FC Voluntari II
10:00 Odorheiu Secuiesc -:- ACS Olimpic Cetate R
10:00 Vito Lou Constanza B -:- Recolta Gheorghe Doj
10:00 AFC Hermannstadt 2 -:- ACS Flacara Horezu
10:00 CSM Flacara Moreni -:- CSO Petrolul Potcoav
10:00 FC Ariesu Turda -:- Unirea Alba Iulia
10:00 ACS Vedita Colonesti -:- CS Sporting Rosiori
10:00 CS Universitatea Cra -:- Unirea Bascov
11:30 UTA Arad -:- Hermannstadt
14:30 Gaz Metan Medias -:- Dinamo Bucuresti
15:00 Al-Ahli Doha -:- Al Khor SC
15:00 Al Bidda SC -:- Al Mesaimeer Club
10:00 Montalegre -:- Merelinense
12:15 Fafe -:- Mirandela
14:45 FC Felgueiras -:- Marr Tino
12:59 Rakow Czestochowa -:- Slask Wroclaw
15:30 Podbeskidzie Bielsko -:- Lech Poznan
08:00 Stal Rzeszow -:- KP Calisia Kalisz
14:30 Chojniczanka Chojnic -:- Wigry Suwalki
08:00 Puszcza Niepolomice -:- Miedz Legnica
12:40 Widzew lodz -:- Gornik Leczna
15:15 Academia Deportiva C -:- UTC Cajamarca
17:30 Deportivo Municipal -:- EM Deportivo Binacio
20:00 Inti Gas Deportes -:- Cienciano
20:00 Independiente Luque -:- Sportivo San Lorenzo
19:00 Trujillanos -:- Zamora Barinas
20:00 Sol de America -:- 12 de Octubre
03:30 Christchurch United -:- Halswell United
19:30 Ferrymead Bays -:- Nelson Suburbs
03:00 St. Albans Shirley F -:- Parklands United
15:30 Glentoran FC -:- Larne FC
11:00 Joy Cometh FC -:- Holy Arrows FC
09:00 FC Floresti -:- Codru Lozova
09:00 Dinamo-Auto -:- CS Petrocub
11:00 Zimbru Chisinau -:- Speranta Nisporeni
12:00 Zimbru Chisinau -:- Sheriff Tiraspol
12:00 FC Milsami -:- FC Sfintul Gheorghe
12:00 FC Floresti -:- Dacia-Buiucani
12:00 CS Petrocub -:- Codru Lozova
12:00 Dinamo-Auto -:- Speranta Nisporeni
12:00 Puebla U20 -:- Pumas U20
12:00 Mazatlan U20 -:- Leon U20
12:00 Club Tijuana U20 -:- Necaxa U20
12:00 CDSyC Cruz Azul U20 -:- San Luis U20
12:00 Atlas U20 -:- Chivas Guadalajara U
12:00 Tigres UANL U20 -:- Monterrey U20
12:00 Toluca U20 -:- Club America U20
12:00 Queretaro U20 -:- FC Juarez U20
12:00 Pachuca U20 -:- Santos Laguna U20
12:00 West Ham U23 -:- Manchester City U23
17:00 Club Necaxa (w) -:- Pachuca (w)
17:00 Intel Paja -:- Loros Universidad
S 14:30 Excelsior Barendrech 0-0 VV Alkmaar (w)
21:30 Puebla -:- Pumas U.N.A.M.
23:05 Club Tijuana -:- Necaxa
17:15 ASAC Concorde -:- JAHE
19:00 AS Garde Nationale -:- FC Inter Nouakchott
11:00 Kedah -:- Kuala Lumpur
11:00 Selangor -:- Sabah
11:00 PKNP FC -:- FAM-MSN Project Squa
11:00 Darul Takzim II -:- Kelantan
12:59 Chabab Atlas Khenifr -:- Raja de Beni Mellal
12:59 Racing Casablanca -:- Kawkab de Marrakech
13:00 Da Grande SC -:- Super United Sports
10:00 Casa De Portugal -:- Chao Pak Kei
11:30 Utenis Utena -:- FK Ekranas Panevezys
11:59 Suduva Marijampole I -:- Kazlu Ruda FK Silas
12:59 Atomsfera Mazeikiai -:- FK Panevezys-2
F 12:00 Lietava Jonava 3-0 FK Trakai II
16:30 Shah Bob Chyba -:- Khaleej Sart
16:30 Al-Tahaddi -:- Altai Phoenix
09:00 Nairobi Star City -:- Weston Shitima
09:00 FK Atyrau -:- FC Kairat Almaty
09:00 FK Kaspyi Aktau -:- FK Taraz
09:00 FC Shakhtyor Karagan -:- Lokomotiv Astana
09:00 Tobol Kostanai -:- FK Arys
10:00 Hapoel Ramat Gan -:- Hapoel Iksal
10:00 Sectzya Nes Ziona -:- Hapoel Natzrat Illit
16:30 Al Aqaba SC -:- AL Salt
08:00 Hapoel Bnei Zalfa -:- Hapoel Bnei Arrara A
08:00 SC Daburiyya Osama -:- Hapoel Migdal HaEmek
08:00 MS Tseirey Taybe -:- Hapoel Ironi Baka El
10:00 Ascoli U20 -:- Spal U19
07:00 Maccabi Hadera (w) -:- Hapoel Petah Tikva (
08:00 AS Nordia Jerusalem -:- Maccabi Shaarayim
08:00 Hapoel Ashkelon -:- SC Maccabi Ashdod
08:00 Hapoel Marmorek lron -:- Hakoah Amidar Ramat
10:00 Maccabi Ahi Nazareth -:- Hapoel Umm Al Fahm
10:00 Kafr Qasim -:- Hapoel Petah Tikva
04:00 Hapoel Kfar Bara -:- Hapoel Hod HaSharon
05:00 Maccabi Lroni Amisha -:- SC Bnei Yaffo Ortodo
06:30 Otzma FC Holon -:- Ironi Beit Dagan
07:00 Beitar Petah Tikva -:- Shimshon Bnei Tayibe
10:00 FC Tzeirey Tamra -:- Hapoel Tuba-Zangariy
10:45 Zob Ahan U23 -:- Mes Kerman U23
15:45 Cabinteely FC -:- Shelbourne
15:45 Athlone Town -:- Wexford (Youth)
15:45 Salthill Devon Galwa -:- UC Dublin
15:45 Treaty United -:- Cork City
16:00 Grotta (w) -:- Vikingur Reykjavik (
17:15 Augnablik (w) -:- Afturelding (w)
15:00 Stjarnan Gardabaer -:- Leiknir Reykjavik
16:15 Vikingur Reykjavik -:- Keflavik
17:00 Fylkir -:- Hafnarfjordur
15:00 Vasas -:- Pecsi MFC
14:30 ADO Den Haag (w) -:- FC Twente Enschede (
14:30 Zwolle (w) -:- SC Heerenveen (w)
15:00 Willem II -:- RKC Waalwijk
09:00 Southern District -:- LeeMan
17:15 CSD Municipal (W) -:- Deportivo Amatitlan
14:30 Lions Gibraltar -:- Europa FC
12:00 Legon Cities FC -:- Ghana Dream FC
12:00 Aduana Stars -:- Elmina Sharks
12:00 Ashanti Gold -:- Bechem United
12:00 Inter Allies -:- King Faisal
12:00 WAFA -:- Techiman City
12:00 Liberty Professional -:- Berekum Chelsea
16:30 Gambia Armed Force -:- Fortune FC
18:30 Banjul United -:- Real Banjul
12:30 Bombada FC -:- Gunjur United
12:30 Team Rhino FC -:- Samger FC
14:15 Bayer Leverkusen (w) -:- SG Essen-Schonebeck
14:30 Koln (Youth) -:- Alemannia Aachen
12:30 TiPS Vantaa (w) -:- HJK Helsinki (w)
09:00 Welkite Ketema -:- Adama City
11:59 Fasil Kenema -:- Hadiya Hossana
16:30 Aswan -:- El Gounah
19:00 Atletico Pantoja -:- Moca FC
12:30 Tarnby FF -:- Frederikssund IK
14:00 Roskilde -:- HIK Hellerup
14:00 Kolding FC -:- Vendsyssel
14:00 Silkeborg -:- Viborg
14:00 Helsingor -:- Esbjerg
14:00 Jammerbugt -:- VSK Arhus
09:30 Lisen -:- Viktoria Zizkov
14:00 FC Pisek -:- Slavia Prague B
12:00 Anagennisi FC Deryne -:- Agia Napa
11:59 Ermis Aradippou -:- Doxa Katokopias
20:00 Curico Unido -:- Everton CD
08:00 Hapoel Bikat Hayarde -:- Maccabi Kabilio Jaff
08:00 FK Minsk (w) -:- Dinamo Brest (W)
08:00 Neman Grodno (w) -:- ABFF U19 (w)
11:30 Litex Lovech -:- Pirin Blagoevgrad
14:30 Botev Vratsa -:- Cherno More Varna
17:15 Toledo Colonia Work -:- Operario Ferroviario
17:15 Azuriz FC -:- Parana PR
17:15 Gremio Metropolitano -:- Toledo Colonia Work
17:15 Operario Ferroviario -:- Cascavel CR
17:15 Atletico Paranaense -:- Londrina PR
17:15 Cascavel PR -:- Rio Branco PR
17:15 Coritiba PR -:- Cianorte PR
10:00 CD Centenari -:- UMECIT
17:00 San Francisco Reserv -:- SD Atletico Nacional
17:00 CD Arabe Unido Reser -:- Sporting San Migueli
17:00 San Francisco FC -:- CD Universitario
18:00 Alianza FC (PAN) -:- Costa Del Este
08:30 Goiania (Youth) -:- Ferroviario U20
14:30 White Star Bruxelles -:- Racing Genk (w)
10:30 Zeljeznicar Banja Lu -:- Leotar
04:00 Dinamo Brest Reserve -:- FC Vitebsk Reserves
06:00 Energetik-BGU Minsk -:- Neman Grodno Reserve
06:00 FC Minsk Reserves -:- Dinamo Minsk Reserve
12:00 Smorgon FC -:- Sputnik Rechitsa
14:00 Slavia Mozyr -:- Slutsksakhar Slutsk
13:00 Manama Club -:- Al-Budaiya
13:30 East Riffa -:- Malkia
14:30 KAA Gent Ladies (w) -:- Club Brugge (w)
15:30 Racing Genk (w) -:- White Star Bruxelles
16:30 Busaiteen -:- Al-Najma
08:00 Zaqatala FK -:- Keshla FK II
04:30 Monbulk Rangers Rese -:- Berwick City Reserve
13:30 Austria Wien (Youth) -:- SKU Amstetten
13:30 FAC Team Fur Wien -:- Austria Lustenau
13:30 Grazer AK -:- Rapid Vienna (Youth)
13:30 SV Horn -:- FC Blau Weiss Linz
13:30 Kapfenberg -:- FC Liefering
15:25 FC Wacker Innsbruck -:- SG Austria Klagenfur
21:00 Devonport City (w) -:- Olympia FC Warriors
06:30 Caloundra (w) -:- Gympie United (w)
06:45 Moreton Bay United ( -:- Capalaba (w)
06:15 Alamein (w) -:- Heidelberg United (w
06:30 AC Carina (wï -:- Grange Thistle (w)
06:30 University of Queens -:- Kangaroo P Rovers (w
06:30 North Brisbane FCï -:- Mount Gravatt Hawks
06:30 Matsuyama (w) -:- Albany Creek (w)
06:30 Springvale White Eag -:- Doveton
06:30 Monbulk Rangers -:- Berwick City
04:00 Oakleigh Cannons U20 -:- Eastern Lions U20
04:00 Dandenong City U20 -:- South Melbourne U20
04:00 Green Gully Cavalier -:- Melbourne Knights U2
04:00 Altona Magic U20 -:- Bentleigh greens U20
04:00 Hume City U20 -:- St. Albans Saints U2
04:00 Avondale FC U20 -:- Dandenong Thunder U2
04:00 Heidelberg United U2 -:- Port Melbourne Shark
07:00 Green Gully Cavalier -:- Melbourne Knights
07:30 Oakleigh Cannons -:- Eastern Lions SC
07:30 Dandenong City SC -:- South Melbourne
07:30 Moreland Zebras -:- Manningham United Bl
06:30 A.P.I.A. Leichhardt -:- Wollongong Wolves
06:30 Manly United -:- Sutherland Sharks
04:30 Moreland Zebras U20 -:- Manningham Utd Blues
06:10 Mudgeeraba -:- Tally Valley
07:00 Darwin Olympics -:- Hellenic AC
06:00 Can Tho -:- Becamex Binh Duong
06:00 Hoang Anh Gia Lai -:- An Giang
06:00 SHB Da Nang -:- Ba Ria Vung Tau FC
07:00 Hong Linh Ha Tinh -:- Cong An Nhan Dan
07:00 Pho Hien -:- Song Lam Nghe An
08:00 Maccabi Tamra -:- Moadon Sport Tira
08:00 Maccabi Yavne -:- Hapoel Azor
14:00 Neusiedl -:- Ask-bsc Bruck/leitha
14:00 Andelsbuch -:- Trenkwalder Admira (
14:00 Karabakh Vienna -:- Wiener SC
14:00 Team Wiener Linien -:- SC Mannsdorf
14:00 SV Leobendorf -:- Wiener Viktoria
14:00 SV Stripfing Weiden -:- Traiskirchen
06:05 Melbourne Victory -:- Western Sydney
20:30 Canberra Olympicï¼ -:- Belconnen United (w)
04:30 Centenary Stormers R -:- Brisbane Knights Res
07:30 Centenary Stormers -:- Brisbane Knights
08:00 Sport Club Dimona -:- Maccabi Herzliya
05:00 Shirak -:- Lori Vanadzor
05:00 Urartu -:- FK Van Charentsavan
07:00 Shirak -:- FK Van Charentsavan
14:00 Boca Juniors (w) -:- Lanus (w)
09:00 Union Santa Fe Reser -:- CA Independiente Res
09:00 Rosario Central Rese -:- Estudiantes LP Reser
09:00 River Plate R -:- San Lorenzo Reserves
09:00 Argentinos Jrs Reser -:- Banfield Reserves
09:00 Defensa y Justicia R -:- Arsenal de Sarandi R
09:00 Godoy Cruz Reserves -:- Central Cordoba SdE
09:00 Atletico Tucuman Res -:- CA Talleres de Có
09:00 Huracan Reserves -:- Boca Juniors Reserve
09:00 Gimnasia LP Reserves -:- Newells Reserves
09:00 CA Patronato Reserve -:- Sarmiento Junin Rese
09:00 Platense Reserves -:- CA Aldosivi Reserves
09:00 Racing Club Reserves -:- Colon Reserves
09:00 Lanus Reserves -:- Velez Sarsfield Rese
16:00 Estudiantes de San L -:- Club Cipolletti
08:00 Bnei Majd Kurum -:- Hapoel Kafr Kanna
06:30 Eastern Suburbs U23( -:- Redlands United U23
11:00 JF Khroub(w) -:- FC Constantine(w)
04:15 Mudgeeraba SC Reserv -:- Tally Valley Reserve
11:00 Sagrada Esperanca -:- Petro Atletico de Lu
10:30 Excursionistas U20 -:- CA Colegiales U20
05:45 Ipswich knights SC -:- Southside Eagles
05:45 Peninsula Power -:- St George Willawong
06:00 BOSA SC -:- Modbury Jets
06:00 Elizabeth Downs SC -:- Para Hills Knlghts S
06:00 Pontian Eagles -:- Brahma Lodge FC
13:45 Finn Harps -:- St. Patricks Athleti
15:45 Shamrock Rovers -:- Bohemians
12:30 KuPs -:- HIFK
12:30 Ilves Tampere -:- Honka Espoo
12:30 HJK Helsinki -:- Inter Turku
12:30 SJK Seinajoen -:- Lahti
16:00 Real Zaragoza -:- Sporting Gijon
20:30 FC Kansas City -:- Orlando City
23:30 Mazatlan FC -:- Club Leon